بزرگترین نبرد در اوکراین

در اوایل ماه جاری، رئیس ناتو هشدار داد که نبرد شدید بر سر شهر باخموت اوکراین ممکن است با پیروزی روسیه طی چند روز پایان یابد. سه هفته بعد، پیش بینی او هنوز محقق نشده است. اوکراین و روسیه همچنان برای کنترل شهر در حال جنگ هستند.

این بن بست هزینه زیادی برای هر دو طرف، به ویژه روسیه، داشته است. مقامات اوکراینی تخمین زده اند که به ازای هر یک از سربازانشان، روسیه هفت سرباز خود را از دست داده است. روسیه تلاش کرد تا با اجازه دادن به زندانیان در جنگ، صفوف خود را دوباره پر کند، اما تقریباً منابع آن سربازان را نیز به پایان رسانده است.

این نبرد همچنین تلفات سنگینی بر مهمات، وسایل نقلیه و سایر تجهیزات نظامی وارد کرده است – و همچنین زمان زیادی را صرف کرده است. اولین باری که این خبرنامه به باخموت اشاره کرد در ماه جولای بود، زمانی که روسیه حملات خود را در نزدیکی شهر افزایش داد.

روسیه همچنان می تواند باخموت را تصرف کند و برخی تحلیلگران انتظار دارند که این کار را انجام دهد. اما در حال حاضر، نبرد بر سر شهر به نمونه دیگری از اوکراین بدل شده است که از شانس ها سرپیچی می کند و روسیه بدتر از آن چیزی است که بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند. خبرنامه امروز توضیح خواهد داد که چرا هر دو طرف هزینه زیادی برای باخموت گذاشته اند – و چرا می تواند پیامدهای مهمی برای جنگ گسترده داشته باشد.

مقامات آمریکایی می گویند که باخموت ارزش استراتژیک کمی دارد. این شهر در شرق اوکراین، هدف اصلی روسیه در جنگ است، اما هیچ چیز منحصر به فردی در مورد این شهر برای تلاش های جنگی ارزشمند نیست.

پس چرا روسیه این همه را برای گرفتن آن پرتاب کرده است؟ زیرا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به دنبال یک پیروزی است – هر پیروزی. جنگ آنطور که اکثر مردم انتظار داشتند برای روسیه خوب پیش نرفت. در چند ماه گذشته، روسیه قلمرو خود را از دست داده و در جبهه های شمال شرقی و جنوبی عقب نشینی کرده است. هدف اصلی – تصرف کیف و سرنگونی دولت اوکراین – اکنون دور از دسترس به نظر می رسد.

اگر روسیه اکنون بتواند باخموت را بگیرد، پوتین می‌تواند با مردم روسیه، متحدانش در چین و ایران و حامیان غربی اوکراین استدلال کند که روسیه در حال دستیابی به دستاوردها و شتاب است. یک پیروزی می تواند روحیه نیروهای روسیه را تقویت کند و به حمایت بین المللی از اوکراین آسیب برساند. با توجه به اینکه انتظار می رود بهار آب و هوای بهتری را برای حملات مجدد به ارمغان بیاورد، این تقویت روسیه می تواند به ارتش این کشور کمک کند تا در مسیر جنگ بازگردد.

برعکس، این تصور که پیروزی در باخموت می‌تواند روحیه روسیه را افزایش دهد و امیدهای اوکراینی را غرق کند، این شهر را به نمادی برای اوکراین تبدیل کرده است. رئیس جمهور آن، ولودیمیر زلنسکی، گفته است که تصرف باخموت توسط روسیه به پوتین اجازه می دهد استدلال کند که او مزیت را دارد. زلنسکی این هفته گفت: «اگر او مقداری خون احساس کند – بوی ضعیف بودن ما را بدهد – فشار می‌آورد، فشار می‌آورد، هل می‌دهد.»

اما حتی اگر روسیه باخموت را تصاحب کند، این برد ممکن است با هزینه های گزاف به سود کمی باشد. روسیه آنقدر نیرو و تجهیزات زیادی را در تلاش برای تصرف شهری با ارزش استراتژیک کم از دست خواهد داد که شاید بهتر بود هرگز حمله ای انجام نمی داد.

و شکست روسیه در گرفتن کامل باخموت یک شکست حیرت انگیز خواهد بود. به هر حال، اگر روسیه حتی با سرمایه گذاری این همه منابع نتواند شهر را تصرف کند، چگونه می تواند انتظار پیروزی در جنگ گسترده تر را داشته باشد؟

باخموت همیشه یک پیروزی پیره برای روسیه خواهد بود. همکار من مایکل شویرتز که جنگ را از اوکراین پوشش داده است، گفت: اما اگر اوکراین بتواند آنها را به عقب براند، این یک فاجعه خواهد بود.»

این نبرد همچنین می تواند پیامدهای منفی برای اوکراین داشته باشد. ارتش این کشور منابعی را برای نبرد در آنجا قرار داده است که می‌توانست به جای دیگری، به‌ویژه برای حمله بهار امسال برود. اوکراین می‌خواهد نه تنها زمین‌های از دست رفته را از طریق تهاجم مجدد بازپس گیرد، بلکه می‌خواهد نیروهای روسیه در شرق را از نیروهای جنوب جدا کند.

جولیان بارنز، همکار من که امنیت ملی را پوشش می دهد، گفت: «اگر حمله اوکراین در هفته های آینده نزدیک شود اما کوتاه بیاید، در مورد اینکه آیا چنین تلاشی می توانست موفقیت آمیزتر باشد اگر منابع به باخموت منحرف نمی شد یا خیر، اتهامات وارد می شود.

اما این امکان نیز وجود دارد که نبرد برای باخموت بتواند به حمله بعدی اوکراین کمک کند، زیرا روسیه را مجبور کرده است که منابع زیادی را برای این شهر صرف کند. پس نحوه قضاوت درگیری در باخموت به این بستگی دارد که بعداً چه اتفاقی می افتد و عواقب آن در بقیه میدان نبرد چگونه خواهد بود.

  • مکزیک در حال تحقیق در مورد مرگ حداقل 39 نفر در یک مرکز بازداشت مهاجران در نزدیکی مرز ایالات متحده به عنوان یک پرونده قتل است.

  • پاپ فرانسیس 86 ساله در بیمارستانی در رم بستری است و به دلیل عفونت تنفسی تحت درمان است.

  • آتش سوزی در یک کشتی مسافربری در فیلیپین دست کم 28 کشته بر جای گذاشت.

  • چین میلیاردها دلار برای تبدیل شدن به یک بازیکن بزرگ در فوتبال هزینه کرد، اما این آزمایش یک شکست بود.

  • یک میلیاردر چینی قبلاً با حزب کمونیست چین و متحدان دونالد ترامپ ارتباط داشت. اکنون او متهم به کلاهبرداری در دو قاره است.

با از دست دادن فرصتی برای یادگیری از حریف خود، دانشجویان دانشگاه استنفورد که یک قاضی محافظه کار را سرزنش کردند، بیشترین آسیب را به خود وارد کردند. پاملا پل نه

دعواهای حقوقی ضداثباتی امروز مبتنی بر یک فرض نادرست است: هیچ کس حق ندارد در یک کالج نخبه تحصیل کند، صرف نظر از دستاوردهایش، سرنا پوانگ استدلال می کند.

بسیاری از زندانیان با انگ و فاقد مهارت های اولیه ظاهر می شوند. هدف آزمایش توانبخشی کالیفرنیا تغییر آن است، بیل کلر می نویسد.

انتخابات دادگاه عالی ویسکانسین هفته آینده مهمترین رقابت سیاسی سال 2023 است. میشل گلدبرگ می نویسد.

“جلو نیا”: یک کمپین تبلیغاتی آمستردام به مردان جوان بریتانیایی می‌گوید که مقصد متفاوتی را برای تعطیلات انتخاب کنند.

توصیه های Wirecutter: چگونه هنگام سفر از ساس خودداری کنید

زندگی های زیسته: جولی آن پیترز «لونا» را منتشر کرد، که تصور می‌شود اولین رمان بزرگسالان جوان با یک شخصیت تراجنسیتی است که توسط یک ناشر اصلی منتشر شد. پیترز در ۷۱ سالگی درگذشت.

روز افتتاحیه مبارک! همه 30 تیم لیگ برتر بیسبال امروز بازی خواهند کرد. در اینجا چند داستان برای آماده کردن شما وجود دارد:

  • در «دیلی»، مایکل اشمیت، از روزنامه تایمز، طرح نجات بیسبال از ظلم و ستم خانگی را توضیح می دهد.

برای پیگیری تمام فصل، برای The Windup ثبت نام کنید، یک خبرنامه ورزشی از لوی ویور، کن روزنتال و دیگران.

در تمرین نمایش جدید برادوی در «پیتر پن»، یک بازیگر به طرز وحشیانه ای دور صحنه چرخید و به صحنه تصادف برخورد کرد و جیغ زد. همه چیز طبق برنامه پیش می رفت.

«پیتر پن اشتباه می‌کند»، یک کمدی بی‌سابقه که قرار است ماه آینده اکران شود، از کمپانی Mischief می‌آید که متخصص در ساختارشکنی صحنه‌های تئاتر با زمان‌بندی «The Three Stooges» است. اولین نمایش Mischief آگاتا کریستی را جعل کرد.

گرگ تاناهیل، بازیگر نقش پان به تایمز گفت: «در تمرین یکی دو مورد کبودی پیدا کردم. اما برای درست کردن یک املت دوست داشتنی باید چند تخم مرغ بشکنید.

پانگرام از اسپلینگ بی دیروز بود روباه شده. اینجا پازل امروز است.

جدول جدول کوتاه امروز و یک سرنخ در اینجا آمده است: بهترین دوست چارلی براون (پنج حرف).

و در اینجا Wordle امروز است.


از اینکه بخشی از صبح خود را با تایمز سپری کردید متشکریم. فردا می بینمت.

PS چگونه Wordle بازی می کنند؟ دانیکا مک‌کلار بازیگر، تافی برودسر-آکنر و صبا طاهر، رمان‌نویسان، و همچنین روزنامه‌نگاران تایمز، رویکردهای شخصی خود را روایت می‌کنند.

اینم صفحه اول امروز

کیتی بنت، متیو کالن، لورن هارد، لورن جکسون، کلر موزس، ایان پراساد فیلبریک، تام رایت-پیرسانتی و اشلی وو در فیلم The Morning همکاری کردند. شما می توانید به تیم در [email protected].

برای دریافت این خبرنامه در صندوق پستی خود اینجا ثبت نام کنید.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما