از کشورها خواسته شد تا اقدامات بیشتری در برابر آلودگی شیمیایی انجام دهند

انتظار می‌رود در طول دو هفته نشست‌ها، کشورها در زمینه افزودن جلسات جدید پیشرفت کنند به اصطلاح “مواد شیمیایی برای همیشه” در لیست مواد سمی قرار دارد به موجب کنوانسیون استکهلم – معاهده جهانی حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست در برابر آلودگی شیمیایی طولانی مدت – ممنوع یا محدود شود.

آنها همچنین به دنبال راه هایی برای استفاده از مواد شیمیایی و آفت کش ها را بیشتر تنظیم می کند تحت کنوانسیون روتردام در مورد مدیریت مواد شیمیایی خطرناک؛ و توسعه دستورالعمل های فنی در مورد مدیریت صحیح زباله های پلاستیکی و الکترونیکی تحت کنوانسیون بازل، در مورد مدیریت پسماندهای خطرناک فرامرزی.

میلیون ها مرگ

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در سال 2019، تعداد کمی از مواد شیمیایی که اطلاعات مربوط به آنها در دسترس است تخمین زده می شود که باعث مرگ دو میلیون نفر شود، از جمله بیماری های قلبی و تنفسی و همچنین سرطان ها.

از جمله موضوعات مهم دیگر، یازدهمین نشست کنفرانس اعضای کنوانسیون استکهلم (COP) در مورد توسعه روش ها و مکانیسم های انطباق بحث کنید، و مجموعه ای از توصیه های ناشی از ارزیابی دوم کنوانسیون را بررسی کنید.

این شامل ارزیابی خواهد شد استفاده مداوم از حشره کش DDT – هنوز برای کنترل مالاریا در برخی کشورها استفاده می شود – بر اساس گزارش کار گروه متخصص DDT. و گزارش در مورد پیشرفت در جهت حذف گروه شیمیایی آلی سمی، معروف به PCBو پیش نویس استراتژی برای دستیابی به اهداف 2025 و 2028 برای حذف PCB ها، که در کنوانسیون استکهلم تعیین شده است.

مدیریت پسماند

اواخر این ماه، جامعه بین المللی دوباره در پاریس گرد هم خواهد آمد برای ادامه کار در راستای یک معاهده بین المللی جدید و الزام آور قانونی در مورد آلودگی پلاستیکی.

شانزدهمین نشست COP به کنوانسیون بازل، اتخاذ بالقوه دستورالعمل‌های فنی برای مدیریت سالم زباله‌های پلاستیکی و همچنین آلاینده‌های آلی پایدار را در نظر خواهد گرفت.

طرف‌ها توصیه‌های کمیته اجرا و انطباق را بررسی خواهند کرد، از جمله پیشرفت به دست آمده برای رسیدن به اهداف گزارش دهی ملی.

به روز رسانی در مورد کار شرکای مرتبط با کنوانسیون، با تمرکز بر زباله های الکترونیکی و الکتریکی، زباله های پلاستیکی، و زباله های خانگی، و همچنین پیشگیری و مبارزه با قاچاق غیرقانونی زباله های خطرناک و دیگر، نیز به COP ارائه خواهد شد.

در همین حال، WHO می گوید که تولید کلی مواد شیمیایی در سراسر جهان در حال افزایش است و پیش بینی می شود فروش از سال 2017 تا 2030 تقریباً دو برابر شود.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما