جلسه جمعه شما: تایلند در آشوب

پس از اینکه سنا با حمایت ارتش پیتا لیمجارونرات را به عنوان نخست وزیر رد کرد، تایلند به دوره شدید دیگری از ناآرامی های سیاسی و اعتراضات سراسری نگاه می کرد.

پیتا، یک مدیر سابق فناوری که خود را به عنوان قهرمان اصلاحات معرفی کرده بود، نتوانست حمایت کافی از سناتورها را جلب کند. حزب او در انتخابات ماه مه پیروز شد و این پیروزی نه تنها ژنرال ها، بلکه سلطنت قدرتمند کشور را نیز به چالش کشید.

در حالی که پارلمان برای برگزاری دومین رأی گیری در روز چهارشنبه آماده می شود، سرنوشت سیاسی پیتا و ائتلاف او در هاله ای از ابهام قرار دارد. او تنها 324 رای در مجموع در مجلس نمایندگان و سنا به دست آورد که کمتر از 376 رای مورد نیاز برای کسب مقام نخست وزیری بود.

یک استاد علوم سیاسی با اشاره به چرخه‌های انتخابات، اعتراضات، کودتا و سرکوب‌هایی که از سال 2007 در تایلند رخ داده است، گفت: “این دژاوو است.” و برخی نیز قول داده بودند که در صورت عدم کسب آرای کافی برای نخست وزیری، در اعتراض به خیابان ها بیایند.

بعدش چیه: یک سناریوی محتمل این است که Pheu Thai – حزب دیگری در ائتلافی که از پیتا در انتخابات حمایت کرد – سرتا تاویسین، یک سرمایه دار دارایی را که نامزدی دلپذیرتر در میان تشکیلات نظامی تایلند محسوب می شود، به خدمت بگیرد. هفته پر فراز و نشیب پیش رو ممکن است با یک نخست وزیر جدید به پایان برسد یا خیر.


موضوع اصلی دیگر این است که چگونه می توان از هوش مصنوعی برای تکرار بازی بازیگران با استفاده از کارهای قبلی آنها بدون پاداش یا اجازه استفاده کرد.

اعتصابات دوگانه کارگران را در مقابل استودیوهای قدیمی مانند دیزنی، یونیورسال، سونی و پارامونت و همچنین شرکت‌های جدیدتر مانند نتفلیکس، آمازون و اپل قرار می‌دهد. استودیوها معتقدند که آنها نیز در بحران هستند. آنها می گویند استریمینگ باعث کاهش قیمت سهام و حاشیه سود شده است.

همکارم نیکول اسپرلینگ که سرگرمی را پوشش می دهد، گفت: “فکر نمی کنم هالیوود برای این کار آماده باشد.” او افزود که مدیران استودیو از تصمیم بازیگران غافلگیر شده بودند، بازیگرانی که بر خلاف نویسندگان در چهار دهه گذشته اعتصاب بزرگی برگزار نکرده اند.

او توضیح داد: «هالیوود قبلاً حدود 80 درصد تعطیل شده بود، اما هر تولیدی که در حال توقف بود، اکنون بسته خواهد شد و پروژه‌های آتی به شدت با مشکل مواجه خواهند شد.

پس از هشدار مقامات درباره وقوع سیل گسترده، هزاران نفر از خانه های خود در دهلی، پایتخت هند تخلیه شدند. روزها باران های سیل آسا بخش های وسیعی از شمال هند را درنوردیده و ده ها نفر را کشته اند.

مقامات گفتند که رودخانه یامونا که از پایتخت می گذرد، به اصطلاح علامت خطر را سه متر (حدود 10 فوت) شکست. کارگران مهاجر ساکن در بانک ها خانه های موقت خود را از دست دادند. مقامات مدارس را بستند و آنها را به اردوگاه‌های امدادی تبدیل کردند. سه تصفیه خانه آب پس از سیل بسته شدند که دسترسی به آب آشامیدنی را تهدید می کرد.

متن نوشته: تاکنون در این فصل باران های موسمی، حداقل 91 نفر در شش ایالت نزدیک دهلی جان خود را از دست داده اند. فصل سالانه باران های موسمی در این کشور در سال های اخیر با گرم شدن جهان، نامنظم و شدیدتر شده است.

نمایش‌های کمیک اسپانیا در گاوبازی‌ها، که در برخی از آن‌ها افراد مبتلا به کوتوله بازی می‌کنند، به خط مقدم جنگ بر سر سنت تبدیل شده‌اند. منتقدان می گویند که آنها با یک قانون جدید ممنوع شده اند، اما اجراکنندگان می گویند که نمایش باید ادامه یابد.

یک مجری گفت: این حق کار است، نمی توانند آن را از ما بگیرند.

“بازی ماهی مرکب” به نتفلیکس نشان داد که تمرکز لیزری بر ذائقه محلی می تواند مخاطبان جهانی را ارائه دهد. این پربیننده ترین نمایشی بود که تا به حال در سرویس استریم وجود داشت و علاقه به محتوای کره ای را برانگیخت.

نت‌فلیکس می‌خواهد بر دنیای سرگرمی تسلط پیدا کند، اما این جاه‌طلبی را در یک کشور دنبال می‌کند. به جای ساختن نمایش‌ها و فیلم‌هایی که برای همه ۱۹۰ کشوری که این سرویس در دسترس است جذاب باشد، شرط می‌بندد که یک داستان متقاعدکننده در جایی در همه جا جذاب باشد، فارغ از زبان.

نتفلیکس در حال حاضر نمایش هایی به بیش از 30 زبان آسیایی دارد. به نظر می رسد این استراتژی کارساز است: سال گذشته، 60 درصد از مشترکان در سراسر جهان یک نمایش یا فیلم به زبان کره ای را تماشا کردند.

در رمان «خانه شبه نظامیان»، یک ساختمان متروکه در افغانستان، تفنگداران دریایی مستقر در آن نزدیکی را اسیر و وحشت زده می کند.

این هفت آهنگ جدید و زیر رادار ارزش وقت شما را دارند.

جدول کلمات متقاطع کوتاه را بازی کنید. در اینجا یک سرنخ وجود دارد: لبخند پهن (چهار حرف).

در اینجا Wordle و Spelling Bee هستند. شما می توانید تمام پازل های ما را در اینجا پیدا کنید.


این برای جلسه توجیهی امروز است. امیدوارم آخر هفته خوبی داشته باشید! – آملیا

PS مجموعه ما در مورد برده داری و نژادپرستی در ایالات متحده، “پروژه 1619” نامزد جایزه امی بهترین سریال مستند یا غیرداستانی شد.

“دیلی” در اقدام مثبت است.

اگر نظر یا پیشنهادی دارید، همیشه می توانید با ما تماس بگیرید [email protected].

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما