تسلا برخی از شارژرها را برای تمام خودروهای الکتریکی باز می کند

دولت بایدن روز چهارشنبه با اعلام تلاش گسترده برای بهبود شارژ و تشویق افراد بیشتر به خرید باتری گفت: تسلا تا پایان سال آینده برخی از شارژرهای سریع خود را که انحصاری مشتریانش بود، برای تمام خودروهای الکتریکی باز خواهد کرد. – وسایل نقلیه موتوری

شبکه شارژرهای سریع این شرکت با ایجاد اطمینان به رانندگان مبنی بر اینکه می توانند خودروها را در سفرهای طولانی تر شارژ کنند، یک عنصر کلیدی در موفقیت این شرکت بوده است. شبکه این شرکت همچنین به دلیل سریعتر و قابل اعتمادتر بودن شبکه های موجود برای صاحبان خودروهای الکتریکی ساخته شده توسط سایر سازندگان شهرت دارد. این شارژرها به درایور نیاز دارند تا برنامه‌های ویژه‌ای را دانلود کنند و اغلب استفاده از آن‌ها سخت است یا کارایی ندارند.

تسلا بیش از نیمی از شارژرهای سریع در ایالات متحده را در اختیار دارد و شبکه آن می تواند تقویت قابل توجهی در برنامه های دولت بایدن برای تشویق مالکیت خودروهای الکتریکی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی ایجاد کند. مشوق های مالی به خریداران و تولیدکنندگان خودرو، بخشی از قانون کاهش تورم که سال گذشته توسط دموکرات ها در کنگره تصویب شد، در حال حاضر برخی از وسایل نقلیه الکتریکی را به اندازه خودروهای بنزینی قابل مقایسه ارزان می کند.

دولت بایدن گفت که 7500 شارژر تسلا تا پایان سال 2024 برای سایر وسایل نقلیه باز خواهد شد. از این تعداد، 3500 شارژر سریع هستند که می توانند خودرو را در حدود نیم ساعت تا یک ساعت شارژ کنند. بقیه شارژرهای کندتر در هتل ها، رستوران ها و مقاصد دیگر هستند که در صورت خرید آداپتور، از قبل در دسترس دارندگان برندهای دیگر خودرو هستند.

به گفته وزارت انرژی، تسلا حدود 17700 شارژر سریع در ایالات متحده دارد، به این معنی که بیشتر شبکه به روی خودروهای الکتریکی ساخته شده توسط جنرال موتورز، فورد موتور، فولکس واگن و دیگران بسته خواهد ماند. در کل حدود 29000 شارژر سریع در سراسر کشور وجود دارد.

تسلا گفت که افتتاح شبکه آن بخشی از یک توسعه بزرگ خواهد بود. این شرکت بدون ارائه جزئیات بیشتر در توییتر گفت: «شبکه ایالات متحده ما تا پایان سال 2024 بیش از دو برابر خواهد شد تا از ناوگان رو به رشد تسلا و مشتریان جدید EV پشتیبانی کند.

تسلا با باز کردن شبکه خود می تواند از صاحبان وسایل نقلیه رقبای خود درآمد کسب کند، اما ممکن است یکی از مزایای اصلی خود را نیز کاهش دهد زیرا با رقابت شدیدتری از سوی خودروسازان معتبر روبرو است.

بن رز، رئیس بخش تحقیقات جاده نبرد، گفت: «این یک شمشیر دو لبه برای تسلا است. “این به رشد صنعت کمک می کند. این نشان می دهد که تسلا می خواهد یک بازیکن تیمی باشد. از سوی دیگر، این مزیت رقابتی را در مقابل سایر تولیدکنندگانی که در ایجاد شبکه‌های شارژ خود عقب هستند، کاهش می‌دهد.

تسلا در حال حاضر به خودروهای دیگر اجازه می دهد تا از شارژرهای خود در یک برنامه آزمایشی در 14 کشور اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و بریتانیا استفاده کنند. شبکه این شرکت در استرالیا و ایسلند نیز برای سایر خودروها باز است.

تصمیم تسلا برای باز کردن شبکه خود به این معنی است که این شرکت واجد شرایط دریافت 7.5 میلیارد دلار پول کمکی می شود که کنگره به عنوان بخشی از قانون زیرساخت دو حزبی تصویب شده در سال 2021 مجوز داده است. این پول برای کمک به ایجاد یک زیرساخت شارژ در سراسر کشور است. دولت روز چهارشنبه قوانینی را برای این برنامه اعلام کرد، از جمله الزاماتی که این تجهیزات در ایالات متحده تولید می شوند و شارژرها بدون برنامه های تخصصی تلفن همراه کار می کنند.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

شارژرها ملزم به پذیرش فرم استاندارد پرداخت، مانند کارت های اعتباری هستند. شرکت‌های شارژ ملزم به ارائه شماره‌های رایگانی هستند که رانندگان می‌توانند از طریق تلفن پرداخت کنند. احتمال دیگر این است که برنامه‌هایی برای شارژ شبکه‌هایی مانند ChargePoint یا EVgo برای کار با شبکه‌های دیگر برنامه‌ریزی شوند، به همان روشی که یک کارت خودپرداز از یک بانک می‌تواند در دستگاه‌های متعلق به بانک‌های دیگر استفاده شود. کالیفرنیا که بیش از هر ایالت دیگر وسایل نقلیه الکتریکی در جاده ها دارد، در حال حاضر شارژرها را ملزم به پذیرش کارت های اعتباری اصلی می کند.

سیستم شارژ تکه تکه در ایالات متحده یک ناامیدی بزرگ برای دارندگان وسایل نقلیه الکتریکی است، زیرا اغلب متوجه می شوند که باید برنامه ها را دانلود کنند و اطلاعات شخصی و اطلاعات پرداخت را قبل از شارژ وارد کنند. رویه های مورد استفاده برای فعال کردن تجهیزات شارژ نیز از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است که منجر به سردرگمی می شود.

شرکت‌هایی که شارژ ارائه می‌کنند باید اطمینان حاصل کنند که شبکه در ۹۷ درصد مواقع کار می‌کند، الزامی که می‌تواند ارائه‌دهندگان ضعیف‌تر را از بین ببرد و صنعت را مجبور کند تجهیزات و نرم‌افزار خود را قابل اعتمادتر کند. دولت در یک برگه اطلاعاتی گفت که سیستم های شارژ باید استاندارد شوند.

مایک کالیس، رئیس آمریکا برای Tritium، یک سازنده استرالیایی تجهیزات شارژ که کارخانه‌ای در لبنان، تن دارد، گفت: الزامات قابل دستیابی هستند.

“این برای صنعت بسیار خوب است، برای پذیرش EV بسیار خوب است.” کالیس در مورد طرح دولت گفت. تریتیوم روز چهارشنبه گفت که نیروی کار خود را در تنسی 50 درصد افزایش می دهد و به 750 کارمند می رساند تا به افزایش تقاضا کمک کند.

هدف دولت بایدن ایجاد شبکه ای متشکل از 500000 شارژر در ایالات متحده تا سال 2030 است که نسبت به 130000 عدد امروزی افزایش یافته است و سهم خودروهای برقی از فروش خودروهای جدید را به 50 درصد در مقایسه با 6 درصد در سال گذشته افزایش دهد. همه 50 ایالت در برنامه ای شرکت می کنند که بزرگراه های اصلی را با شارژرهای سریع که بیش از 50 مایل از هم فاصله ندارند طراحی شده است.

سازندگانی از جمله مرسدس بنز، جنرال موتورز و فورد قصد دارند تجهیزات شارژ را در نمایندگی ها و مکان های دیگر نصب کنند. ChargePoint، Volvo و Starbucks با هم همکاری خواهند کرد تا شارژرها را در 60 مکان استارباکس بین دنور و سیاتل نصب کنند. اپراتورهای توقف کامیون Pilot Flying J و Travel Centres of America نیز قصد دارند شارژر نصب کنند.

اکثر صاحبان خودروهای برقی وسایل نقلیه خود را در خانه با استفاده از یک اتصال اختصاصی 220 ولت شارژ می کنند که معمولاً می تواند باتری خودرو را در حدود هشت ساعت پر کند، اما این اغلب برای افرادی که خانه یا آپارتمان اجاره می کنند گزینه ای نیست. شارژ خودروهای الکتریکی با استفاده از پریز 110 ولتی استاندارد می تواند تا 60 ساعت طول بکشد.

مدیران در صنعت خودروهای برقی گفتند از اینکه دولت قوانینی را برای زیرساخت شارژ وضع کرده است خوشحال هستند. آن اسمارت، معاون سیاست جهانی ChargePoint که شارژرها را در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، پمپ بنزین‌ها و مکان‌های دیگر نصب کرده است، می‌گوید: «این قطعیت نظارتی حرکت رو به جلو را آسان‌تر می‌کند. او افزود که گسترش سیستم شارژ “به سرعت پیش خواهد رفت.” این بودجه بسیار زیاد است».

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما