tardebanner

بحران هزینه های زندگی در بریتانیا: میلیون ها بریتانیایی مسن از انتخابی تلخ در زمستان امسال می ترسند زیرا هزینه ها مارپیچ می شودکسب و کار CNN

زمانی که برای اولین بار شروع به کاهش وزن کرد، ایوان دیبورگو به طعنه گفت که می تواند وزن خود را کاهش دهد.

اما در طول سه ماه گذشته، این بیوه 77 ساله از شهرستان آکسفوردشایر در جنوب انگلیس تقریباً 25 پوند وزن کم کرده است که نتیجه آن خوردن فقط یک وعده غذای پخته شده در روز – فقط با یک تکه میوه یا یک ساندویچ برای شام است.

دبورگو در حالی که تلاش می‌کرد پس‌انداز کند وزن خود را از دست داد – جلوه‌ای نگران‌کننده از بحران فاجعه‌بار هزینه‌های زندگی در کشور، بحرانی که به نظر می‌رسد پایانی در چشم نیست.

در ماه جولای، تورم برای اولین بار در 40 سال گذشته به بالای 10 درصد رسید که ناشی از افزایش سرسام آور هزینه انرژی، غذا و سوخت بود. بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرد تورم تا پایان سال به 13 درصد افزایش یابد. تحلیلگران می گویند که اوایل سال آینده می تواند حتی بیشتر شود.

دبورگو که به مستمری دولتی و مزایای اعتبار بازنشستگی تکمیلی متکی است، می‌گوید که قبض‌های خواربارفروشی‌اش در طول یک ماه تقریباً دو برابر شده است و افزایش هزینه سوخت برای قبض‌های انرژی زمستانی او نگران‌کننده‌تر است.

«نمی‌خواهم در نهایت اسکلتی باشم… در نهایت باید متوقف شود. اما نمی‌دانم که آیا تا آن زمان می‌توانم از پس هزینه‌ای برای غذا خوردن بر بیایم یا خیر.»

Vvonne DeBurgo، 77 ساله، می گوید که دولت این کار را کرده است

میانگین قبض انرژی سالانه یک خانوار بریتانیایی از اکتبر به 3549 پوند (تقریباً 4180 دلار) افزایش می‌یابد – افزایشی 1578 پوندی (1765 دلاری) که 80 درصد افزایش را نشان می‌دهد – پس از آنکه تنظیم‌کننده انرژی این کشور سقف قیمت را در هفته گذشته افزایش داد. سقف قیمت حداکثر مقداری را تعیین می کند که تامین کنندگان انرژی می توانند برای هر واحد انرژی و گاز شارژ کنند.

این بحرانی است که باید در راس اقدامات دولت باشد. اما در عوض، بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی، غایب بوده و در کمتر از یک ماه دو مرخصی گرفته است. منتقدان او او را به شستن دست‌هایش از بحران انرژی و منحرف کردن سرزنش به جنگ روسیه در اوکراین متهم کرده‌اند. جانسون در بازدید از کیف در 24 اوت گفت: «ما همچنین می دانیم که اگر در قبوض انرژی خود برای شرارت ولادیمیر پوتین پرداخت کنیم، مردم اوکراین با خون خود هزینه می کنند.

در همین حال، داونینگ استریت گفته است که این برعهده نخست وزیر بعدی است که هر گونه طرح هزینه های جدید را برای حمایت از کسانی که در سختی ها هستند، معرفی کند. دو نامزد، لیز تراس و ریشی سوناک، در حال حاضر برای تبدیل شدن به رهبر بعدی حزب محافظه کار، و در نتیجه نخست وزیر، با نتایج مورد انتظار در 5 سپتامبر مبارزه می کنند. در مسابقه داده های دموگرافیک نشان می دهد که آنها به احتمال زیاد سفیدپوست، مرد و طبقه متوسط ​​هستند تا جمعیت عمومی بریتانیا.

و در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد افراد مسن بیشتر به محافظه‌کاران رای می‌دهند، هیچ یک از کاندیداها برنامه روشنی در مورد چگونگی مقابله با بحران هزینه‌های زندگی که در حال حاضر توسط بسیاری در آن گروه سنی به شدت احساس شده است، ارائه نکرده‌اند.

نامزدهای رهبری حزب محافظه کار، ریشی سوناک و لیز تراس.

طبق داده های مرکز سالمندی بهتر، یک موسسه خیریه متمرکز بر بهبود زندگی افراد مسن، که گزارش سالانه آن در سال 2022 نشان می دهد که بیش از 200000 مستمری بگیر فقیر بیشتر در این کشور وجود دارد، حدود 2 میلیون مستمری بگیر پیش از بحران در فقر زندگی می کردند. 2021 نسبت به سال قبل.

طبق آمار ارائه شده از خدمات پول و بازنشستگی، که توسط وزارت کار و بازنشستگی حمایت می شود، حدود 44 درصد از افرادی که به سن 66 سالگی بازنشستگی دولتی فعلی بریتانیا رسیده اند، می گویند که این منبع اصلی درآمد آنهاست. اکثر بازنشستگان از حقوق بازنشستگی پایه دولتی با 141.85 پوند در هفته (حدود 170 دلار) یا حدود 7400 پوند (8770 دلار) در سال استفاده می کنند، با بازنشستگی جدیدتر که در سال 2016 معادل حدود 9600 پوند (11376 دلار) در سال معرفی شد. حقوق بازنشستگی دولتی در ماه آوریل 3.1 درصد افزایش یافت که رقمی بسیار کمتر از نرخ تورم در آن زمان یعنی 9 درصد بود. افزایش بعدی بازنشستگی کشوری فروردین ماه آینده خواهد بود.

مورگان واین، رئیس سیاستگذاری و تأثیرگذاری در این سازمان گفت: «بنابراین آن افراد قبلاً در حال مبارزه بودند، و اکنون ما در شرایطی هستیم که دوران بدتری را سپری می‌کنند و بسیاری دیگر به دلیل اتفاقاتی که می‌افتد در فقر فرو می‌روند.» خیریه عصر مستقل.

افرادی که به نظرسنجی انجام شده توسط Independent Age در ماه های ژوئن و ژوئیه پاسخ دادند تصویری تلخ از زندگی روزمره خود ترسیم کردند. «من گرمایش را خاموش کرده‌ام، کف خانه‌ام را مرتب تمیز نمی‌کنم. من خیلی وقت ها جاروبرقی نمی کشم، فقط اگر واقعاً مجبور باشم می شوم، دیگر نمی توانم با نوه هایم غذا بپزم که قلبم را می شکند.”

یکی دیگر از پاسخگویان که نامش فاش نشده است، گفت: «تعطیلات مربوط به گذشته است، زندگی اجتماعی متعلق به گذشته است، اگر هزینه ها همچنان رو به افزایش باشد، من جوابی ندارم، بدم نمی آید که کار کنم، اما 88 ساله هستم، هیچ کس مرا نمی خواهد».

بر اساس گزارش مرکز سالمندی بهتر، که اشاره کرد تعداد سال‌هایی که سالمندان با سلامت خوب سپری می‌کنند نیز رو به کاهش است، چنین فقری شرایط سلامتی را تشدید می‌کند و امید به زندگی نیز کاهش می‌یابد.

کنفدراسیون NHS، نهادی به نمایندگی از رهبران در سرویس بهداشت ملی بریتانیا (NHS) در این ماه گفت که فقر سوخت به ویژه باعث ایجاد یک “چرخه معیوب نیاز مراقبت های بهداشتی” می شود، و توضیح داد که پزشکان می توانند بیماری یک بیمار را درمان کنند اما اگر این بیماری – به عنوان مثال، عفونت قفسه سینه – ناشی از خانه سرد و مرطوب است، چرخه عفونت با بازگشت بیمار به خانه ادامه می یابد.

این نگرانی در ذهن دیبورگو است. او مطمئن نیست که چگونه می تواند گرما را در زمستان برای مدیریت علائم مرتبط با فیبرومیالژیا و آرتریت خود حفظ کند.

دیبورگو که خاطرنشان کرد هرگز به محافظه کاران رای نداده است و خود را با یک حزب سیاسی شناسایی نمی کند، گفت: “من فکر می کنم دولت فکر می کند که ما یا باید از گرسنگی بمیریم یا از سرما بمیریم.”

دبورگو نگران این است که چگونه خانه خود را در زمستان با افزایش هزینه های انرژی گرم نگه دارد.

تاک چنین نگرانی هایی را تکرار می کند. او گفت: «بدیهی است که با فرارسیدن ماه‌های سردتر به‌شدت نگران هستیم، زیرا فکر می‌کنیم این امر منجر به مرگ افراد مسن‌تر خواهد شد.

به گفته NHS، تقریباً 10000 نفر در انگلستان و ولز در سال 2021 جان خود را از دست دادند زیرا خانه های آنها بسیار سرد بود.

در بیانیه ای هفته گذشته، رهبران NHS در مورد یک “بحران انسانی” قریب الوقوع در صورتی که دولت به هزینه های انرژی رسیدگی نکند هشدار دادند و گفتند که فقر سوخت “ناگزیر منجر به تقاضای اضافی قابل توجهی برای خدماتی خواهد شد که در حال حاضر بسیار شکننده هستند” و می تواند افزایش یابد. تعداد مرگ و میر سالانه مرتبط با خانه های سرد.

بیمارستان‌ها در بریتانیا در حال حاضر تحت فشار قرار دارند و افراد مسن به ویژه در برابر شکاف‌های خدماتی آسیب‌پذیر هستند که شامل لیست‌های انتظار بیمارستانی با رکورد بالا و کمبود کارگر است.

در ماه اوت، این کشور شاهد دو نمونه از این شکست ها بود. طبق گزارش ها، یک زن 90 ساله پس از سقوط در خانه در کورنوال، جنوب غربی انگلیس، 40 ساعت منتظر آمبولانس بود. پسر او، استفن سیمز، در فیس بوک پست کرد که او در غروب یکشنبه سقوط کرد و آمبولانس بعد از ظهر سه شنبه رسید و مادرش سپس 20 ساعت دیگر منتظر ماند تا توسط پزشک در بیمارستان ویزیت شود. او به بی بی سی کورنوال گفت: «سیستم کاملاً خراب است. سی ان ان برای اظهار نظر با مرکز NHS Cornwall تماس گرفته است.

دخترش به بی بی سی گفت و در حادثه دیگری در کورنوال، یک مرد 87 ساله به مدت 15 ساعت در یک پناهگاه موقت پس از شکستن هفت دنده و شکستگی لگن خود در یک پناهگاه موقت منتظر آمبولانس بود.

در همین حال، رقابت رهبری محافظه‌کاران تا حد زیادی عاری از یک بحث قوی در مورد مقیاس کامل بحرانی است که خدمات بهداشتی با آن مواجه است. با این حال، تراس هفته گذشته متعهد شد که در صورت انتخاب شدن، 13 میلیارد پوند (حدود 15.4 میلیارد دلار) بودجه را برای پوشش معوقه NHS از نزدیک به 7 میلیون نفر به بخش مراقبت اجتماعی بزرگسالان اختصاص خواهد داد. سوناک متعهد شده است که با لیست های انتظار NHS مقابله کند و ماه گذشته گفت که برای بیمارانی که قرار ملاقات با پزشک را از دست داده اند جریمه هایی در نظر خواهد گرفت، پیشنهادی که توسط رهبران بهداشت رد شد و آن را ناعادلانه و پرهزینه دانست.

پیشنهاد تراس برای افزودن بودجه بیشتر به مراقبت های اجتماعی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. با این حال کارشناسان هشدار می دهند که این یک دوگانگی نادرست است، زیرا این سرمایه گذاری در NHS نیز بسیار مورد نیاز است.

و در حالی که بحران انرژی توجه بیشتر نامزدهای محافظه‌کار را به خود جلب کرده است، علاوه بر رد توقف قیمت‌ها در هزینه‌های انرژی، برنامه‌های تراس و سوناک هنوز نامشخص است.

تراس گفته است که کاهش مالیات باید پاسخ اصلی به افزایش صورت‌حساب‌ها باشد و هفته گذشته اشاره کرد که در صورت انتخاب شدن، بدون ارائه جزئیات، به سرعت به بازنشستگان کمک خواهد کرد تا بسته هزینه‌های زندگی اضطراری خود را ارائه کنند. سوناک گفته است که 10 میلیارد پوند (11.8 میلیارد دلار) برای کمک به افرادی که با افزایش قبوض انرژی مواجه هستند، پیدا خواهد کرد.

در همین حال، دولت اعلام کرده است که خانوارهای واجد شرایط در انگلستان، اسکاتلند و ولز 400 پوند (حدود 473 دلار) در طول شش پرداخت برای کمک به افزایش قبوض سوخت از اکتبر دریافت خواهند کرد.

معترضان در ماه ژانویه علیه افزایش هزینه های انرژی در خارج از خیابان داونینگ تظاهرات کردند.

اما بسیاری از مبارزان می گویند این کافی نیست.

دنیس رید، مدیر گروه شهروندان ارشد Silver Voices، به CNN گفت که برخی از اعضای حزب محافظه کار سازمان او حزب را ترک کرده اند و به یک سری وعده های شکسته اشاره کرد.

در ماه آوریل، دولت محافظه‌کار با تعلیق فرمول موسوم به «قفل سه‌گانه» به مدت یک سال، تعهدات انتخاباتی خود را زیر پا گذاشت – اقدامی برای اطمینان از افزایش 2.5 درصدی بازنشستگی پایه ایالتی، نرخ تورم یا رشد متوسط ​​درآمد. بر اساس هر کدام که بزرگترین است.

رید گفت: «مردم از این بابت خشمگین هستند.» وی افزود که پس از 50 یا 60 سال کار و پرداخت مالیات، مردم انتظار دارند که بتوانند سال های گرگ و میش خود را با عزت زندگی کنند. “اما این چیزی نیست که اکنون اتفاق می افتد.”

دولت متعهد شده است که ضمانت قفل سه گانه را تا آوریل آینده بازگرداند، اما بسیاری از بازنشستگان می گویند که خسارت از قبل انجام شده است.

رید گفت: «ما ممکن است مشکلات حافظه کوتاه‌مدت داشته باشیم، اما حافظه‌های بلندمدت ما قوی هستند و من فکر می‌کنم که این امر به محافظه‌کاران باز می‌گردد – هر زمان که باشد.»

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما