tardebanner

بازی ریپورتاژ

یکی از دلایلی که باعث اهمیت اساسی ریپورتاژ آگهی میشود، فراگیر بودن این متد است که میتوانید متن را در طیف گوناگونی از رسانهها انتشار دهید. ریپورتاژ آگهی، در واقع اطلاعیهای است که از سمت روابط عمومی با هدف اطلاع رسانی خبر کسب و کار به مردم در رسانهها و انتشارات هدفمند منتشر میشود. بعد که این کلمات کلیدی به سایت شما لینک و ارجاع داده میشوند، کاربران به سمت سایت هدایت میشوند. عیب بزرگ رپورتاژ این است که بک لینک آن ها تنها در یک مطلب از وب سایت به مخاطبان نمایش داده میشود. برای نوشتن هر نوع متنی، چارچوب معینی وجود دارد که باید اصول صحیح آن را رعایت کنید. براساس اصول سئوی سایت شما بلافاصله پس از پایان طراحی سایت نمیتوانید با درج ریپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک تبلیغات را شروع کنید. بهتر است که یکی از کلماتی را که مشخص نمودهاید به صفحه اول و دیگر کلمات را به صفحات داخلی وبسایت خود، لینک دهید.

به هیچ عنوان از ریپورتاژ تکراری برای سایتهای مختلف استفاده نکنید، زیرا هیچ تاثیری در رتبهبندی سایت شما نخواهند شد. در تبلیغات اینترنتی شما قادر هستید با منتشر کردن ریپورتاژ آگهی یا خبری در سایتهای پربازدید که مخاطب هدف شما در آنجا هستند، اطلاع رسانی و برنامه بازاریابی خود را اجراسازی کنید. طولانی بودن عنوان به این منظور است که عنوان حاوی نکات مهم در متن و اطلاعاتی که مخاطبان به دنبال آنها هستند، باشد. در گام اول بایستی اهداف کسب و کار را بدانید، دانستن اهداف از طریق صحبت با مدیرعامل و مدیران بخش ها به دست می آید. در واقع ریپورتاژ خبری نوعی از تبلیغات همسان به حساب می آید که به شکل یک گزارش خبری نوشته میشود و البته باید یک فرد متخصص از نظر تبلیغاتی روی آن کار کند. نوشتن تیتر تخصصی و جذاب کار آسانی نیست و برای اینکار به همکاری یک متخصص کاربلد و حرفه ای نیاز خواهید داشت. ولی نکته مهم و اصلی این است که هیچ کدام از این دو سر طیف کار سختی نیست ! همانطور که گفته شد، رپورتاژ خبری یک تبلیغ غیرمستقیم و در طی یک داستان و مقاله است؛ بنابراین در جایگاههای تبلیغاتی یک سایت نمایش داده نمیشود و در بین محتواهای اصلی آنها خواهد بود.

درطی ریپورتاژ خود بعد از بیان مسائل و ارائه یک سری از حقایق باید مواردی را عنوان کنید که برای مخاطب ارزش افزوده ایجاد کند و از سوی دیگرقابل استفاده باشد. علاوه بر این بهتر است ریپورتاژ شما در سایتهای پربازدید نظیر خبری و سایتهایی که مرتبط با موضوع مقاله شما هستند منتشر کنید تا بتوانید تبلیغ خود را به صورت غیر مستقیم تر به مخاطب ارائه دهید. در ریپورتاژ هم مثل یک مقاله، بایستی از تصاویر به ویژه تصاویرجذاب و در ارتباط با موضوع ریپورتاژ و کسب و کارتان استفاده کنید. برای آغاز کار ریپورتاژ نویسی ابتدا باید موضوع آن را مشخص کنید. ریپورتاژ خبری نسبت به برخی از روشهای دیگر هزینه مناسب تری دارد و حتی اگر ریپورتاژ آنقدر قوی و جذاب باشد که بتواند مخاطبان بیشتری جذب کند، بسیاری از کانالهای توزیع محتوا آن را منتشر خواهند کرد. البته نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر محتوای گزارش خود را به یک تولید کننده محتوای حرفه ای ارسال کنید ، وی می تواند نکات اساسی و آموزنده ای را با استفاده از تکنیک های متنی مختلف برای کاربران ارائه دهد و باعث می شود محتوا جذاب تر شود و خواننده تا آخر مطلب را بخواند.

اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزشهای دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید. بخش جمع بندی نیز خلاصه کوتاهی از کل مقاله شما را در برمی گیرد. در بخش زیر شما می توانید نمونه رپورتاژ های درج شده در وب سایت های تبلیغاتی شرکت atgo را مشاهده نمایید. علت اصلی این مسئله اینجاست که وقتی ریپورتاژ خود را در یک سایت پرمخاطب منتشر میکنید و روی کلمات کلیدی موردنظرتان لینک میدهید، میتوانید از یک سایت معتبر لینک فالو داشته باشید. به دلیل اینکه ریپورتاژ اگهی لینک طبیعی به شمار می رود و وب سایت هایی که درون آن ها محتوا انتشار داده می شود از جانب گوگل اعتبار بالایی برخورد دار هستند ، از این رو یک سئوکار آن را انتخاب می کند. از این رو میتواند برای درج مقالات ریپورتاژ آگهی نیز مورد استفاده قرار گیرد. امیدواریم این مقاله کمک خوبی به شما کرده باشد و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار داده باشیم و در آینده بتواند نقش مفیدی در بهبود کار شما داشته باشد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما