جلسه چهارشنبه شما – نیویورک تایمز

یک مقام اوکراینی گفت که گروه مزدور واگنر روسیه مجبور شده است از تعداد بیشتری از نیروهای حرفه ای خود در باخموت برای جایگزینی اسرای ثبت نام شده استفاده کند که هزاران نفر با طولانی شدن نبرد برای شهر کشته می شوند. این ادعا حاکی از آن است که اوکراین با وجود تلفات سنگینی که متحمل شده، فرصتی را در باخموت می بیند.

مقامات اوکراینی ادعا کرده اند که نزدیک به 30000 نفر از 50000 سرباز واگنر فرار کرده یا کشته یا زخمی شده اند که بسیاری از آنها در اطراف باخموت هستند. این عدد به طور مستقل قابل تأیید نیست و اوکراین نیز خسارات خود در منطقه را فاش نکرده است. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت که اوکراین در ماه فوریه بیش از 11000 سرباز خود را از دست داده است.

از آنجایی که به نظر می رسد نبرد برای باخموت در حال ورود به مرحله تعیین کننده است، هر دو طرف در تلاش هستند تا با معرفی آنها به عنوان سودمند برای هدف خود، ضررهای سرسام آور خود را در شهری کوچک با ارزش استراتژیک محدود توجیه کنند. هر کدام در اصل ادعای یکسانی دارند: اینکه جنگ در آنجا ارزش هزینه هولناکی را دارد زیرا دشمن را از پا در می آورد.

تحلیل و بررسی: به گفته برخی کارشناسان، اگر اوکراین بتواند سربازان اسیر روسیه را در باخموت از بین ببرد، مجبور نخواهد بود با امواجی از حملات این سربازان در جاهای دیگر روبرو شود.

اتحادیه های کارگری سراسر فرانسه دیروز برای ششمین بار در دو ماه گذشته دست به اعتصاب زدند و قطارها و پروازها را مختل کردند و کلاس های درس را تعطیل کردند. ، بر اساس نظرسنجی های عمومی.

هیچ یک از طرفین هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان نداده اند. اتحادیه‌ها می‌خواهند اعتصاب‌های مستمر و اخلال‌گرانه را آغاز کنند، در حالی که ماکرون امیدوار است این لایحه – سنگ بنای کمپین انتخاب مجدد او که به گفته او برای متعادل کردن وضعیت مالی سیستم بازنشستگی ضروری است، با بازنشستگی و عمر طولانی‌تر بچه‌ها – تا پایان تصویب شود. این ماه

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، یورش نیروهای امنیتی اسرائیل در شهر جنین در کرانه باختری اشغالی، با هدف دستگیری مظنون تیراندازی مرگبار به دو برادر یهودی در ماه گذشته، به خشونت کشیده شد که منجر به کشته شدن شش فلسطینی شد.

مظنون، عبدالفتاح خاروشا، توسط مقامات فلسطینی در فهرست کشته شدگان قرار گرفته است. به گفته این گروه و سخنگوی ارتش اسرائیل، او با گروه شبه نظامی اسلامگرای حماس در ارتباط بوده است. رسانه های فلسطینی گزارش دادند که وی در دسامبر 2022 پس از 9 سال حبس در زندان های اسرائیل آزاد شد.

عملیات نظامی رژیم صهیونیستی دیروز با یک درگیری مرگبار پایان یافت. ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش از موشک‌های شانه‌ای علیه یک محل اقامت در اردوگاه آوارگان جنین استفاده کرده‌اند، جایی که خاروشا در آن سنگر شده بود. در این بیانیه آمده است که افراد مسلح به سوی نیروهای اسرائیلی شلیک کردند که با شلیک گلوله پاسخ دادند.

تلفات: به گفته مقامات، بیمارستان‌های جنین دست‌کم 16 فلسطینی را به دلیل جراحات مداوا می‌کنند و دو تن از نیروهای ویژه اسرائیل در این درگیری زخمی شدند. از ابتدای سال 2023 تاکنون حداقل 72 فلسطینی در کرانه باختری کشته شده اند و حداقل 15 اسرائیلی در حملات فلسطینیان در اورشلیم و کرانه باختری کشته شده اند.

دولت چین برای دهه ها کمپینی را برای سرقت اسرار تجاری و مالکیت معنوی آمریکا انجام داده است. در حالی که تسلیحات و تجهیزات نظامی همیشه مورد توجه بوده است، جاسوسی چین در دهه 1980 و پس از آن گسترش یافت تا فناوری های تجاری متنوعی مانند آفت کش ها، دانه های برنج، ماشین های روباتیک و توربین های بادی را هدف قرار دهد.

در مارس 2017، یک پیام لینکدین به یک مهندس در GE Aviation مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد که در نهایت به دولت ایالات متحده نگاهی به جاسوسی اقتصادی چین می‌داد و در اولین محکومیت یک مقام اطلاعاتی چین در خاک آمریکا به اوج خود رسید.

مربوط: شی جین پینگ، رهبر چین، این هفته از زبان غیرمعمولی رکیک برای انتقاد از ایالات متحده و متحدانش به خاطر آنچه که او آن را کارزاری برای جلوگیری از ظهور چین توصیف کرد، استفاده کرد.

فروپاشی “شرم آور” کاپیتان منچستریونایتد: برونو فرناندز در یک شکست سخت مقابل لیورپول، زمین خورد، فریاد زد و داور را هل داد.

با تهدید LIV Golf، تور PGA باید تکامل می یافت: تور PGA یک استراتژی برنده در برابر LIV دارد. دعوتنامه آرنولد پالمر اثباتی بود.

یک فصل عالی برای ردبول در فرمول یک؟ تسلط مکس ورشتاپن در بحرین، جایی که او به جز سه دور رهبری را برعهده داشت، نشان او را به عنوان قهرمان قهرمانی تثبیت کرد.

آفریقای جنوبی به دلیل بحران برق که باعث قطع برق سراسری تا 10 ساعت در روز شده است، “وضعیت فاجعه” را اعلام کرده است و میلیون‌ها نفر برای کمک به رفع خاموشی به یک برنامه تلفن هوشمند روی می‌آورند.

این اپلیکیشن که با نام EskomSePush شناخته می‌شود، نام شرکت برق دولتی آفریقای جنوبی، Eskom، و برخی از زبان‌های عامیانه مبتذل آفریقایی را بازی می‌کند. این دستگاه که اخیراً فقط به عنوان ESP تغییر نام داده است، 55 دقیقه قبل از برنامه ریزی برای قطع برق، هشدار ارسال می کند.

این برنامه توسط توسعه دهندگان نرم افزار Dan Southwood-wells و Herman Maritz در سال 2014 ایجاد شد، زمانی که قطعی برق برنامه ریزی شده گسترده تر و مخرب تر می شد. اما در سال گذشته، با نزدیک به دو میلیون دانلود، واقعاً اوج گرفته است.

Southwood-Wells و Maritz می‌دانند که از ناامیدی ملی استفاده می‌کنند، و بنابراین سعی می‌کنند مقداری شوخ طبعی را به اطلاعیه‌های قطع برنامه تزریق کنند. تصویری از braai، معادل آفریقای جنوبی یک باربیکیو، تا کاربران بدانند که برای چندین ساعت از اجاق گاز خود استفاده نخواهند کرد. ماریتس گفت: «ما سعی می کنیم وضعیت تاریک را روشن کنیم. – لینزی چوتل، نویسنده بریفینگ در ژوهانسبورگ.

روزنامه تایمز 34 سال پیش امروز در گزارشی نوشت: ایران پس از اینکه دولت بریتانیا از محکوم کردن سلمان رشدی و “آیات شیطانی” خودداری کرد، روابط دیپلماتیک خود را با بریتانیا قطع کرد.

“دیلی” در Gov. ران دیسانتیس از فلوریدا، یک ستاره جمهوری خواه در حال ظهور.

می توانید به ناتاشا و تیم برسید [email protected].

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما