tardebanner

بایدن لایحه سیاست صنعتی را با هدف تقویت رقابت با چین امضا کرد

واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز سه شنبه لایحه 280 میلیارد دلاری را امضا کرد که هدف آن تقویت تولید تراشه در آمریکا برای رسیدگی به مسائل زنجیره تامین جهانی و مقابله با نفوذ فزاینده چین است که بخشی از تلاش مجدد کاخ سفید برای تقویت پایگاه خود حول محورهای اخیر است. لوح پیروزی های قانونگذاری

در مقابل رهبران تجاری و قانونگذاران در باغ رز، آقای. بایدن گفت که این لایحه دلیلی بر این است که دو حزب در واشنگتن می تواند قانونی ایجاد کند که بخش فناوری را ایجاد کند، تولید نیمه هادی ها را به ایالات متحده بازگرداند و در نهایت هزاران شغل جدید در آمریکا ایجاد کند.

وی افزود: امروز تغییرات اساسی از لحاظ سیاسی، اقتصادی و فناوری در حال وقوع است. بایدن گفت. تغییری که می تواند حس کنترل و امنیت، عزت و غرور ما را در زندگی و ملت ما تقویت کند، یا تغییری که ما را ضعیف کند.»

سازش هر دو حزب، اجماع نادری را در واشنگتن عمیقاً دوپاره نشان داد، که نشان‌دهنده احساس فوریت در میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها برای یک سیاست صنعتی است که می‌تواند به ایالات متحده در رقابت با چین کمک کند. هفده جمهوری خواه در مجلس سنا به این لایحه رای دادند و 24 جمهوری خواه در مجلس از آن حمایت کردند.

در حالی که جمهوری‌خواهان مدت‌ها در برابر مداخله در بازارهای جهانی مقاومت می‌کنند و دموکرات‌ها از ریختن وجوه مالیات‌دهندگان به شرکت‌های خصوصی انتقاد می‌کنند، کمبود زنجیره تامین جهانی که به دلیل بیماری همه‌گیر تشدید شده است، نشان می‌دهد که ایالات متحده تا چه حد به کشورهای خارجی برای تراشه‌های نیمه‌رسانای پیشرفته مورد استفاده در فناوری‌ها تکیه کرده است. به عنوان وسایل نقلیه الکتریکی و سلاح های ارسال شده به اوکراین متفاوت است.

در نشانه ای از اینکه چگونه ظهور پکن منجر به مذاکرات برای تصویب قانون شد، آقای. بایدن در طول سخنان خود در مراسم امضای لایحه بارها به صراحت از چین نام برد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایالات متحده باید در تولید نیمه هادی جهان را رهبری کند، گفت: «جای تعجب نیست که حزب کمونیست چین فعالانه در تجارت ایالات متحده علیه این لایحه لابی کرد.»

این لایحه بر تولید داخلی، تحقیقات و امنیت ملی متمرکز است و 52 میلیارد دلار یارانه و اعتبار مالیاتی برای شرکت های تولید کننده تراشه در ایالات متحده ارائه می کند. همچنین شامل 200 میلیارد دلار برای ابتکارات جدید تولیدی و تحقیقات علمی، به ویژه در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، رباتیک، محاسبات کوانتومی و سایر فناوری ها است.

این قانون مجوز ایجاد 20 «مرکز فناوری منطقه‌ای» را می‌دهد که قصد دارند دانشگاه‌های تحقیقاتی را با صنعت خصوصی در تلاش برای پیشبرد نوآوری‌های فن‌آوری در مناطق فاقد چنین منابعی پیوند دهند. و برای تحقیقات پایه در مورد نیمه هادی ها و ایجاد برنامه های توسعه نیروی کار به وزارت انرژی و بنیاد ملی علوم کمک مالی می کند.

سناتور چاک شومر، دموکرات نیویورک و رهبر اکثریت، که در حالی که به سمت سخنرانی می رفت مشت های خود را به هم می کوبید، گفت: «ما این مشاغل را به سواحل خود باز خواهیم آورد و به وابستگی خود به تراشه های خارجی پایان خواهیم داد.چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند
ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

آقای. شومر، که در پیشبرد این اقدام کمک کرد، زمانی به تلاش سال‌ها برای تضمین تصویب آن اشاره کرد، زمانی که اشاره کرد که زمانی قانون مرزهای بی‌پایان نامیده می‌شد – یکی از معدود نام‌های لایحه در حالی که در کنگره راه می‌رفت. . .

آقای “من هنوز این نام را دوست دارم.” شومر گفت.

وی افزود: من همیشه گفته ام که دموکرات ها در صورت امکان آماده همکاری با جمهوری خواهان خواهند بود. و در امضای امروز، ما چنین دستاوردی را جشن می گیریم.

دموکرات ها امیدوارند که تصویب قانون سیاست صنعتی و چند لایحه قابل توجه دیگر، همراه با کاهش قیمت بنزین، بتواند به چرخش حزب در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره در نوامبر کمک کند. دموکرات‌ها با چشم‌انداز تیره‌ای که به سمت پاییز پیش می‌رود، مواجه شده‌اند. بایدن در بحبوحه افزایش تورم و قیمت‌های دردناک در پمپ بنزین، از اعداد تایید ناامیدکننده رنج می‌برد.

آقای. بایدن در حال برنامه‌ریزی برای امضای لایحه‌ای در روز چهارشنبه است که مراقبت‌های پزشکی را برای جانبازانی که در معرض سوختگی سمی در پایگاه‌های نظامی قرار دارند، گسترش می‌دهد، اقدام دیگری که کنگره با حمایت دو حزب تصویب کرد. و در روز جمعه، انتظار می‌رود که مجلس نمایندگان لایحه آب‌وهوا، بهداشت و مالیات را که در آخر هفته مجلس سنا را تصویب کرد، به تصویب برساند و به رئیس‌جمهور یک پیروزی قانون‌گذاری را بدهد که او و نامزدهای دموکرات می‌توانند در هفته‌های آینده برجسته کنند.

تلاش برای ترویج سری پیروزی های اخیر پس از آن صورت می گیرد که آقای. بایدن در طول مبارزه با کووید-19 و به دنبال آن یک مورد بازگشت مجبور به انزوا شد. او روز یکشنبه انزوا را ترک کرد و سپس روز دوشنبه برای دیدار با بازماندگان سیل شدید در کنتاکی، اولین سفر کاری او پس از مثبت شدن آزمایش ویروس در 21 ژوئیه، سفر کرد.

در مراسم روز سه شنبه آقای بایدن در طول سخنان خود در باغ رز سرفه های مداوم داشت. مقامات کاخ سفید گفتند که او روز دوشنبه و بار دیگر صبح سه‌شنبه آزمایش ویروس را منفی کرده است و رشته آزمایش‌های منفی خود را به چهار روز متوالی افزایش داده است.

آقای. دستیاران بایدن اکنون در حال برنامه‌ریزی هستند تا با اعزام مقامات کابینه به سراسر کشور به منظور جلب توجه به این اقدامات، حمایت خود را در مورد موفقیت‌های اخیر قانون‌گذاری جلب کنند – اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که تلاش‌های آنها پویایی سیاسی را در آستانه انتخابات نوامبر تغییر دهد.

جینا رایموندو، وزیر بازرگانی در این مراسم گفت: «فراز و نشیب‌هایی وجود داشت و تا رسیدن به اینجا راه طولانی بود. و رئیس جمهور گفت تسلیم نشو. تسلیم نشو ادامه بده.»

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما