خطرات تجارت خارجی با ارزها

فرارو- بر اساس اعلام علیرضا پیمان پاک، رئیس کل سازمان توسعه تجارت، اولین سفارش واردات رسمی ارز دیجیتال به ارزش 10 میلیون دلار انجام شد. در این معاهده همچنین آمده است که تا پایان سپتامبر، استفاده از کدها و قراردادهای هوشمند به طور گسترده در تجارت خارجی با هدف جوانان استفاده خواهد شد.

با توجه به اینکه طی دو سال اخیر استفاده از ارزهای رمزپایه در کیشور بسیار جدی شده است، فرار کنید، اما قوانین در این زمینه به طور کامل بازنگری نشده است، فروش آن همچنان غیرقانونی تلقی می شود و تصمیم گیری در این مورد هنوز قطعی نشده است. اعلام کرد.

دو شرط برای استفاده از نمادها در تجارت خارجی مهم است
مسعود دانشمند، رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران و امارات گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در تجارت خارجی می تواند در کوتاه مدت به تجار و بازرگانان برای صادرات و واردات کمک کند، گفت: این امر نیاز به زیرساخت های زیادی ندارد اما دو موضوع وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت ممکن است در صورت فراگیر شدن استفاده از کدها، این دو موضوع، اپراتورهای تجارت خارجی را با مشکل مواجه کند.

وی افزود: ابتدا یک سوال در مورد نوسانات ارزهای دیجیتال وجود دارد که طی 1.5 سال گذشته قیمت واقعی بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال از 65 هزار دلار به 17 هزار دلار کاهش یافته است و اکنون قیمت آن حدود 23 هزار دلار است. نوسان قیمت یک ریسک جدی برای معامله گر و تولیدکننده ای است که می خواهد دارایی های خود را به توکن تبدیل کند، در حالی که معامله گران می خواهند از این خطر اجتناب کنند، این یک موضوع مهم است.

دانشمند گفت: بازار ارزهای رمزپایه تابع متغیرهای مختلفی است و نمی دانیم چه کسانی پشت این بازار هستند، بنابراین در درازمدت نمی توان روی این بازار حساب کرد اما در درازمدت این امکان پذیر نخواهد بود، زیرا این بازار امکان پذیر نخواهد بود. پایدار نیست و نوسان قیمت بیت کوین ممکن است کل سرمایه یک بازاریاب یا تولیدکننده را که به ارز دیجیتال تبدیل شده است از بین ببرد.

این عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: از سوی دیگر شرکت های دولتی خارجی با بیت کوین سروکار ندارند، زیرا باید نقل و انتقالات مالی خود را ثبت کنند، شرکت های خصوصی نیز بسیار نادر هستند که بخواهند با بیت کوین معامله کنند، بنابراین باید وجود داشته باشد. شرکتی باشد به کسب و کاری که این انتقال و انتقال ارز رمزنگاری شده را انجام می دهد، که با توجه به نوسانات بیت کوین، در قراردادهایی که با طرف ایرانی امضا می کنند، این ریسک را نیز ذکر می کنند که این موضوع یک مشکل جدی محسوب می شود. به خودی خود، بنابراین باید به همه این موضوعات توجه کند و نه تنها بگوید که می تواند تحریم بیت کوین را به هر طریقی دور بزند، زیرا در طرف مقابل و خارجی، تجار ایرانی نیز باید تراکنش های بیت کوین را بپذیرند.

این دانشمند ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اینکه بانک های مرکزی قدرتمندترین کشورهای جهان ارز رمزنگاری شده را به طور رسمی به رسمیت نمی شناسند، می توان از بیت کوین استفاده کرد، اما در آینده در صورت موافقت بانک های مرکزی با بیت کوین یا اخذ آن. کنترل آن، این موضوع برای ما خطر محسوب می شود، بنابراین نمی توان از کدها برای مدت طولانی استفاده کرد، این نکته ای است که مسئولان دولتی، اماکن خصوصی و تجار باید به آن توجه جدی داشته باشند.

ممنوعیت ها را می توان با استفاده از رمز عبور دور زد
مهدی غیبی کارشناس فناوری اطلاعات است گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه ثبت سفارش رسمی اولین محموله واردات به صورت ارز دیجیتال و همچنین به مبلغ 10 میلیون دلار توافق مهمی است که صورت گرفته است، گفت: این موضوع قابل پیش بینی بود. از سوی دیگر، با توجه به اینکه تحریم‌ها همچنان وجود دارد و چشم‌انداز روشنی برای رفع آن وجود ندارد، استفاده از کدها نیز می‌تواند به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: این مبحث باید در قانون اساسی دولتمردان و تجار و بازرگانان و تولیدکنندگان در خصوص زیرساخت ها و همچنین قوانین رمزنگاری برای نظم تجارت درج می شد و ویرایش می شود زیرا یک نکته در آن وجود دارد. کیشور این است که اول نیاز است و وقتی آن نیاز و تقاضا شکل گرفت و سازوکارهای آن هم به جریان افتاد بعد از آن مسئولان به فکر ایجاد بستر و قانون افتادند که متاسفانه مسئولان در این زمینه منفعل هستند.

غیبی با اشاره به اینکه استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در کشور دو جنبه متفاوت و مهم دارد، گفت: در ابتدا اگر بخواهیم به ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ابزاری نگاه کنیم که مردم فقط می خواهند از آن کسب درآمد کنند، این موضوع در نهایت دلالی می شود. معامله به پایان می رسد همانطور که هر روز در بازار دلار می بینیم میلیاردها دلار از سرمایه کشور تحت عنوان دلار داخلی در اختیار مردم است و هیچ استفاده ای از آن نمی شود و فقط مردم از اینها استفاده می کنند. ارزها را برای پس انداز و حفظ ارزش دارایی خود حفظ می کنند

این کارشناس فناوری اطلاعات افزود: این مبحث برای نوجوانان ارزش افزوده ای ندارد، اما در وهله دوم اگر نمادها به عنوان ابزار و ابزاری برای مبادله استفاده شود، می توان از آن برای خارجی استفاده کرد. تجارت را تسهیل کنید کیشور، این موضوع بسیار مهم است و می تواند بسیار موثر باشد، این نوع رویدادها می تواند اقتصاد کیشور را به خصوص در حوزه پولی و مالی بین المللی تسهیل کند و تجارت خارجی کیشور را تسهیل کند، دید که چقدر می توان از نمادها در سیستم اقتصادی و بازرگانی کیشور و به نحوی در جای خود قرار خواهند گرفت.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما