امیدهای بهترین فیلم اسکار باید زمان بیشتری را در سینما بگذرانند

در اقدامی که برای نشان دادن تعهد هالیوود به تجربه تماشای سینما طراحی شده است، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی روز چهارشنبه اعلام کرد که برای فیلم هایی که به دنبال واجد شرایط بودن برای نامزدی بهترین فیلم هستند، نیاز به اکران گسترده در سینماها دارد.

قانون واجد شرایط بودن جدید مطمئناً بر نحوه انتشار فیلم‌هایی که نتفلیکس و سایر سرویس‌های استریم آن را شایسته اسکار می‌دانند تأثیر می‌گذارد. و این می تواند مانعی برای توزیع کنندگان کوچکتر باشد که ابزاری برای انتشار فیلم در شهرهای سراسر ایالات متحده ندارند.

فیلم‌های اسکار محور در سال‌های اخیر به شدت در باکس آفیس با مشکل مواجه شده‌اند و برخی افراد را به این فکر واداشته است که آیا اهمیت نمایشگرهای بزرگ برای همیشه با دوران استریم تغییر کرده است. در سال 2022، “CODA” از Apple TV + اولین فیلم از یک سرویس پخش بود که برنده اسکار بهترین فیلم شد.

برای واجد شرایط بودن برای نامزدی بهترین فیلم، فیلم‌ها از قبل باید اکران اولیه مقدماتی را در سینماها داشته باشند که به عنوان اکران یک هفته‌ای در یکی از شش شهر ایالات متحده (نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو، آتلانتا، سانفرانسیسکو یا میامی تعریف می‌شود. ). از سال 2024، این فیلم‌ها به مدت 7 روز دیگر (چه متوالی یا غیرمتوالی) در 10 بازار از 50 بازار برتر ایالات متحده، حداکثر 45 روز پس از اکران اولیه، نیاز به حضور در سینما خواهند داشت. اگر در بین 15 بازار برتر بین‌المللی تئاتر قرار داشته باشند، دو تا از 10 بازار عرضه شده می‌توانند خارج از ایالات متحده باشند.

این اقدام که در آخرین جلسه شورای حکام آکادمی به تصویب رسید، تلاشی آشکار برای جلوگیری از تخریب تجربه فیلم‌بازی توسط شرکت‌های استریمینگ مانند نتفلیکس است که ترجیح می‌دهند فیلم‌ها را در سرویس‌های خود با کمترین حضور در سینما منتشر کنند.

بیل کرامر، مدیر اجرایی آکادمی و جانت یانگ، رئیس آکادمی، در بیانیه ای گفتند: “امیدواریم این ردپای نمایشی گسترش یافته باعث افزایش دیده شدن فیلم ها در سراسر جهان شود و مخاطبان را تشویق کند تا هنر ما را در یک محیط تئاتری تجربه کنند.” بر اساس بسیاری از گفتگوها با شرکای صنعت، ما احساس می کنیم که این تحول به نفع هنرمندان سینما و دوستداران سینما است.

برای فیلم هایی که در اواخر سال اکران می شوند، توزیع کنندگان باید برنامه های خود را برای اکران گسترده ارائه دهند. این برنامه ها باید حداکثر تا ژانویه تکمیل شود. 24، 2025، برای فیلم های 2024.

نتفلیکس گفت که شرایط واجد شرایط بودن تأثیر قابل توجهی بر استراتژی انتشار آن نخواهد داشت. وی خاطرنشان کرد که «همه آرام در جبهه غربی» که امسال نامزد بهترین فیلم شد، در 35 سینما در 20 شهر از جمله نیویورک، لس آنجلس، سانفرانسیسکو و تورنتو اکران شد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما