اروپا نگران است که یارانه های کارخانه باتری ایالات متحده آسیب خواهد زد، نه کمکی

رهبران اروپایی سال ها شکایت داشتند که ایالات متحده به اندازه کافی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی انجام نمی دهد. اکنون که دولت بایدن صدها میلیارد دلار به این هدف اختصاص داده است، بسیاری از اروپایی‌ها از این شکایت دارند که ایالات متحده آن را به راه اشتباه می‌رود.

این انتقاد جدید ناشی از ترس عمیق در آلمان، فرانسه، بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی است که رویکرد واشنگتن به متحدانی که باید با آنها کار کند آسیب می رساند و بسیاری از سرمایه گذاری های جدید در کارخانه های خودروهای برقی و باتری را که قبلاً مقصد آنها نبود، از بین می برد. چین، کره جنوبی و سایر کشورهای آسیایی.

این نگرانی دلیل اصلی برخی از رهبران اروپایی، از جمله دومین مقام عالی رتبه آلمان، روبرت هابک، است که مسیری را به سمت واستراس، شهری در 60 مایلی استکهلم که بیشتر به خاطر تپه قبر وایکینگ ها و کلیسای جامع گوتیک معروف است، شکست داده اند.

مقامات به آنجا رفته اند و به دادگاه یکی از معدود شرکت های باتری سازی داخلی اروپا، Northvolt رفته اند. نورث ولت به رهبری یکی از مدیران سابق تسلا، بازیگر کوچکی در صنعت باتری جهانی است، اما رهبران اروپایی صدها میلیون یورو برای ساخت کارخانه در اروپا به آن پیشنهاد می کنند. آقای. هابک در ماه فوریه از این شرکت بازدید کرد تا با شرکت برای پیشبرد طرح خود برای ساخت یک کارخانه در نزدیکی هامبورگ، آلمان، لابی کند. این شرکت در عوض به تعویق انداختن سرمایه گذاری در ایالات متحده را در نظر گرفته بود.

اما نهرنهایم، مدیر ارشد محیط زیست نورث ولت، ماه گذشته در مصاحبه ای در واستراس گفت: «در حال حاضر بودن در آمریکا قطعا جذاب است. نورث ولت از اظهار نظر جزئیات در مورد بحث های مربوط به کارخانه هامبورگ که این شرکت در ماه می متعهد شد، خودداری کرد.

کشمکش بر سر برنامه های نورث ولت نمونه ای از رقابت شدید و به گفته برخی از مقامات اروپایی، غیرمولد بین ایالات متحده و اروپا است که در تلاش برای به دست آوردن بلوک های سازنده خودروهای الکتریکی برای جلوگیری از وابستگی به چین است که بر تامین باتری مسلط است. زنجیر.

کارشناسان خودرو می گویند که اعتبارات مالیاتی و سایر مشوق های ارائه شده توسط سیاست اصلی آب و هوایی پرزیدنت بایدن، قانون کاهش تورم، برخی از سرمایه گذاری ها را از اروپا حذف کرده و کشورهای اروپایی را تحت فشار قرار داده است تا مشوق های خود را ارائه دهند.

سیسیلیا مالمستروم، کمیسر سابق تجارت اروپا، ماه گذشته در میزگردی در موسسه اقتصاد بین‌الملل پترسون در واشنگتن گفت که ایالات متحده یک “مسابقه عظیم یارانه‌ها” را برانگیخته است. او از رهبران خواست “به طور مشترک در انتقال سبز سرمایه گذاری کنند و با یکدیگر رقابت نکنند.”

مقامات بایدن استدلال کرده اند که سیاست های آمریکا و اروپا مکمل یکدیگر هستند. آنها خاطرنشان کرده اند که پول دولتی و خصوصی که به خودروهای برقی و باتری ها اختصاص می یابد، قیمت ها را برای خریداران خودرو کاهش می دهد و خودروهای بدون آلایندگی بیشتری را در جاده ها قرار می دهد.

مقامات آمریکایی اضافه می‌کنند که ساخت کارخانه‌ها و کارخانه‌های باتری‌سازی برای پردازش لیتیوم و سایر مواد در هر دو سوی اقیانوس اطلس در حال رونق است.

تلاش‌های دولت‌ها برای ارتقای وسایل نقلیه الکتریکی «میزان نوآوری فناوری و کاهش هزینه‌ها را تحریک می‌کند که نه تنها برای اروپا و ایالات متحده، بلکه برای اقتصاد جهانی و تلاش‌های جهانی ما برای مقابله با چالشی که تغییرات آب‌وهوایی ایجاد می‌کند، مفید خواهد بود. Wally Adeyemo، معاون وزیر خزانه داری، در مصاحبه اخیر خود گفت.

دولت بایدن همچنین با مقامات اروپایی در مورد اجازه دادن به خودروهای ساخته شده از مواد و اجزای باتری اروپایی برای دریافت اعتبار مالیاتی ایالات متحده صحبت کرده است. و دولت جمهوری اسلامی ایران را تفسیر کرده است که آقای. بایدن در ماه اوت امضا کرد تا جایی برای تولیدکنندگان در اروپا و جاهای دیگر برای منفعت باقی بماند.

ابیگیل وولف، مدیر مرکز استراتژی مواد معدنی حیاتی در SAFE، که یک سازمان غیرانتفاعی است، می‌گوید: «شما کمتر نگران اروپا هستید که این شرکت‌ها ممکن است از اروپا به آمریکا فریب بخورند.

با این حال، این قانون رهبران اروپایی را مجبور به اعمال سیاست های صنعتی جدید کرده است.

در ماه مارس، کمیسیون اروپا، بازوی اداری اتحادیه اروپا، قانون مواد خام حیاتی را پیشنهاد کرد، قانونی برای اطمینان از عرضه لیتیوم، نیکل و سایر مواد باتری. یک بخش از این قانون از اتحادیه اروپا خواسته است که حداقل 40 درصد از مواد خام مورد نیاز صنعت خودرو را در داخل مرزهای خود پردازش کند. اتحاد 27 کشوری همچنین به کشورها اجازه داده است که حمایت مالی بیشتری از تامین کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.

جولیا پولیسکانووا، مدیر ارشد حمل و نقل و محیط زیست، یک گروه حمایتی در بروکسل، گفت: پولی که ایالات متحده و اروپا برای وسایل نقلیه الکتریکی می ریزند، فروش را تشویق می کند. او گفت که این قانون که به تصویب پارلمان اروپا و رهبران کشورهای اتحادیه اروپا نیاز دارد، همچنین به سیاست های چندپاره دولت های ملی انسجام خواهد داد.

غرفه خانم پولیسکانووا افزود که سیاست های اروپا و ایالات متحده خطر لغو یکدیگر را دارند. او گفت: «از آنجایی که همه به طور همزمان در حال افزایش هستند، این یک بازی حاصل جمع صفر است.

مدیران تجاری شکایت کرده اند که درخواست کمک مالی در اروپا بوروکراتیک و کند است. تام اینار جنسن، مدیر اجرایی سازنده باتری Freyr، که در حال ساخت کارخانه ای در موی رانا، در شمال نروژ است، گفت: قانون کاهش تورم، با تاکید بر اعتبارات مالیاتی، ساده تر و سریعتر است. گیاهان در فنلاند و نزدیک آتلانتا.

IRA باعث “افزایش چشمگیر علاقه به باتری های تولید شده در ایالات متحده” شده است. جنسن در مصاحبه ای گفت.

آینده خودروسازی اروپا به ویژه برای شرکت های آلمانی در خطر است. مرسدس بنز، بی ام و و فولکس واگن در حال حاضر سهم بازار چین را به خودروسازان محلی مانند BYD از دست داده اند. خودروسازان چینی از جمله BYD و SAIC نیز در حال نفوذ به اروپا هستند. SAIC با فروش خودروهای تحت برند بریتانیایی MG، 5 درصد از بازار خودروهای برقی اروپا را به خود اختصاص داده است و آن را از تویوتا و فورد در این بخش که به سرعت در حال رشد است، بالاتر می‌برد.

خودروسازان اروپایی دیوانه وار در تلاش هستند تا زنجیره تامین مورد نیاز خود را برای تولید خودروهای الکتریکی ایجاد کنند.

در فرانسه، رئیس‌جمهور امانوئل ماکرون می‌خواهد یک منطقه شمالی که مشاغل کارخانه در آن رو به کاهش است را به قطب تولید باتری تبدیل کند.

روز سه‌شنبه، شرکت Automotive Cels، سرمایه‌گذاری مشترک بین Stellantis، مرسدس بنز و توتال انرژی، کارخانه‌ای را در Billy-Berclau Douvrin، فرانسه افتتاح کرد که هدف آن تولید سالانه 300000 باتری الکتریکی تا پایان سال 2024 است. ACC همچنین قصد دارد یک سرمایه‌گذاری را انجام دهد. در مجموع 7.3 میلیارد یورو یا 7.8 میلیارد دلار در اروپا، از جمله افتتاح کارخانه در آلمان و ایتالیا، قراردادی که با 1.3 میلیارد یورو کمک عمومی بسته شد.

در سالزگیتر، آلمان، حدود 25 مایلی از مقر فولکس‌واگن، تیرهای فولادی بر فراز پایه‌های بتنی برج می‌افتند، زیرا بیل‌های مکانیکی و کامیون‌های کمپرسی در آن نزدیکی زمزمه می‌کنند. در عرض چند ماه، خطوط کلی یک کارخانه باتری سازی از یک میدان خارج شده است.

فولکس واگن امیدوار است تا قبل از پایان تابستان ماشین‌های باتری‌ساز را نصب کند. تا سال 2025، این خودروساز قصد دارد سلول‌های باتری را برای حداکثر 500000 وسیله نقلیه الکتریکی در سال تولید کند – جدول زمانی که به گفته این شرکت تنها به این دلیل امکان‌پذیر است که کارخانه در زمینی که متعلق به او است ساخته می‌شود.

فولکس واگن همچنین در حال ساخت کارخانه ای در انتاریو است، اما این شرکت تصمیم به انجام این کار را تنها پس از آن گرفت که دولت کانادا با مشوق های ایالات متحده مطابقت داشت.

در گوبن، شهر کوچکی در مرز آلمان با لهستان، راک تک لیتیوم، یک شرکت کانادایی، در حال ساخت کارخانه ای برای فرآوری سنگ معدن لیتیوم است. مرسدس با شرکت Rock Tech قراردادی برای تامین لیتیوم به تولیدکنندگان باتری خود دارد.

این پروژه ها تا چندین سال به تولید کامل نخواهند رسید. اخیرا سایت گوبن یک میدان باز بود. تنها فعالیت ساخت و ساز، کامیونی بود که بارهای سنگ خرد شده را پرتاب می کرد و صدایی گوش خراش می داد.

اروپا دارای مزایایی است، از جمله تقاضای شدید برای خودروهای برقی: بر اساس تحقیقات خودروسازی اشمیت، حدود 14 درصد از خودروهای جدید فروخته شده در اتحادیه اروپا در سه ماه اول سال جاری با باتری کار می‌کردند که دو برابر بیشتر از ایالات متحده است.

اما اگر اروپا به سرعت برای کمک به صنعت باتری حرکت نکند، «شما واقعاً شتاب خود را در زمین در مقابل بازار آمریکای شمالی از دست خواهید داد»، مدیر اجرایی Rock Tech.

شرکت‌های باتری‌سازی چینی به دلیل ترس از واکنش سیاسی تا حد زیادی از ایالات متحده اجتناب کرده‌اند. اما بر اساس گزارش موسسه مطالعات چین مرکاتور و گروه رودیوم، شرکت‌های باتری چینی از سال 2018 تاکنون 17.5 میلیارد دلار در اروپا سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

تنش سیاسی بین دولت های غربی و چین، خودروسازان آلمانی را در موقعیت حساسی قرار داده است. آنها نمی خواهند بیش از حد به منابع چینی وابسته باشند، اما نمی توانند دولت چین را ناراضی کنند.

بی‌ام‌و، فولکس واگن و ولوو قصد دارند سلول‌هایی را از کارخانه‌ای در آرنشتات آلمان خریداری کنند که توسط CATL، یک شرکت چینی که در حال حاضر بزرگترین سازنده باتری خودروهای الکتریکی در جهان است، اداره می‌شود.

مدیران و رهبران اروپایی برای ایجاد تعادل بین اتکای خود به تامین کنندگان چینی، مشتاق همکاری با Northvolt هستند که پیتر کارلسون، مدیر اجرایی آن، بیش از چهار سال بر زنجیره تامین تسلا نظارت داشت.

نورث ولت می خواهد تمام مراحل ساخت باتری ها از جمله تصفیه لیتیوم و بازیافت سلول های قدیمی را کنترل کند. خانم می گوید که این باید به اروپا کمک کند تا به استقلال زنجیره تامین برسد و اطمینان حاصل کند که باتری ها به مسئولانه ترین روش ممکن از نظر زیست محیطی تولید می شوند. نهرنهایم که یکی از اعضای هیئت مدیره نورث ولت است. او گفت: «ما اروپا را از خطر انداخته ایم.

این شرکت تکنیک های تولید را در مجتمع خود در Vasteras توسعه می دهد. اولین کارخانه در مقیاس کامل نورث ولت، در مکانی در سوئد در 125 مایلی جنوب دایره قطب شمال که به دلیل انرژی آبی فراوان آن انتخاب شده است، به اندازه پنتاگون است. Northvolt همچنین قصد دارد یک کارخانه در ایالات متحده بسازد، اما هنوز سایتی را اعلام نکرده است.

به گفته یک شرکت مشاوره SNE Research، با این حال، این شرکت در حال افزایش تولید است و در بین 10 تامین کننده برتر باتری در جهان نیست. و ساخت و ساز کارخانه آن در هامبورگ تا زمانی که مقامات اتحادیه اروپا یارانه های آلمان را تایید نکنند، متوقف شده است.

مادر سوانسون سوگند لیز الدرمن گزارش کمک کرد

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما