توییتر اعتراف کرد که بخشی از کد منبع خود به صورت آنلاین در GitHub به بیرون درز کرد | اخبار فناوری

دهلی نو: رسانه ها گزارش دادند که توییتر اعتراف کرده است که بخش هایی از کد منبع آن به صورت آنلاین در GitHub به بیرون درز کرده است و یک اخطار نقض حق نسخه برداری را به پلتفرم همکاری کدنویسی منبع باز ارسال کرده است.

به گزارش نیویورک تایمز، توییتر همچنین در یک پرونده قضایی از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا خواست تا به GitHub دستور دهد فردی که کد را به اشتراک گذاشته و سایر افرادی که آن را دانلود کرده اند شناسایی کند. (همچنین بخوانید: واتس اپ برای معرفی ویژگی «60 ثانیه پیام ویدیویی» برای کاربران آیفون: بررسی کنید که چیست و چگونه از آن استفاده کنید)

GitHub این کد را حذف کرده است و مشخص نیست که کد منبع فاش شده چه مدت به صورت آنلاین پست شده است. کد منبع افشا شده به چالش های پیش روی توییتر ماسک می افزاید. (همچنین بخوانید: نشت قیمت OnePlus Nord CE 3 Lite 5G قبل از راه اندازی: بررسی هزینه مورد انتظار در هند، مشخصات، سایر جزئیات)

در این گزارش آمده است: «شرکت‌های فناوری اغلب این کدها را به‌عنوان یک راز کاملاً محفوظ می‌بینند و از ترس اینکه مزیتی ناعادلانه به رقبا بدهد یا آسیب‌پذیری‌های امنیتی را آشکار کند، آن را به اشتراک نمی‌گذارند».

ماسک در مورد کد لو رفته توییتر اظهار نظری نکرد. این ماه، مدیر عامل توییتر اعلام کرد که پلتفرم میکروبلاگینگ تمام کدهای مورد استفاده برای توصیه توییت ها را در تاریخ 31 مارس منبع باز می کند.

ماسک در توییتی نوشت: «تویتر همه کدهایی را که برای توصیه توییت‌ها استفاده می‌شود، در 31 مارس باز می‌کند». “الگوریتم” ما بیش از حد پیچیده است و به طور کامل درک نشده است. او اضافه کرد.

همچنین، ماسک گفت که این شرکت در حال توسعه یک رویکرد ساده‌شده برای ارائه توییت‌های جذاب‌تر است و همچنین منبع باز خواهد بود.

او افزود: “ارائه شفافیت کد در ابتدا بسیار شرم آور خواهد بود، اما باید به بهبود سریع کیفیت توصیه ها منجر شود. مهمتر از همه، امیدواریم اعتماد شما را جلب کنیم.”

ماه گذشته، ماسک گفت که این پلتفرم الگوریتم خود را “منبع باز” می سازد و آن را “به سرعت” بهبود می بخشد.

مدیرعامل توییتر گفت که در ماه‌های آینده، این شرکت از هوش مصنوعی (AI) برای “تشخیص و برجسته کردن دستکاری افکار عمومی در این پلت فرم” استفاده خواهد کرد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما