tardebanner

اختصاصی: طرفداران فوتبال با لباس های رنگین کمانی توسط مقامات امنیتی جام جهانی متوقف شدند


دوحه، قطر
CNN

جام جهانی در قطر به خوبی در حال انجام است، اما مسائل مربوط به حقوق LGBTQ+ برای کشور خلیج فارس، فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، تیم‌ها و هواداران از بین نخواهد رفت.

روز شنبه، دو هوادار فوتبال آلمانی به سی‌ان‌ان گفتند که مقامات امنیتی در قطر 2022 از آن‌ها خواسته بودند تا اقلام رنگین‌کمان را که روز شنبه برای تماشای بازی بین فرانسه و دانمارک در جام جهانی پوشیده بودند، بردارند.

سی‌ان‌ان شاهد نتیجه‌گیری این حادثه در ایستگاه متروی مشایرب، در دوحه بود، زیرا بنگت کونکل، که یک عرق‌بند رنگین‌کمان به تن داشت و دوستش – با بازوبندی مشابه رنگ – از تحویل دادن وسایل خودداری کردند. رنگین کمان نماد غرور LGBTQ+ است.

به گفته Kunkel، پس از اینکه آلمانی ها را به یک طرف بردند، سرانجام گروهی از محافظان امنیتی آنها را رها کردند – به شرطی که اقلام رنگین کمانی را در جیب خود بگذارند.

“از هیچ جا. آنها دوستم را کاملاً پرخاشگرانه روی بازو گرفتند و او را از جمعیت دور کردند و به او گفتند که آن را بگیرد. [the armband] کانکل به سی ان ان گفت که جزئیات این حادثه را اندکی پس از وقوع آن بازگو کرد.

«سپس مرا با خود بردند. گفتند: آن را بردارید و در سطل زباله بیندازید وگرنه به پلیس زنگ می زنیم.

این زوج از انداختن وسایل خود در سطل خودداری کردند و گفتند که به نیروهای امنیتی گفته اند که می توانند با پلیس تماس بگیرند.

کونکل که برای لذت بردن از جام جهانی به جام جهانی سفر کرده است، افزود: “ما کمی بحث کردیم، احترام گذاشتیم و گفتیم: “ما آن را دور نمی اندازیم بلکه می گذاریمش در جیب خود”. مسابقات فوتبال، بلکه برای استفاده از پلتفرم رسانه اجتماعی خود برای صحبت در مورد مسائل LGBTQ+ و قطر 2022.

سپس به کانکل و دوستش اجازه داده شد تا به سمت سکوی ایستگاه حرکت کنند که CNN آنها را تا مسابقه همراهی می کرد. دوست کانکل گفت که او نمی خواهد با CNN صحبت کند.

هنگامی که از استادیوم 974 خارج شد، کانکل بازوبند و مچ بند رنگین کمانی را دوباره روی آن قرار داد و از امنیت عبور کرد.

سی ان ان شاهد اجازه ورود کانکل بود، اگرچه این زن 23 ساله آلمانی دوباره به یک طرف کشیده شد.

کانکل سپس به سی‌ان‌ان گفت که او چهار بار دیگر متوقف شد و سپس اجازه گرفت با پوشیدن وسایل رنگین‌کمان در داخل استادیوم بنشیند.

بنگت کونکل، هوادار آلمانی با بازو و مچ بند رنگین کمانی در بیرون از استادیوم 974 در روز شنبه، 26 نوامبر.

اوایل این هفته، روزنامه‌نگار آمریکایی گرانت وال و کاپیتان سابق ولز، لورا مک آلیستر، هر دو گفتند که کارکنان امنیتی به آنها گفته‌اند که لباس‌هایی با طرح‌های رنگین‌کمان را درآورند.

وال گفت که او 25 دقیقه پس از بازداشت آزاد شد و از نماینده فیفا و یکی از اعضای ارشد تیم امنیتی در استادیوم عذرخواهی کرد.

نمای دقیق از

هنگامی که از فیفا خواسته شد کد لباس را برای هواداران روشن کند، سی ان ان را به کتابچه راهنمای مسابقات ارجاع داد، که در آن آمده است: “اتباع خارجی و گردشگران آزادند لباس مورد نظر خود را بپوشند، تا زمانی که متواضعانه و با احترام به فرهنگ باشد.”

پس از اینکه روز دوشنبه برخی از هواداران ولز به دلیل استفاده از کلاه های سطلی رنگین کمانی از ورود به ورزشگاه ها منع شدند، اتحادیه فوتبال ولز (FAW) اعلام کرد که فیفا روز پنجشنبه به فدراسیون اعلام کرد که پرچم ها و کلاه های رنگین کمانی در ورزشگاه های جام جهانی قطر مجاز خواهند بود. .

فیفا در پاسخ به FAW تایید کرده است که هوادارانی که کلاه های سطلی دیوار رنگین کمان و پرچم های رنگین کمانی دارند اجازه ورود به ورزشگاه را برای بازی Cymru مقابل ایران در روز جمعه خواهند داشت.

با تمام سالن های جام جهانی تماس گرفته شده و به آنها دستور داده شده که قوانین و مقررات توافق شده را رعایت کنند.

با این حال، به نظر می رسد تجربه کانکل در روز شنبه حاکی از آن است که بین قوانین و مقررات فیفا و آنچه در زمین در قطر 2022 اتفاق می افتد، یک گسست وجود دارد.

CNN با فیفا و کمیته سازماندهی قطر تماس گرفت. فیفا سی ان ان را به کمیته سازماندهی قطر ارجاع داد که در زمان انتشار به آن پاسخی نداده بود.

بنگت کانکل با بازوبند رنگین کمانی در ورزشگاه 974 در روز شنبه 26 نوامبر.

کونکل 23 ساله که دانشجوی روزنامه‌نگار ورزشی در آلمان است، درست قبل از شروع جام جهانی به همراه سه دوستش در قطر بوده است و می‌گوید که قبلاً وسایل رنگین‌کمان را ضبط کرده است.

کونکل گفت که او را از روی صندلی خود در ورزشگاه الثومانا در جریان بازی سنگال مقابل هلند در روز دوشنبه برکنار کردند و به او گفتند که وسایل را بردارید.

در آن مناسبت نیروهای امنیتی آنها را در سطل زباله انداخت و کانکل اجازه یافت به صندلی خود بازگردد.

کانکل افزود: «پرتاب کردن پرچم رنگین کمان در زباله ها کاملاً یک بیانیه است.

من خودم بخشی از جامعه LGBTQ نیستم، اما می توانم کسانی را که نمی خواهند به اینجا بیایند درک کنم. [Qatar] زیرا به مردم جامعه ظلم می شود.»

سفر کونکل به قطر در آلمان خبرساز شد و او این هفته با نانسی فایسر وزیر کشور و جامعه آلمان در دوحه دیدار کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، برند نویندورف (L) و نانسی فائسر، وزیر کشور و جامعه فدرال آلمان، که لباسی به تن دارد.

فائزر بازوبند “OneLove” را به بازو بست که دارای طرح کلی قلب راه راه در رنگ های مختلف است، در حالی که جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در هنگام شکست 2-1 کشورش مقابل ژاپن در نزدیکی نشسته بود.

از زمان آغاز جام جهانی، فیفا با هفت کشور اروپایی که در قطر 2022 بازی می‌کنند، بر سر تهدید تحریم‌ها برای هر بازیکنی که در طول بازی‌ها بازوبند «OneLove» می‌بندد، دچار اختلاف شده است.

کانکل می‌گوید از اینکه فیفا به قطر اجازه میزبانی جام جهانی را در کشوری که در آن رابطه جنسی بین مردان غیرقانونی است و تا سه سال حبس دارد، ناراضی است.

این بازیکن 23 ساله می گوید که هم فائزر و هم اتحادیه فوتبال آلمان (DFB) از اقدامات او حمایت کرده اند و DFB حتی پس از مصادره اش اقلام رنگین کمانی بیشتری در اختیار او قرار داده است.

پیش از بازی خود مقابل ژاپن در اوایل این هفته، تیم آلمان با دست راست خود جلوی دهان خود عکس گرفت که به عنوان اعتراض به تصمیم فیفا برای ممنوع کردن بازوبند “OneLove” که بسیاری از کاپیتان های اروپایی امیدوار بودند در قطر ببندند، طراحی شده بود.

کانکل می‌گوید که اگرچه از این اعتراض حمایت می‌کند، می‌توان کارهای بیشتری انجام داد.

کانکل که روز دوشنبه به آلمان بازمی‌گردد، می‌گوید: «فدراسیون فوتبال آلمان درباره حقوق جامعه LGBTQ صحبت می‌کند، اما هر زمان که از عواقب آن می‌ترسند به نظر می‌رسد که عقب‌نشینی می‌کنند و من فکر می‌کنم این کمی ناراحت‌کننده است».

کانکل می‌گوید علاقه‌مند به استفاده از پلتفرم خود در قطر برای افزایش آگاهی است، و افزود که اگرچه پاسخ‌های متفاوتی را در فضای مجازی دریافت کرده است، اما چندین بار توسط طرفدارانی که وارد بازی روز شنبه شده بودند به او تبریک گفتند.

کانکل که اوایل این هفته تصویری از خود در اینستاگرام از قطر منتشر کرد که در آن عرق بند رنگین کمانی را جلوی صورتش نشان می داد که پرچم آلمان را با پیامی روی آن کشیده بود، گفت: “من می خواهم یک صدا باشم.” « موضع بگیرید، دیده شوید، در تغییر مشارکت کنید. حس فوق‌العاده.»

در همین حال، کمیته سازماندهی قطر قبلاً وعده داده بود که میزبان جام جهانی “فراگیر و عاری از تبعیض” در مواجهه با انتقادات غرب در رابطه با قوانین ضد دگرباشان جنسی این کشور باشد – انتقاد اینفانتینو، که به طور کلی در مورد سابقه حقوق بشر قطر صحبت می کند، به عنوان “ریاکارانه” مورد انتقاد قرار گرفت. پیش از مسابقات

کانکل به سی ان ان گفت: «این خیلی آزاردهنده است که این کار را می کنند. این یک موضوع سیاسی نیست، حقوق اولیه بشر است.»

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما
این سایت با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی محتوای خود را بر اساس داده‌های موجود در اینترنت تولید می‌کند و هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.