جمهوری کره: شکستن موانع، هر بار یک ضربه قلم مو

سومی جئون، مدیر موزه هنر ویچای گفت: «در دنیای هنر چیزی به نام معلولیت وجود ندارد.

او توضیح داد: “ما اغلب فکر می کنیم که افراد دارای معلولیت دریافت کننده خیرات هستند و ما خیرات می کنیم.” «این باور در واقع ما را از هم جدا می کند. اشتراک گذاری نیست. من این نمایشگاه را برای شکستن این باور غلط برنامه ریزی کردم.»

یک نمایشگاه هنری در سئول، جمهوری کره.

یک نمایشگاه هنری در سئول، جمهوری کره.

شکستن باورهای غلط

یکی از هنرمندان برجسته Hansol Kwon است که از خطوط و نقاط پررنگ در رنگ های زنده برای بیان خود استفاده می کند.

مادرش، کیونگهی کیم، به یاد می آورد که هانسول، که با اوتیسم زندگی می کند، شروع به نقاشی با رنگ ها کرد، سپس آنها را با رنگ مشکی می پوشاند.

او گفت: “سیاه ناپدید شد و رنگ های زیبا دوباره ظاهر شدند.” «من شاهد شکوفایی او در نقاشی‌هایش بودم. وقتی به نقاشی‌های پسرم از سال‌های جوانی نگاه می‌کنم، می‌توانم رشد و رشد روانی او را ببینم.”

این مکان معتبر، یکی از موسسات هنری برجسته جمهوری کره، برای اولین بار در سال 2020 آثار هنرمندان دارای ناتوانی های رشدی را به نمایش گذاشت. هانسول در میان 43 هنرمندی بود که مجموعاً بیش از 100 نقاشی مختلف را در سال 2022 ارائه کردند.

فراتر از دنیای هنر

اهمیت بسیار فراتر از دنیای هنر بازتاب می یابد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین زده است که 15 درصد از جمعیت جهان یا حدود یک میلیارد نفر دارای معلولیت هستند.

رینا لی، دبیرکل سابق انجمن معلولین کره، خاطرنشان کرد که با وجود نمایندگی قوی، چنین افرادی اغلب پنهان می شوند. او گفت که این بدان معناست که از هر هفت نفر در اطراف من یک نفر باید معلول باشد.

در کلاس درس مدرسه، در محله و محل کارم، از هفت نفری که من می شناسم، یک فرد معلول وجود دارد؟ نه، وجود ندارد، “او گفت. «فقط برای راحتی اکثریت و منافع اقتصادی، جامعه تصمیم گرفت افراد دارای معلولیت را از معلولان جدا کند.»

هنرمندان اوتیستیک در نمایشگاه های دوره ای در مرکز هنر سئول در جمهوری کره به نمایش گذاشته می شوند.

هنرمندان اوتیستیک در نمایشگاه های دوره ای در مرکز هنر سئول در جمهوری کره به نمایش گذاشته می شوند.

ترویج کرامت

این نمایشگاه فرصتی ارزشمند برای افزایش دید و ارتقای منزلت به روش های ملموس ارائه می دهد، خانم. جئون گفت.

«مردم فکر می‌کنند نمایشگاه‌های هنرمندان دارای معلولیت فقط یک رویداد رایگان است، اما این هنرمندان مغرور با عرق و اشتیاق تخیل خود را در اختیار ما گذاشتند، بنابراین در واقع فقط برای دیدن آثارشان و تثبیت آن هزینه‌ای درست است. یک نمایشگاه تجاری،” او گفت. به این ترتیب، آنها می توانند روزی از نظر مالی مستقل شوند.”

از هر نظر، افراد دارای معلولیت هرگز نباید به عنوان یک تخلیه اقتصادی در نظر گرفته شوند.

وی افزود: شکستن این سوءتفاهم ها یکی از اهداف مهم این نمایشگاه است.

آثار هنری در نوع خود

بازدیدکنندگان نمایشگاه این مشاهدات را به اشتراک گذاشتند. یونهی پارک گفت که از آنجا بازدید کرده است تا آثار هنری را به تنهایی تحسین کند.

او گفت: “اگر جامعه ما باز باشد و آماده پذیرش آنها باشد، در آن صورت می توانیم فرصت های زیادی را برای افراد بدون معلولیت فراهم کنیم تا با استعدادهای شگفت انگیز خود مشارکت کنند.” همچنین برای افراد بدون معلولیت مفید خواهد بود و امیدوارم فرصت های بیشتری مانند این در دسترس باشد.»

بازدیدکنندگان در یک نمایش هنری در سئول، جمهوری کره شرکت می کنند.

بازدیدکنندگان در یک نمایش هنری در سئول، جمهوری کره شرکت می کنند.

برابری باعث ثبات می شود

یژین ها، که به عنوان افسر برنامه در کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) کار می کند، گفت که برابری ثبات را ارتقا می دهد.

او گفت: “در طول تاریخ، طرد اجتماعی و بی عدالتی و نابرابری اجتماعی – همه آنها به درگیری و اختلاف اجتماعی منجر می شوند.” “به منظور جلوگیری از درگیری، کاملاً حیاتی است که اطمینان حاصل شود که همه در این تلاش ها برای ساختن یک جامعه هماهنگ و عادلانه مشارکت دارند.”

منحصر به فرد بودن آنها را دریافت کنید

انسانیت چیزی فراتر از معامله است. میونگی کیم، که مادر هنرمند برجسته Hyeshin Park است، گفت: این می تواند هم افزایی دوجانبه سودمندی را در بین افراد دارای معلولیت و سایر افراد در جامعه ایجاد کند.

او گفت: «تمام کاری که باید انجام دهیم این است که یک تبادل طبیعی را تقویت کنیم. ما می توانیم سلامتی را که داریم به اشتراک بگذاریم و منحصر به فرد بودن آنها را دریافت کنیم. چنین دنیای شگفت انگیزی خواهد ساخت.»

هنرمندان کره‌ای موانع را در یک زمان یک بار برس می‌شکنند | 대한국어 | داستان سازمان ملل

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما