تصاویر ماهواره ای مقیاس سیل از ریزش سد اوکراین را نشان می دهد

تصاویر ماهواره‌ای جدید منتشر شده توسط Planet Labs در اواخر روز چهارشنبه برخی از واضح‌ترین نماها را از مقیاس سیل در شهرها و روستاهای پایین دست سد کاخوفکا در جنوب اوکراین، که روز سه‌شنبه تخریب شد، ارائه می‌دهد.

در حالی که هزاران نفر در مناطق آسیب دیده تخلیه شده اند، تعداد کل افرادی که به امن منتقل شده اند کسری از تقریباً 41000 نفر در دو طرف رودخانه دنیپرو است که مقامات اوکراینی تخمین زده اند که در معرض خطر سیل هستند.

سیل محله‌های کم ارتفاع خرسون، پایتخت منطقه‌ای اوکراین را در حدود 40 مایلی پایین دست سد غرق کرد. آب در بخش‌هایی از شهر حدود 10 فوت بالاتر از حد نرمال افزایش یافت و به پشت بام خانه‌ها رسید.

بسیاری از مناطق در زمین های مرتفع توسط آب های سیلاب دست نخورده بودند، در حالی که امدادگران با قایق ساکنان سرگردان را از پشت بام یا طبقات بالایی در محله های نزدیک به ساحل رودخانه بیرون کشیدند.

ساکنان شهر تحت اشغال روسیه اولشکی، در ساحل شرقی دنیپرو، در گروه های چت درخواست کمک کردند و به جستجوی عزیزان گم شده می پرداختند. شهردار اوکراینی تبعیدی شهر گفت که شهر حدود 85 درصد سیل زده است.

در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام، یک مقام روسی اولشکی را «سخت‌ترین وضعیت» توصیف کرد و گفت که «عملاً به‌طور کامل زیر آب رفته است».

کورسونکا، یک شهر تحت کنترل روسیه در حدود پنج مایلی پایین دست سد، یکی از چندین روستای زیر آب در ساحل شرقی است. یک خبرنگار در کانال 1 روسیه که تحت کنترل دولت است، با قایق در خیابان های کورسونکا پارو زد و گفت که نجات اکنون فقط از طریق آب امکان پذیر است.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما