اخبار مختصر 7 ژوئن 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

نیجریه: گوترش حمله به کلیسا را ​​که ده ها کشته برجای گذاشت، محکوم کرد

دبیرکل سازمان ملل متحد حمله وحشیانه به کلیسای کاتولیک در جنوب غربی نیجریه در آخر هفته را که دست کم 50 کشته و ده ها زخمی برجای گذاشت، “با شدیدترین عبارات” محکوم کرد.

آنتونیو گوترش در بیانیه ای حمله در سن پترزبورگ را تشریح کرد. کلیسای کاتولیک فرانسیس در اوو، ایالت اوندو، به عنوان “شنیع” است، زیرا نمازگزاران روز یکشنبه برای جشن پنطیکاست – یک تاریخ مهم در تقویم مسیحی – گرد هم آمدند.

بر اساس گزارش ها، مهاجمان قبل از تیراندازی به افرادی که برای مراسم عشای ربانی در داخل کلیسا جمع شده بودند، به جماعت نفوذ کردند.

دبیرکل سازمان ملل متحد قبل از اینکه از مقامات نیجریه بخواهد برای محاکمه افراد مسبب به عدالت از هیچ تلاشی دریغ نکنند، افزود: حملات به اماکن عبادت “منفور” است.

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را که برای جنوب غربی نیجریه غیرعادی تلقی می شود، بر عهده نگرفته است.

این منطقه آرام‌تر از شمال کشور است، جایی که در آن آدم‌ربایی‌های زیادی برای باج‌گیری توسط راهزنان و حملات گذشته به کلیساها توسط جدایی‌طلبان صورت گرفته است.

بازتاب آقای محکومیت گوترش قتل ها، اتحاد تمدن های سازمان ملل (UNAOC) تماس گرفت برای احترام متقابل همه ادیان و مذاهب، و برای تلاش های مشترک بیشتر برای تقویت صلح.

آژانس سازمان ملل متحد پشت یک طرح اقدام برای ایمن نگه داشتن مکان های عبادت و اجازه دادن به مردم از همه ادیان برای انجام مذاهب خود در صلح است.

با توجه به این حمله، میگل موراتینوس، نماینده عالی UNAOC از همه دولت ها خواست تا از اجرای این طرح حمایت کنند.

بحران سومالی باعث می شود که کودکان گرسنه در کنار جاده دفن شوند و والدین به دنبال کمک هستند

در بحبوحه گزارش‌ها مبنی بر اینکه والدین مجبور شده‌اند کودکان گرسنه خود را در کنار جاده دفن کنند، در حالی که آنها سعی می‌کنند به دنبال کمک پزشکی نجات‌دهنده باشند، نگرانی دوباره در مورد سطح ناامیدکننده گرسنگی در سومالی و شاخ آفریقا افزایش یافته است.

هشدار روز سه‌شنبه کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به دنبال چهار فصل پیاپی باران‌های ناموفق – وضعیتی که حداقل در 40 سال گذشته دیده نشده است – است که تنها در سومالی 386000 کودک را به دلیل سوءتغذیه شدید به درمان‌های نجات بخش نیاز داشته است.

این بدتر از سال 2011 است، زمانی که قحطی جان 250000 نفر را در سومالی گرفت که بیشتر آنها کودک بودند.

از صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، رانیا داگش، معاون مدیر منطقه ای شرق و جنوب آفریقا:

جان کودکان شاخ آفریقا نیز به دلیل جنگ در اوکراین در معرض خطر فزاینده‌ای قرار دارد و فکر می‌کنم تاکید بر این موضوع مهم است، زیرا سومالی به تنهایی ۹۲ درصد گندم خود را از روسیه و اوکراین وارد می‌کرد، اما اکنون تامین می‌کند. خطوط مسدود شده است.»

کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد علاوه بر درخواست از جامعه بین‌المللی برای تأمین بودجه بیشتر برای کمک‌های اضطراری، تأکید کرده‌اند که آنچه نیز لازم است سرمایه‌گذاری در اقدامات مقاوم‌سازی است تا معیشت مردم حفظ شود و از ترک خانه‌هایشان جلوگیری شود. غذا، آب و مراقبت های بهداشتی.

آژانس بهداشت سازمان ملل می گوید که هشدار وبا در اوکراین هنوز تایید نشده است

آژانس بهداشت سازمان ملل روز سه شنبه گفت به اوکراین و شهر بندری ویران شده ماریوپل، جایی که گزارش های نگران کننده وبا هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

دکتر مارگارت هریس از سازمان بهداشت جهانی (WHO) در گفتگو با خبرنگاران در ژنو گفت که این آژانس قبلاً هشدارهایی صادر کرده بود مبنی بر اینکه این بیماری قابل پیشگیری می تواند به راحتی در ماریوپل گسترش یابد، جایی که لوله های آب و فاضلاب در اثر گلوله باران هفته ها پس از آن تخریب شده است. تهاجم روسیه در 24 فوریه.

دکتر هریس گفت که کیت های پیشگیری و درمان وبا همراه با اقدامات آماده سازی برای واکسن ها ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد که ماریوپل در تابستان 2011 شیوع وبا را تجربه کرد. او افزود که تا به امروز، آخرین گزارش های شیوع وبا توسط تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی تایید نشده است.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما