tardebanner

دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که جوانان قهرمان به عنوان “محرکان تغییر”.

از تغییرات آب و هوایی گرفته تا درگیری‌ها تا فقر مداوم، جوانان «به طور نامتناسبی تحت تأثیر بحران‌های جهانی مرتبط هستندسفیر جوانان او، جایاتما ویکرامانایاک، به نمایندگی از دبیرکل سازمان ملل در یک مراسم یادبود در نیویورک گفت.

او با ارائه پیام خود از بالا گفت: «امروز ما بر اهمیت تغییر مهارت‌های جوانان برای آینده شغلی تاکید می‌کنیم.

جوانان در معرض خطر

همه‌گیری کووید-19 شکنندگی‌ها را تشدید کرده است، و امروز 24 میلیون جوان را در معرض خطر عدم بازگشت به مدرسه قرار داده است و تحول بازار کار را تسریع می‌کند، “به عدم اطمینان و افزایش شکاف دیجیتالی” می‌افزاید.

ما باید حق جوانان را برای آموزش مؤثر و فراگیر، آموزش، و یادگیری مادام العمر تضمین کنیم.[by] افزایش توسعه مهارت‌های جوانان، همزمان با سرمایه‌گذاری در آموزش و آموزش فنی حرفه‌ای (TVET)، اتصال پهنای باند و مهارت‌های دیجیتال.»

مقابله با اختلال یادگیری

به همین منظور، سیاستمداران ارشد و رهبران سازمان‌های غیردولتی آموزش و پرورش جوانان، در ماه سپتامبر طی یک اجلاس تحول آموزش در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک ملاقات خواهند کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد با هدایت استراتژی جوانان سازمان ملل متحد 2030 از همه خواست تا “برای توسعه مهارت های جوانان به عنوان یک اولویت اقدام کنید، در اجلاس سران و فراتر از آن».

وی در پایان پیام خود آورده است: “بیایید با هم نیروی کار عادلانه تر و شکوفاتری بسازیم، اهداف توسعه پایدار (SDGs) را نجات دهیم و هیچ کس را پشت سر نگذاریم.”

ایجاد مهارت

عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی، در سخنرانی ویدئویی خود گفت، همانطور که وجود دارد، میلیون ها جوان، به ویژه آنهایی که آسیب پذیرتر و به حاشیه رانده شده اند – مانند زنان و دختران جوان – همچنان بار سنگین تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را تحمل می کنند.

وی با یادآوری اینکه این چالش‌ها «شغل و فرصت‌ها را از بین می‌برد، دسترسی به آموزش را کاهش می‌دهد و مانع مهارت‌آموزی و ارتقای مهارت‌های زنان و مردان جوان می‌شود»، تصریح کرد: باید اقدامات بیشتری انجام شود.

او به عنوان “قهرمان سرافراز جوانان” تاکید کرد که جوانان باید برای ایجاد مهارت از طریق سیاست گذاری، آموزش، آموزش فنی و حرفه ای توانمند شوند.

اجازه دهید چگونگی افزایش فرصت های شغلی جوانان را بررسی کنیم در حالی که به طور پایدار تعداد جوانان آموزش ندیده و آموزش ندیده را کاهش می دهد…[and] به طور جمعی برای تضمین آینده ای فراگیر و روشن تر به رهبری جوانان ماهر، تحصیل کرده و آموزش دیده عمل کنید، در حالی که هیچ کس را پشت سر نگذارید.”

“تغییر باش”

مارتا نیوتن، معاون مدیر کل سیاست در سازمان بین‌المللی کار (ILO) که از طریق کنفرانس ویدیویی از ژنو صحبت می‌کرد، بر اهمیت پرورش مهارت‌های تحول دیجیتال برای رسیدن به مقیاس نیازهای بازار کار برآورده نشده امروزی تأکید کرد.

او برای کمک به جوانان برای «انطباق سریع» با این «خواسته‌های به سرعت در حال تغییر»، از کارآموزی‌ها و کارآموزی‌های باکیفیتی حمایت کرد که آنها را با «مهارت‌هایی برای زندگی» مجهز کند.

سرمایه گذاری در دنیایی که در آن کار شایسته واقعیت هر جوان است، مستلزم افزایش اقدامات برای اشتغال جوانان و در عین حال حمایت از حقوق جوانان است. این به نوبه خود جرقه زندگی سالم و برابری را برای همه خواهد داشت.

همان تغییری باشید که می خواهید باشید، بی امان باشید، جسور باشیداو جوانان را در سراسر جهان تشویق کرد… ما نمی توانیم تلاش ها را بدون شما تغییر دهیم.

زنان جوان در یک کارگاه جوشکاری در مکزیک شرکت می کنند.

© UNESCO-UNEVOC/ Teresa de Jesus Caballero Melchor

زنان جوان در یک کارگاه جوشکاری در مکزیک شرکت می کنند.

توانمندسازی جوانان

مکی کاتسونو هایاشیکاوا، مدیر بخش پشتیبانی و هماهنگی آموزش 2030، به نمایندگی از آدری آزولای، مدیر کل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، تاکید کرد که برای توانمندسازی باید مهارت‌های آینده کاری شناسایی شود. جوانان امروز

او به نوآوری در کارآفرینی اشاره کرد. ترویج مسیرهای انعطاف پذیر برای تقویت یادگیری مادام العمر؛ پر کردن شکاف فناوری دیجیتال؛ و ترویج منابع آموزش باز.

جوانان را تشویق کنید تا خود را عامل تغییر بدانند در پیام رئیس یونسکو آمده است و پیچیدگی توسعه پایدار را درک کنید.

در طول اجلاس آموزش و پرورش، “ما باید از تمام توان خود استفاده کنیم” تا فرصتی را برای جوانان فراهم کنیم تا مهارت های خود را برای آینده توسعه دهند و به آنها “محل مرکزی” در میز تصمیم گیری بدهیم.

جوانی: بزرگترین گنج

رئیس مشترک پیتر موهان مایتری پیریس، نماینده دائم سریلانکا در سازمان ملل متحد، جوانان را “بزرگترین گنجینه ای که در این سیاره داریم” توصیف کرد و افزود که اگر تصمیمات درست در زمان مناسب گرفته شود، جوانان می توانند تاثیر “معنی” داشته باشند. در سراسر جهان.

ژائو گومز کراوینیو، وزیر امور خارجه پرتغال، در پیام ویدئویی خود، تاکید کرد که جوانان باید در آینده خود نظری داشته باشند و “اصل راهنمای” کشورش را در مورد “هیچ چیز در مورد جوانان بدون جوانی” به اشتراک گذاشت.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما