tardebanner

حمایت از اوکراین در موازنه در حالی که جمهوری خواهان به دنبال بازپس گیری کنگره هستند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

سیاست ایالات متحده در مورد اوکراین نیز با رای گیری آمریکا در انتخابات میاندوره ای روز سه شنبه متعادل بود و رهبران جمهوری خواه هشدار دادند که اگر حزب جمهوری خواه کنترل کنگره را مجدداً به دست آورد، هیچ “چک سفیدی” برای کیف وجود نخواهد داشت.

در حالی که بسیاری از جریان اصلی جمهوری خواهان به جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و دموکرات ها پیوسته اند تا میلیاردها دلار در رابطه با اوکراین را تصویب کنند، برخی دیگر نسبت به مقدار پول ارسال شده به خارج از کشور برای مبارزه با تهاجم روسیه ابراز نگرانی کرده اند.

از زمانی که روسیه در 24 فوریه به اوکراین حمله کرد، کنگره آمریکا حدود 60 میلیارد دلار کمک به اوکراین را تصویب کرد. زمانی که سنا در ماه مه بیش از 40 میلیارد دلار کمک نظامی و بشردوستانه جدید را تصویب کرد، تنها قانونگذاران جمهوری خواه به این پیشنهاد رای منفی دادند.

کوین مک کارتی جمهوری‌خواه، که احتمالاً در صورت کسب اکثریت مجلس نمایندگان، رئیس‌جمهور بعدی می‌شود، در ماه اکتبر هشدار داد که هیچ «چک سفید» برای اوکراین وجود نخواهد داشت و به آمریکایی‌هایی اشاره کرد که از نظر اقتصادی در حال بازگشت به کشور هستند.

مک کارتی به پانچ بول نیوز گفت: «من فکر می‌کنم مردم در رکود به سر می‌برند و چک سفید برای اوکراین نمی‌نویسند. “آنها این کار را انجام نخواهند داد.”

دموکرات ها به سرعت مک کارتی را به خاطر اظهاراتش مورد انتقاد قرار دادند و به سرعت مشخص شد که خود جمهوری خواهان نیز در این مورد اختلاف نظر دارند. در حالی که برخی در حزب برای هدایت مجدد منابع به سمت مشکلات داخلی استدلال می کنند، برخی دیگر از چنین انزواطلبی «اول آمریکا» به عنوان یادگاری نادرست از دوران ترامپ و هدیه ای به دشمنان ایالات متحده انتقاد می کنند.

در واقع، اظهارات مک کارتی به سرعت توسط رسانه های روسی مورد توجه قرار گرفت و منتشر شد.

توافقی در مورد چین

سایر زمینه‌های اختلاف نظر در سیاست خارجی شامل ایران است که جمهوری‌خواهان به شدت با تلاش‌های بایدن برای احیای توافق هسته‌ای چندجانبه در سال 2015 مخالفت کردند.

اما در مورد چین، جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها تا حد زیادی چشم در چشم داشتند و بایدن و سلف او، دونالد ترامپ، پکن را به‌عنوان چالش اصلی سیاست خارجی ایالات متحده معرفی کردند.

تنش‌های دوجانبه در ماه اوت پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، تایوان، که هنوز پکن مدعی آن است، افزایش یافت. مک کارتی نه تنها از سفر او حمایت کرد، بلکه شکایت کرد که او را در این دیدار شرکت نکرده است – یا هیچ جمهوری خواه را در این مورد.

آنا اشتون، کارشناس چین در گروه اوراسیا، می گوید: «وقتی صحبت از سیاست چین به میان می آید، بین جمهوری خواهان و دولت بایدن یک تن روشنایی روز وجود ندارد.

او افزود: “من فکر می کنم مهم نیست که دولت بایدن برای سخت گیری در برابر چین چه کاری انجام می دهد، جمهوری خواهان احتمالاً می گویند که باید کارهای بیشتری انجام دهد.”

تحقیقات ممکن است جبهه داخلی را پیچیده کند

اگر جمهوری خواهان کنترل حداقل یک اتاق را به دست آورند، همانطور که به نظر می رسد احتمال دارد، اقدام فوری تر آنها احتمالا می تواند استماع سیاستمداران دموکرات باشد – که می تواند پایه های جمهوری خواه را جمع کند و در عین حال تیم سیاست خارجی بایدن را در هم بکوبد.

کورت باردلا، یک عامل سابق حزب جمهوری‌خواه و اکنون یک استراتژیست دموکرات، به ABC News گفت: «جمهوری‌خواهان آنچه را که قصد انجام آن دارند را پنهان نکرده‌اند. آنها نظارت کنگره را نوک نیزه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 می دانند.

استماع ها می تواند از ارزیابی خروج آشفته ایالات متحده از افغانستان گرفته تا بررسی منشأ کووید-19 تا پسر بایدن، هانتر، هدف مورد علاقه جمهوری خواهان و نظریه پردازان توطئه باشد.

با این حال، در پایان، بعید است که حزب جمهوری خواه آرای لازم برای منحرف کردن کامل دستور کار بایدن را داشته باشد.

برایان فینوکان، یکی از مقامات ارشد سابق وزارت امور خارجه که اکنون در گروه بحران بین المللی مشغول به کار است، گفت: “آنها رای لازم برای نادیده گرفتن وتوی ریاست جمهوری را ندارند. آنها قدرت پیشبرد یک دستور کار مثبت را نخواهند داشت.”

او گفت: «جایی که آنها می توانند از قدرت استفاده کنند، جلوگیری از ابتکارات دولت یا انجام نظارت است.

(فرانسه 24 با خبرگزاری فرانسه)

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما