بیماری پوستی برآمدگی: آیا این ویروس به انسان قابل انتقال است؟ آیا نوشیدن شیر بی خطر است؟ | سلامت نیوز

گسترش سریع بیماری لمپی پوست (LSD) در چندین ایالت هند باعث نگرانی کشاورزان لبنی شده است. گاو و سایر حیوانات گاو تحت تأثیر قرار گرفته اند. شواهد نشان می دهد که این ویروس زئونوز نیست و با مصرف گوشت یا شیر به انسان سرایت نمی کند. اساساً گاوها و گاومیش ها را تحت تأثیر قرار می دهد، اگرچه ممکن است عفونت در گاومیش ها فقط به طور خفیف شناسایی شده باشد.

به گفته چند محقق، این بیماری توسط کنه، مگس و پشه و گاهی از طریق آب، غذا و بزاق آلوده منتشر می شود. عواملی که تعیین می کند کدام گاو خفیف و کدام یک به بیماری شدید مبتلا می شود ناشناخته است. مهاجرت حیوانات آلوده یکی از عوامل مهمی است که ممکن است باعث انتشار LSD در فواصل دور شود.

دانشمندان از سراسر کشور در حال انجام تحقیقاتی هستند تا مشخص کنند که آیا ویروس پوست برآمده که بیش از 65000 گاو را در هند کشته است، احتمالاً می تواند به انسان منتقل شود یا خیر. این مطالعات همچنین تعیین خواهد کرد که اگر شما شیر دام‌های آسیب‌دیده را بنوشید، افراد به این بیماری مبتلا می‌شوند یا خیر.

موثرترین روش پیشگیری، واکسیناسیون است و واکسن زنده همولوگ ساخته شده از سویه ای از LSDV که شبیه Neethling است توصیه می شود. با این حال، نباید زیاد نگران باشید زیرا در حال حاضر هیچ مدرکی برای حمایت از انتقال گاو به انسان وجود ندارد، علیرغم میلیون‌ها نمونه مستند از ویروس توده‌ای در 18 ایالت هند.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما