tardebanner

استارباکس با ظاهری مشابه در روسیه افتتاح شد

استارباکس شرکت

SBUX -1.84٪

چند ماه پس از خروج غول قهوه مستقر در سیاتل از روسیه، فروشگاه پرچمدار سابق در مسکو با مالکیت جدید اما با برندی مشابه بازگشایی شد.

روز جمعه، روس‌ها برای نوشیدنی در قهوه ستاره‌ها صف کشیدند و تحت لوگوی جدیدی شبیه به استارباکس کار کردند. به جای آژیر استارباکس با تاج ستاره‌دار، لوگوی جدید زنجیره‌ای روسی، زنی را نشان می‌دهد که کوکوشنیک منقش به ستاره، لباس سنتی روسی، پوشیده است. Stars Coffee در وب‌سایت خود که روز پنجشنبه به صورت زنده منتشر شد، پست کرد: «باکس رفت. ستاره ها مانده اند

این رویکرد یک انحراف آشکار با صاحبان جدید زنجیره بزرگ غربی دیگری است که اخیرا روسیه را ترک کرده است: مک دونالد شرکت

پس از اینکه مک دونالد هزاران رستوران روسی خود را به الکساندر گوور، تاجر سیبریایی فروخت، او یک تغییر نام تجاری عمده را ایجاد کرد. این شامل یک نام جدید، Vkusno i tochka، یا “Tasty & That’s It” و یک لوگوی متمایز بود. زنجیره همبرگر همچنین برخی از آیتم‌های منو مانند Big Mac و McFlurry را حذف کرد و گفت که آنها بیش از حد مستقیم با مک دونالد مرتبط هستند.

آنتون پینسکی، رستوران‌دار روسی، در ماه ژوئیه گفت که در کنار تیماتی خواننده رپ روسی که نام اصلی او تیمور یونسوف است، زنجیره‌ای استارباکس را خریداری کرده است. او گفت که این سرمایه گذاری توسط سندیکا، یک شرکت هلدینگ که صاحب انواع مشاغل مهمان نوازی در روسیه است، حمایت می شود.

کافه تازه افتتاح شده Stars Coffee در مسکو دارای برندی آشنا است.


عکس:

روزنامه وال استریت

برخلاف مک دونالد، استارباکس مستقیماً مالک و اداره کننده 130 فروشگاه روسی خود نبود. در عوض، آنها توسط دارنده مجوز Starbucks، Alshaya Group، مستقر در کویت، اداره می شدند. آلشایا به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

استارباکس در مورد تغییر مالکیت اظهار نظری نکرده است و این شرکت از اظهار نظر در مورد برند جدید زنجیره روسی خودداری کرد. این شرکت در ماه مه پس از تعلیق اولیه کار در ماه مارس، روابط 15 ساله خود را با روسیه در این کشور قطع کرد. این اقدام در میان موج خروج برندهای غربی از روسیه پس از حمله روسیه به اوکراین بود.

استارباکس در سال 2007 وارد روسیه شد. بازگشایی روز جمعه تنها شامل یک فروشگاه بود، محل گل سرسبد آن در نووی آربات در مرکز مسکو، پس از یک مهمانی راه اندازی پنجشنبه شب به ریاست تیماتی، مالک جزئی رپر جدید. در طول این مهمانی، تیماتی که قبلاً یکی از بنیانگذاران زنجیره بلک استار برگر در روسیه بود، به خبرنگاران گفت که استارباکس با دستور العمل ها، منابع و پایه تولید خود را ترک کرد و قهوه استارز یک تجارت کاملاً جدید است.

مالکان جدید قصد دارند 10 فروشگاه دیگر را در هفته آینده باز کنند و بقیه مکان ها را طی دو ماه آینده افتتاح کنند. پینسکی به نقل از خبرگزاری های روسی گفت. آقای. پینسکی به درخواست های مصاحبه پاسخ نداد.

روز جمعه، فروشگاه مملو از مشتریانی بود که نوشیدنی‌های قهوه، کروسان‌ها و دسرهای آشنا، و همچنین سالاد، ساندویچ پیتا و شیرینی می‌خریدند. آقای. پینسکی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که دو یا سه مکان جدید قهوه ستاره ها مشروبات الکلی ارائه می دهند.

روس ها به سرعت کافه استارز مسکو را امتحان کردند.


عکس:

روزنامه وال استریت

بنویسید ایوان گرشکویچ در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما