خرید پمپ آب قیمت پمپ آب خانگی کوچک و بیصدا برای ساختمان

این پارامتر در پمپ‌های آب خانگی و به طور کلی در همه ابزاری که دارای موتور هستند، نشان دهنده ظرفیت کارکرد موتور است. به طور کلی می‌توان گفت سامانه‌های جدیدی که در آبیاری محصولات کشاورزی در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند آبیاری تحت فشار هستند. راهنمای خرید پمپ آب برای اجرا کردن این نوع از آبیاری لازم است تا حتما فشار آب لازم، افزایش پیدا کند. پمپ‌های سانتریفوژ دارای یک محفظه هستند که حلزونی شکل است و پوسته یا کِیسینگ نامیده می‌شود و درون آن یک یا چند چرخ قرار دارند که روی یک محور (شفت) نصب شده‌اند.

پمپ آب

  • نکته اول فاکتور H یا (هد) که در مورد ارتفاع یا فشار آب هست، و دومین نکته فاکتور Q یا ظرفیت که همان (دبی) میزان آب دهی، که ارتباط مستقیمی با تعداد واحد ها و تعداد شیر های آب در ساختمان دارد.
  • به میزان حجم آبی که پمپ توانایی جابه‌جایی آن را دارد، دبی می‌گویند.
  • در ساختمان سه طبقه که در هر طبقه 3 واحد باشد از پمپ آب خانگی دو اسب دو پروانه با منبع تحت فشار 60 یا 80 لیتری استفاده می شود.
  • هنگام خرید بهترین پمپ آب خانگی باید بر اساس نیاز و محیط نصب دستگاه، اولویت‌بندی داشته باشید.
  • در این شرایط، مشکل افت فشار آب معمولا واحدهای واقع در طبقات بالای ساختمان را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.

قیمت پمپ آب یکی از مهمترین فاکتورهای متغیر در انواع برندهای ایتالیایی، ایرانی و چینی در محصولات همرده است. به طوری که در نوع ایتالیایی یک پمپ اب با توان مشخص نسبت به همان نوع پمپ با برند چینی، شاهد اختلاف قیمت قابل توجهی هستیم. طبیعی است که برندهای مطرح با مشتریان وفادارشان قیمت های مختص به محصول خودشان را ارائه می کنند. در ادامه این بخش قصد داریم مقایسه ای برای قیمت پمپ اب در انواع پر فروش و پرتقاضای آنها داشته باشیم.

پمپ‌های غوطه‌ور (Submersible Pumps)[ویرایش]

عرضه پمپ خانگی، بشقابی، جتی، حلزونی، کف کش، لجن کش، شناور، طبقاتی، بوستر پمپ و … به همراه مشاوره تخصصی خرید، به پشتوانه چندین دهه تجربه آبیاران در اختیار شما قرار گرفته است. تعداد طبقات، تعداد واحدها و متراژ ساختمان بیشترین اهمیت را در انتخاب توان پمپ آب خانگی دارد. در کنار این موارد، محاسبه افت هد کلی و حضور یا عدم حضور منبع ذخیره آب باید مورد توجه قرار بگیرد.

پمپ آب

از جمله این پمپ‌ها می‌توان نوع پروانه محیطی، بشقابی، جتی، دو پروانه و… را نام برد. در نهایت اگر فکر می‌کنید نیاز به خرید پمپ آب یا شرکت پالایه سازان با چندین سال سابقه کار در حوزه تولید و عرضه مشغول به خدمات‌رسانی است.

۱. امکان نشتی سیستم لوله کشی ساختمان

بدنه این پمپ ها از جنس چدن و با پوشش ضد زنگ می باشد که از معتبرترین برندهای تولید کننده این دستگاه می توان به پمپ ابارا اشاره کرد. برای خرید پمپ آب خانگی مدل بشقابی برای ساختمان تان می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. عموما پمپ ها از الکتروموتور و پروانه تشکیل شده اند و به این ترتیب کار می کنند که انرژی الکتریکی از الکتروموتور به پروانه منتقل شده و تبدیل به انرژی مکانیکی می شود.

به‌هیچ‌عنوان به دنبال قیمت ثابت برای پمپ آب نباشید، باتوجه‌به وضعیت ناپایدار اقتصاد ایران شما نمی‌توانید در بازه‌های زمانی مختلف پمپ آبی را به یک قیمت خریداری کنید. توجه داشته باشید که عوامل بسیاری بر روی قیمت پمپ آب خانگی بی صدا تأثیر دارد برای مثال قیمت پمپ آب خانگی نیم اسب با یک اسب یا دو پروانه با تک پروانه کاملاً متفاوت بوده است. توجه کنید که هرچه، هد پمپ بیشتر شود در نتیجه میزان آبدهی کمتر می‌شود. به‌طورکلی ما پمپ آب بی صدا نداریم؛ اما پمپ آب جتی نسبت به پمپ‌های دیگر بسیار پر سر و صداتر است.

پمپ جتی آبدان استیل 1/6 اسب اسپرونی SPERONI ایتالیا مدل CAM-198

این فاکتور به معنای استفاده کمتر از انرژی برای انتقال حجم مشخصی از آب می‌باشد. با انتخاب پمپ در این نقطه، مصرف انرژی کاهش می‌یابد و منجر به کاهش هزینه‌های عملیاتی مرتبط با پمپ می‌شود.

پمپ آب

در صورتی که این پمپ ها بدون مخزن آب نصب شوند، با قطع شدن آب، ساختمان نیز آبی را به عنوان ذخیره در اختیار ندارد. این در حالی است که مخزن آب ساختمان حاوی مقادیری آب است که در این مواقع قابل استفاده است. بنابراین توصیه می شود که در هنگام خرید پمپ خانگی برای خریداری مخزن آب نیز اقدام نمایید. این قطعه در واقع همان موتور محرک پمپ های آب خانگی به حساب می آید.

پمپ آب

ظرفیت یا حداکثر دبی پمپ به میزان آبی که می‌تواند در واحد زمان پمپ کند، مرتبط است. پمپ‌های با ظرفیت بیشتر یا ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند، مثلا قیمت پمپ آب خانگی قوی نسبت به پمپ با فشار معمولی متفاوت است. اگر پمپ برای چاه یا منبع آب عمیق‌تر باشد، نیاز به پمپ‌های قوی‌تر و با عملکرد بهتری دارید که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. از ابتدای خلقت انسان‌ها، نیاز به آب از موارد ضروری و مهم حیات بوده است.

در این پمپ ها پروانه در میان دو دیسک قرار گرفته است و حرکت آن موجب ایجاد نیروی گریز از مرکز می شود. این نوع از پمپ های آب ساختمانی از توان موتور یک اسب بخار برخوردار هستند و به همین سبب نسبت به پمپ های نیم اسب بخار قوی تر هستند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما
محتوا در این سایت توسط هوش مصنوعی و بر اساس اطلاعات اینترنتی تولید می‌شود و ما هیچ گارانتی‌ای برای دقت آن نمی‌دهیم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.