آتش آلبرتا خشمگین است در حالی که انتخابات گرمایش جهانی را نادیده می گیرد

وقتی اخیراً برای گزارش یک داستان سیاسی آتی به آلبرتا رسیدم، افرادی که مایل به صحبت در مورد سیاست و انتخابات استانی در 29 مه بودند، کم نبود. ، بحث در مورد تغییرات آب و هوا عمدتاً وجود نداشت.

[Read from Opinion: There’s No Escape From Wildfire Smoke]

[Read: 12 Million People Are Under a Heat Advisory in the Pacific Northwest]

دود ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی در سال‌های اخیر بارها خورشید را در کلگری، ادمونتون و ونکوور محو کرده و دوندگان، دوچرخه‌سواران و پیاده‌روها را در خانه نگه داشته است. جنگل‌های سوخته، که قبلاً در فصول آتش‌سوزی‌های جنگلی قبلی سوخته بودند، جاده‌هایی را که من در کوه‌های آلبرتا رانندگی می‌کردم، ردیف کردند.

من در سال 2016 به آلبرتا رفته بودم تا آتش سوزی در فورت مک موری را پوشش دهم، اما آن شعله، تقریباً به طور معجزه آسایی، جز در یک حادثه رانندگی جانی را از دست نداد. اما آتش‌سوزی‌ها در آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان بزرگ‌تر و قوی‌تر شده‌اند و تحقیقات نشان می‌دهد که گرما و خشکسالی مرتبط با گرمایش جهانی دلایل اصلی هستند. هنگامی که شهر لیتون در بریتیش کلمبیا در سال 2021 توسط آتش سوزی های جنگلی درگیر شد، دمای هوا به 49.6 درجه سانتیگراد رسید.

نظرسنجی پشت سر هم نشان می دهد که آلبرتایی ها کم و بیش با سایر کانادایی ها در مورد نیاز به برداشتن گام هایی برای کاهش انتشار کربن همسو هستند. اما نامزدها زیاد در مورد آن صحبت نمی کنند.

در جریان مناظره روز پنجشنبه بین دانیل اسمیت، نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار متحد، و راشل نتلی، نخست‌وزیر و رهبر سابق حزب دموکراتیک جدید، موضوع آب و هوا تنها در یک زمینه اقتصادی مطرح شد.

ام‌اس. اسمیت بارها خانم را متهم کرد. نوتلی از وضع مالیات «غافلگیرکننده» بر کربن بر این استان هشدار داد و هشدار داد که هرگونه تلاش برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای، ناگزیر به کاهش تولید نفت و کاهش درآمدهای استان می‌شود (ارزیابی که کارشناسان عموماً به اشتراک گذاشته نمی‌شوند).

از فئودور اسناگوفسکی، استاد علوم سیاسی در دانشگاه آلبرتا، درباره این گسست آشکار در آلبرتا بین افکار عمومی در مورد تغییرات آب و هوا و گفتمان مبارزات انتخاباتی پرسیدم.

او گفت: «گفت‌وگو درباره نفت و گاز در آلبرتا بسیار سخت است، زیرا این غاز است که تخم طلایی می‌گذارد. این منبع سطح قابل توجهی از رفاه است که این استان برای مدت طولانی از آن برخوردار بوده است.»

در سال جاری درآمدهای نفت و گاز حدود 36 درصد از کل پولی که استان دریافت می کند را تشکیل می دهد. و در دوران تحریم نفتی اواخر دهه 70، آن درآمدها بیش از 70 درصد بودجه استان بود. از جمله، این امر به آلبرتا اجازه داده است که تنها استان بدون مالیات فروش باشد و مالیات بر درآمد و شرکت ها را به طور کلی نسبت به سایر استان ها پایین نگه داشته است.

اما تولید نفت و گاز 28 درصد از انتشار کربن در کانادا را تشکیل می دهد که بزرگترین منبع این کشور است. در حالی که مقدار کربن آزاد شده برای هر بشکه کاهش یافته است، افزایش تولید کل بیش از آن سود را جبران کرده است.

صنعت انرژی نیز منبع مهمی برای مشاغل پردرآمد است. بنابراین این پیشنهاد که ممکن است تولید محدود شود تا کانادا به اهداف اقلیمی خود دست یابد، هشدارهایی را به وجود می آورد.

پروفسور اسناگوفسکی گفت: “مردم این را می شنوند و فکر می کنند: کار من از بین می رود.” “این به مردم بسیار نزدیک به خانه ضربه می زند.”

او به من گفت که در سال 2020 در استرالیا زندگی می‌کرده است که آن کشور درگیر گرمای شدید و آتش‌سوزی‌های جنگلی بود. پروفسور اسناگوفسکی در آن زمان گفت، نه تنها بحث بسیار کمی در مورد تغییرات آب و هوایی وجود داشت، بلکه سیاستمداران و دیگران استدلال کردند که زمان مناسبی برای چنین گفتگوهایی نیست.

پروفسور اسناگوفسکی گفت که امیدوار است آتش‌سوزی‌ها و دود آلبرتایی‌ها را وادار کند که درباره اثرات آب و هوایی که باعث آن شده‌اند فکر کنند، اما او مطمئن نیست که این اتفاق بیفتد.

او گفت: “من فکر می کنم بعید است، اما همیشه می توان امیدوار بود.”ایان آستن که اهل ویندزور، انتاریو است، در تورنتو تحصیل کرده است، در اتاوا زندگی می کند و در 16 سال گذشته در مورد کانادا برای نیویورک تایمز گزارش داده است. او را در توییتر در @ianrausten دنبال کنید.


حال ما چطور است؟
ما مشتاقیم نظرات شما را در مورد این خبرنامه و رویدادهای کانادا به طور کلی داشته باشیم. لطفا آنها را به [email protected] ارسال کنید.

این ایمیل را دوست دارید؟
آن را برای دوستان خود فوروارد کنید و به آنها اطلاع دهید که می توانند در اینجا ثبت نام کنند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما