با پایان یافتن کنفرانس آب سازمان ملل، دستور کار جدید با اقدامات جسورانه آغاز می شود

دستور کار مجموعه ای از تعهدات اکشن-محور تغییر بازی، از ساختن انتخاب های غذایی هوشمندانه تر برای ارزیابی مجدد آب به عنوان یک محرک اقتصادی قدرتمند، و بخشی از میراث فرهنگی زمین.

آینده ای امن برای همه

کنفرانس و 2000 شرکت کننده آن، یک “چشم انداز بلندپروازانهآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت.

“تعهد شما به اقدام و تحول ما را به سمت یک پایدار، عادلانه و فراگیر سوق می دهد. آینده ای امن از نظر آب برای مردم و سیاره به طور یکساناو گفت. این کنفرانس یک حقیقت اصلی را نشان داد: به عنوان با ارزش ترین خیر مشترک جهانی بشریت، آب همه ما را متحد می کندو در تعدادی از چالش های جهانی جریان دارد.»

از حفاظت از گسترش بیماری گرفته تا مبارزه با فقر، منابع طبیعی نیز از طریق دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و 17 هدف توسعه پایدار آن (SDGs) در زمانی که جهان با تغییرات آب و هوایی، کمبود آب و آلودگی دست و پنجه نرم می کند، جریان می یابد.

«به همین دلیل است که آب باید در مرکز دستور کار سیاسی جهانی قرار گیرداو گفت. «تمام امیدهای بشر به آینده، به نوعی به ترسیم نمودار a دوره جدید علم محور به برنامه اقدام آب را زنده کنید

انجام این کار به اقدامات آینده نگر مانند توسعه جدید تبدیل می شود، سیستم های غذایی جایگزین کاهش مصرف ناپایدار آب در کشاورزی، ضمن راه اندازی الف سیستم جدید اطلاعات جهانی برای هدایت برنامه ها و اولویت ها برای تحقق اهداف توسعه پایدار. ملاحظات جدید شامل انتصاب الف فرستاده ویژه آب او پیش از نشست SDG در سپتامبر گفت.

دستور کار اقدام آب “فقط آغاز است”

بیش از 2000 نماینده دولت، دانشمند، دانشگاهیان، گروه‌های جامعه مدنی، مردم بومی، اعضای بخش خصوصی و نمایندگان جوانان در این کنفرانس که در مقر سازمان ملل از 22 تا 24 مارس برگزار شد، با ارائه دیدگاه‌ها و تخصص‌های متعدد برای هدایت چالش‌های پیش رو، شرکت کردند.

لی جونهوا، معاون دبیرکل در امور اقتصادی و اجتماعی، گفت: تعهدات دستور کار اقدام آب طیف گسترده ای از اقدامات، از ظرفیت سازی گرفته تا داده ها و سیستم های نظارتی، تا بهبود انعطاف پذیری زیرساخت ها را در بر می گیرد.

این تازه شروع کار استاو گفت. “پلتفرم آنلاین میزبان برنامه اقدام آب برای ارسال باز و در دسترس همه برای مشاهده از طریق وب سایت کنفرانس خواهد بود.”

یکی دیگر از نتایج کلیدی این کنفرانس، خلاصه‌ای توسط رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خواهد بود که ایده‌ها، توصیه‌ها و راه‌حل‌های بسیاری را برای حفاظت و حمایت از «رگ حیاتی جهان ما» که طی پنج گفت‌وگوی تعاملی، چهار رویداد ویژه و صدها رویداد جانبی پدیدار شد، ارائه می‌کند. ، او گفت.

در کنفرانس آب سازمان ملل در سال 2023، یک جامعه جهانی مصمم گرد هم آمدند تا تفاوت ایجاد کنند نه تنها برای آینده آب بلکه برای آینده جهاناو گفت.

“یک صفحه از تاریخ”

Csaba Kőrösi رئیس مجمع عمومی گفت: 300 میلیارد دلار تعهد ساخته شده برای شناور کردن برنامه اقدام آب متحول کننده است پتانسیل باز کردن حداقل 1 تریلیون دلار دستاوردهای اجتماعی-اقتصادی و اکوسیستم.

«نتیجه این کنفرانس یک سند الزام آور قانونی نیست، اما هنوز هم هست ورق تاریخ را ورق میزندوی در سخنان پایانی گفت. “شما دوباره قول اجرای حق بشر در مورد آب و فاضلاب را برای همه تایید کردید.”

یعنی رسیدن به میلیون ها نفر او گفت که حتی از این کنفرانس اطلاعی ندارند.

او گفت: “ما گوش و ذهن خود را برای شواهد علمی باز نگه خواهیم داشت، همانطور که برای تحقق تحول مورد بحث پیش می رویم.”

جامعه مدنی و بخش خصوصی در قلب این تحول وکلید موفقیت ما” او گفت و افزود که آنها باید بخشی از مشارکت ها و راه حل های فراگیرتر باشند.

او گفت: «امروز تکه‌های دنیای امن‌تر از آب و صلح‌آمیزتر را در دستان خود نگه می‌داریم. “با یکدیگر، ما می توانیم تحول را راه اندازی کنیم برای جهانی امن از آب، و این تغییر دهنده های بازی می توانند ما را به آنجا ببرند

“آینده مشترک ما”

دبیرکل متعهد شد حمایت سازمان ملل از “هر مرحله از راه”، همانطور که کشورهای عضو در نیمه دوم دهه اقدام آب اقدام می کنند.

بدون آب، توسعه پایدار نمی تواند وجود داشته باشد،” آقای. گوترش گفت و از همه ذینفعان تشکر کرد. “در حالی که از این کنفرانس تاریخی خارج می شویم، بیایید دوباره به آینده مشترک خود متعهد شویم. بیایید گام‌های بعدی را در سفر خود به سوی آینده‌ای امن برای همه برداریم.»

یک دختر شش ساله از یک پمپ دستی اجتماعی در پاکستان آب می نوشد.

یک دختر شش ساله از یک پمپ دستی اجتماعی در پاکستان آب می نوشد.

چگونه میتوانی کمک کنی؟

در اینجا نمونه ای از راهنمای #WaterAction سازمان ملل آمده است:

💧 وقتی از آن وسایل، کامپیوترها و سایر فناوری‌ها استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را خاموش کنید. در حال حاضر، 90 درصد از تولید برق به مصرف آب است. خاموش کردن دستگاه ها در صورت عدم استفاده به این معنی است که انرژی کمتری باید تولید شود.

💧 در مورد این موضوع یک سر و صدا ایجاد کنید. برای نمایندگان منتخب در مورد بودجه برای بهبود حفظ آب در داخل و خارج بنویسید.

💧 یک لیست اقدام ایجاد کنید. کاری را که قرار است برای کمک به حل بحران آب و فاضلاب انجام دهید، در اینجا انتخاب کنید و به اشتراک بگذارید.

💧 مطلع شوید. بحران آب و بهداشت را کاوش کنید، داستان‌های الهام‌بخش از سراسر جهان بخوانید، کتابی از فهرست پیشنهادی SDG Book Club بخوانید و اخبار محلی خود را در مورد مسائل مربوط به تامین آب دنبال کنید و SDG 6 را به صورت آنلاین یا در رسانه‌های اجتماعی در @GlobalGoalUN بررسی کنید.

💧 از صدای رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. پیام‌های ترویج SDG 6 را تقویت کنید، در #روز جهانی آب برای ایجاد بحث و افزایش آگاهی شرکت کنید، در اینجا موجود است. www.worldwaterday.org/share

💧 پایدار خرید کنید. 10000 لیتر آبی که برای تولید یک شلوار جین استفاده می شود، همان مقداری است که یک فرد متوسط ​​در یک دهه می نوشد.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما