tardebanner

بچه ها عاشق خبر هستند

خبر پارک ملی خبر – لطفا سند بعدی را کلیک کنید – بههمراه پناهگاه حیات وحش روچون از کوههای خشک صخرهای و صعبالعبور، درهها، تپه ماهورها، جنگلهای کوهستانی، مناطق دشتی و استپی تشکیل شده که همین موضوع باعث پدید آمدن منظرههای متفاوتی در این پارک شدهاست. جدیدترین دانشکده این دانشگاه رابینسون نام داشته و در دهه ۱۹۷۰ تأسیس شدهاست و کالج هومرتن که در مارچ ۲۰۱۰ از شکل انجمن به دانشکده کامل تبدیل شد، از این رو میتوان آن را جدیدترین دانشکده کمبریج نامید. این پارکها در طول روز به شکل مجانی بهروی عموم باز هستند و شامل باغهای زیبا و نمایش گیاهان نادر و زیبا میشود.

خبر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد به شکل رسمی از «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه استقبال کرد. دانشگاه یک رئیس (به انگلیسی: Chancellor) رسمی دارد که از سال ۲۰۰۳ تاکنون مسئولیتش بر عهدهٔ کریس پاتن است. به صورت عملیاتی، در روز دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، اعلام شد که جلسه هیئت امنای استان ایلام دانشگاه (https://robindigital.ir) آزاد اسلامی برگزار و موضوع تجمیع واحدها و مراکز آموزشی استان مطرح شد که بر اساس آن با تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در چارچوب مصوبه ۷۲۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی موافقت گردید در این راستا تمامی واحدها و مراکز آموزشی استان ایلام به عنوان پردیس واحد ایلام کماکان ادامه فعالیت خواهد داد. هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت امنای این دانشگاه، آن را از افتخارات و تجربههای موفق پس از انقلاب میداند. دانشگاه آزاد فعالیت خود را پیش از بازگشایی دانشگاههای دولتی (که در جریان انقلاب فرهنگی تعطیل شده بود) بدون دریافت مجوز از شورای عالی گسترش آموزش عالی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز و مجدداً کمکی به ارزش صد و پنجاه میلیون ریال از دادستانی انقلاب دریافت کرده و در ۲۷ اسفند ۱۳۶۱ خود را به عنوان مؤسسهای غیرتجاری به شماره ۲۴۵۱ در اداره ثبت شرکتها ثبت میکند.

دانشگاه طی ۳۶ سال فعالیت در این سازمان آثار ماندگاری از وی برجای مانده که لوگوی همان سازمان میراث فرهنگی در خیابان آزادی یکی از بی شمار آثار اوست. فارغالتحصیلان دانشگاه استنفورد شمار بسیاری از ابرشرکتهای بسیار موفق بینالمللی از جمله گوگل، یاهو، هیولت پاکارد، سیلیکون گرافیکس، سان مایکروسیستمز، لینکدین، اسنپ چت، اینستاگرام، نایکی، الکترونیک آرتز، سیسکو و… ↑ «سه تن از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد انتخاب شدند». هیئت مؤسس دانشگاه شامل علی خامنهای (رئیسجمهور وقت)، اکبر هاشمی رفسنجانی (رئیس مجلس وقت)، میرحسین موسوی (نخستوزیر وقت)، احمد خمینی (فرزند و رئیس دفتر خمینی) و عبدالله جاسبی تشکیل جلسه داده و جاسبی را به ریاست دانشگاه منصوب کرد. در بدو تأسیس در سال ۱۳۶۱ اعضای هیئت مؤسس دانشگاه – https://azadmodir.ir – ۵ نفر به نمایندگی از رهبری و تمام قوا شامل اکبر هاشمی رفسنجانی (نماینده قوه مقننه، رئیس وقت مجلس و رئیس هیئت مؤسس)، عبدالله جاسبی (رئیس دانشگاه)، عبدالکریم موسوی اردبیلی (نماینده قوه قضائیه و رئیس وقت قوه قضائیه)، میرحسین موسوی (نماینده قوه مجریه و نخستوزیر وقت) و احمد خمینی (نماینده رهبری) بودند.

اکبر هاشمی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد از امضای حکم فرهاد دانشجو امتناع ورزید و بنا به قانون به رئیسجمهور واگذار شد و احمدینژاد -رئیسجمهور وقت- امضای حکم را به وزیر علوم واگذار کرد و وزیر علوم حکم ریاست دانشگاه آزاد را امضاء کرد. مجموع شهریه دریافتشده از یک میلیون و دویست هزار دانشجوی دانشگاه در سال ۸۴-۸۵ نیز حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان بودجه نظام آموزش عالی دولتی برای سیصد هزار دانشجو به این معنا است که دانشگاههای دولتی به ازای هر دانشجو هزینهای معادل هفت و نیم برابر شهریه دانشگاه آزاد از صندوق دولت برداشت کردهاند. همچنین تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون تومان تشویقی نقدی به مقالات اعضای باشگاه پرداخت شدهاست.

حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۹۳ واحد دانشگاهی، هزار و ۸۰۶ عضو هیئت علمی، ۶۱ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، ۵۱ رشته دانشگاهی، هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در ۱۰ بیمارستان کشور و ۱۳ مجله علوم پزشکی است. دانشگاه آزاد دارای بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه، ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی و ۱۱٬۰۰۰ آزمایشگاه و کارگاه (ساها) و بیش از ۵۰۰ واحد و مرکز آموزشی است. دکترکریم زارع اعلام نمود که با تصویب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به حساب باشگاه واریز شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۵ اوت ۲۰۲۱ ساعت ۰۵:۴۸ ویرایش شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۱۷ ژانویهٔ ۲۰۲۲ ساعت ۰۱:۰۴ ویرایش شدهاست. یک نسخه از این کتاب در سال ۱۳۹۸ با دستخط منسوب به علی بن موسی الرضا که از قرآن شماره ۱۵۸۶ موجود در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اقتباس شده منتشر شدهاست.

ساختمان جدید کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاعرسانی دانشگاه رازی در سال ۱۳۸۲ با مساحت ۶۵۰۰ متر و ۱۶۷۰ متر مربع زیربنا در سه طبقه همراه با زیر زمین افتتاح گردید. عصر روز دوشنبه دهم مرداد ماه ۱۴۰۱ بارش سیل آسا و تابستانی همراه با وزش باد شدید منجر به آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی و اختلال در تردد و مشکلاتی برای مردم شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد. با ما همراه باشید با جدیدترین اخبار صنعت خودرو. بی شک مخاطبان آن سالها کمتر تصور میکردند که در کشور ما ایران مناطقی وجود دارد که سالهاست مردمان آن در کنار لک لکها زندگی میکنند.

سایت معتبر برای ایرانیان، دماوند نه فقط بلندترین قله کشور، که شکوه و عظمت دماوند، میراث ملی ما ایرانیان است. از وی به پاس احیای هنر سفالگری ایران توسط روسای جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد، روسای سازمان میراث فرهنگی، دانشگاه های هنر و موزه های مهم کشور به دفعات تقدیر به عمل آمده است. موسسه موزه تاریخ و فرهنگ ایران دانشگاه (توصیه شده https://poshit.ir) تبریز. آثار هنری این موزه در ۲۴ گالری در معرض نمایش عموم قرار دارد. در این موزه آثار هنری و باستانی بسیار زیادی از هنرمندان نامیای چون لئوناردو دا وینچی و پیکاسو نگهداری میشود. همشهری آنلاین. بایگانیشده از اصلی در ۲۰۱۴-۰۲-۰۶. بایگانیشده از اصلی در ۸ ژوئیه ۲۰۱۴. همچنین امکان خرید و ارسال سفارش کتابهای چاپ شده توسط انتشارات دانشگاه بایگانیشده در ۲ مه ۲۰۱۷ توسط Wayback Machine نیز برای همه وجود دارد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما