tardebanner

به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

یوری ایحنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی اوکراین، در سال 2022 در کیف به مطبوعات توضیح می دهد.
یوری ایحنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی اوکراین، در سال 2022 در کیف به مطبوعات توضیح می دهد.

اگر روسیه موشک‌های بالستیک ایران را برای استفاده در جنگ اوکراین به دست آورد، نیروی هوایی اوکراین هشدار داده است که ابزار لازم برای دفاع در برابر آنها را ندارد.

روسیه همچنان مایل به دریافت پهپاد (هواپیماهای بدون سرنشین) و موشک های فاتح و ذوالفقار از ایران است. اینها موشکهای بالستیک هستند. یوری ایحنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی روز دوشنبه در تلویزیون اوکراین گفت: ما ابزاری برای شکست دادن آنها نداریم.

از ماه نوامبر، ایران در حال آماده شدن برای ارسال حدود 1000 سلاح دیگر، از جمله موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد سطح به سطح و هواپیماهای بدون سرنشین بیشتر، به روسیه برای استفاده در جنگ خود علیه اوکراین بود. مقامات یک کشور غربی که از نزدیک تسلیحات ایران را زیر نظر دارند. این برنامه در آن زمان به CNN گفت.

رویترز، در ماه اکتبر، به نقل از دو مقام ایرانی و دو دیپلمات ایرانی گزارش داد که تهران قول داده این تسلیحات را به روسیه ارائه دهد. یکی از دیپلمات‌های ایرانی که در جریان این سفر قرار گرفته است، به رویترز گفت: روس‌ها پهپادهای بیشتری و موشک‌های بالستیک ایرانی با دقت بالا، به‌ویژه خانواده موشک‌های فاتح و ذوالفقار را درخواست کرده بودند.

دولت ایران در ماه نوامبر اذعان کرد که تعداد محدودی پهپاد را در ماه‌های قبل از آغاز حمله به اوکراین به روسیه ارسال کرده است، اما تامین تجهیزات نظامی برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده است.

احنات روز دوشنبه گفت: «روسیه موشک‌هایی از نوع کینژال دارد که به مسیر بالستیک حمله می‌کنند». آنها موشک‌های Kh-22 دارند که به مسیر بالستیک حمله می‌کنند و موشک‌های S-300 و S-400 دارند که به مسیر بالستیک حمله می‌کنند. اینها چالش ها و تهدیدهایی هستند که ما در حال حاضر با آن روبرو هستیم.”

احنات گفت که برای “شکست دادن تهدیدهای بالستیک”، اوکراین به سیستم های دفاع هوایی مانند جدیدترین نسل پاتریوت PAC-3 آمریکایی و SAMP/T (Sol-Air Moyenne Portée/Terrestre) ساخت فرانسه نیاز دارد.

ایالات متحده جزئیاتی درباره سامانه دفاع هوایی پاتریوت که قصد دارد برای اوکراین ارائه کند، اعلام نکرده است. سربازان اوکراینی در اوایل ماه جاری قرار شدند تا آموزش سیستم موشکی پاتریوت را آغاز کنند.

گزارش قبلی از کایلی اتوود، الی کافمن، اورن لیبرمن، و هیلی بریتزکی در واشنگتن، و سلین الخالدی در ابوظبی.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما