tardebanner

به دنبال حملات روسیه به زیرساخت های حیاتی، رئیس صلح سازمان ملل هشدار داد که زمستان “فاجعه بار” در انتظار اوکراین است.

خانم. دی کارلو به آخرین موج حملات موشکی و پهپادی روسیه در اوکراین اشاره کرد که به گفته وی، شهروندان چندین شهر (کیف، اودسا، لویو، میکولایف، خارکف و زاپوریژژیا) را به وحشت انداخت.

او گفت که با نزدیک شدن به زمستان، حملات تجدید می شوند ترس از اینکه زمستان امسال برای میلیون ها اوکراینی فاجعه بار باشد، که با چشم انداز مواجه هستند ماه‌ها آب و هوای سرد و بدون گرمایش، برق، آب یا سایر امکانات اولیه“.

همه مناطق تحت تاثیر قرار گرفتند

رئیس صلح سازمان ملل متحد در ادامه به فهرست برخی از پیامدهای گزارش شده حملات اخیر، از مرگ یک نوزاد تازه متولد شده در بیمارستانی در زایشگاه در منطقه Zaporizhzhia که یک شبه مورد اصابت قرار گرفت، تا ده ها مرگ غیرنظامیان در ساختمان های مسکونی را فهرست کرد. در کیف و شهرهای اطراف

به گفته مقامات اوکراینی و گزارش های رسانه ای، عرضه انرژی این کشور از بین رفته است. حتی قبل از آخرین رگبار، عملاً هیچ نیروگاه بزرگ حرارتی یا برق آبی دست نخورده باقی نمانده بود. تمام مناطق اوکراین خاموشی اضطراری را اعلام کرده اند و گزارش شده است که چندین منطقه به طور کامل از برق قطع شده اند. کشور همسایه مولداوی نیز تحت تأثیر نامطلوب قرار گرفته است.

خانم گفت که تلاش‌های بشردوستانه برای حمایت از مردم اوکراین افزایش یافته است. دی کارلو: بیش از 430000 نفر در هفته های گذشته نوعی کمک مستقیم زمستانی دریافت کرده اند و نزدیک به 400 ژنراتور برای اطمینان از انرژی در بیمارستان ها، مدارس و سایر تاسیسات حیاتی توزیع شده است.

خانم خانم گفت: «سازمان ملل متحد به شدت این حملات را محکوم می کند و از فدراسیون روسیه می خواهد که فورا این اقدامات را متوقف کند. دی کارلو، خواستار پاسخگویی در قبال هرگونه نقض قوانین جنگ شد و تکرار کرد که حملاتی که غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی را هدف قرار می دهند، بر اساس قوانین بین المللی بشردوستانه ممنوع است.

“جهان تحمل یک فاجعه هسته ای را ندارد”

خانم. دی کارلو نسبت به وضعیت بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا در زاپوریژژیا ابراز نگرانی عمیق کرد.

او گفت که با وجود گلوله باران گزارش شده در این نیروگاه در آخر هفته، تجهیزات کلیدی در این سایت دست نخورده باقی مانده است و هیچ نگرانی فوری ایمنی یا امنیتی وجود ندارد.

با این حال، او ادامه داد: “این نتیجه یک شانس محض است. نمی دانیم این شانس تا کی ادامه خواهد داشت. جهان نمی تواند یک فاجعه هسته ای را تحمل کند“.

معاون دبیرکل به شورا اطلاع داد که چند ساعت قبل از سخنرانی خود، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) گزارش داده بود که نیروگاه برای خنک‌سازی نیرو و عملکردهای ضروری ایمنی هسته‌ای به ژنراتورهای دیزلی متکی است.

تبادل زندانی

خانم. دی کارلو توانست به یک پرتو نور در ارزیابی بدی از وضعیت – تبادل زندانیان – اشاره کند.

او گفت که روسیه و اوکراین از آزادی 35 اسیر روسی و 36 اسیر اوکراینی خبر داده اند. او از هر دو طرف خواست تا به چنین آزادی‌هایی ادامه دهند و اطمینان حاصل کنند که آنها به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی، به ویژه کنوانسیون سوم ژنو، که به رفتار با اسیران جنگی مربوط می‌شود، عمل می‌کنند.

خانم گفت: همه کشورهای عضو و سازمان های بین المللی. دی کارلو، باید از تلاش‌ها برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی ساخته دست بشر در اوکراین در زمستان امسال حمایت کند.

او نتیجه گرفت که “شوک های حاصله، نه تنها برای اوکراینی ها، بلکه برای همه ما هزینه سنگینی خواهد داشت.”

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما