دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که فقر، نابرابری و محرومیت به تروریسم دامن می زند

این روز همچنین آغاز سومین هفته مبارزه با تروریسم سازمان ملل بود.

خطاب به نمایندگان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که تروریسم بر هر منطقه از جهان تأثیر می گذارد و در عین حال آسیب پذیری های محلی و ملی را قربانی می کند.

فقر، نابرابری و طرد اجتماعی به تروریسم دامن می زند. تعصب و تبعیض که گروه‌ها، فرهنگ‌ها، مذاهب و قومیت‌های خاص را هدف قرار می‌دهد به آن شعله می‌دهد.» دبیرکل سازمان ملل افزود: فعالیت‌های مجرمانه مانند پولشویی، استخراج غیرقانونی معادن و قاچاق اسلحه، مواد مخدر، آثار دزدیده شده و انسان‌ها به پر کردن تروریست‌ها کمک می‌کند. خزانه

ابزارهای سازمان ملل متحد برای مبارزه با تروریسم

از آنجایی که تروریسم در بحران های پیچیده بدون هیچ منطقه ای مصون است، واکنش به این تهدید باید چند جانبه و هماهنگ باشد. گوترش – با استناد به برخی از ابزارهای کلیدی سازمان ملل که می تواند به مبارزه با این بلا کمک کند.

وی به پیمان هماهنگی جهانی مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد اشاره کرد که به کشورها کمک می کند تا استراتژی جهانی مبارزه با تروریسم را اجرا کنند.

سازمان ملل متحد به سازمان های منطقه ای مانند اتحادیه آفریقا کمک می کند و با جامعه مدنی از جمله قربانیان تروریسم، رهبران مذهبی، زنان و جوانان همکاری نزدیک دارد تا پاسخ ها، سیاست ها و برنامه های ضد تروریسم را شکل دهند.

چهار اولویت

او گفت که چهار حوزه اولویت دار وجود دارد که جامعه مبارزه با تروریسم باید تلاش های خود را در آنجا هدایت کند.

اولااو گفت که راهبرد جهانی مبارزه با تروریسم سازمان ملل نیاز به تقویت دارد. در این هفته، مجمع عمومی قرار است با اجماع قطعنامه ای را در مورد بازنگری استراتژی تصویب کند.

منطقه دوم تمرکز باید باشد جلوگیریکه به معنای پرداختن به شرایط اساسی است که در وهله اول منجر به تروریسم می شود – مانند فقر، تبعیض، نارضایتی، زیرساخت ها و نهادهای ضعیف و نقض فاحش حقوق بشر.

این به معنای “بیش از خنثی کردن حملات و برهم زدن توطئه ها” است. همچنین لازم است اطمینان حاصل شود که راهبردها و اقدامات ضد تروریسم منعکس کننده همه جوامع، حوزه ها و صداها هستند.

دبیرکل سازمان ملل گفت که تروریسم نشان دهنده انکار و نابودی حقوق بشر است.

و بنابراین، اگر همان انکار و نابودی را تداوم بخشیم، مبارزه با آن هرگز موفق نخواهد شد».

شناسایی ارتقای حقوق بشر به عنوان اولویت سومدبیرکل معتقد است که همه سیاست ها و ابتکارات ضد تروریسم باید بر اساس احترام به حقوق بشر باشد. این باید شامل حق بازگشت به کشور باشد.

لکه ای از اردوگاه های سوریه

با وجود شکست ارضی داعش در چهار سال پیش، بیش از 50 هزار کودک، زن و مرد هنوز در الهل و دیگر اردوگاه ها باقی مانده اند و مراکز بازداشت در شمال شرق سوریه که در معرض شرایط وخیم امنیتی و انسانی و نقض حقوق بشر قرار دارند. گوترش

او از عراق و سایر کشورهای عضو که برای بازگرداندن اتباع از اردوگاه ها تلاش می کنند قدردانی کرد – و مجدداً درخواست خود را از همه کشورهای عضو برای سرعت بخشیدن به سرعت بازگشت به کشور به عنوان یک اولویت فوری تکرار کرد.

تامین مالی مناسب

در نهایت او خواستار پایداری بیشتر شد تامین مالی برای مبارزه با تروریسم تلاش ها.

با تشکر از کشورهای عضو به خاطر بودجه ای که قبلاً ارائه شده است، آقای. گوترش هشدار داد که منابع مالی کم است و برخی از کمک های قانونی برای سال هنوز پرداخت نشده است.

او هشدار داد که این امر می‌تواند عواقب گسترده‌ای هم برای تلاش‌های حفظ صلح سازمان ملل و هم برای دفتر مبارزه با تروریسم داشته باشد.

آینده ای عاری از تروریسم

بیش از 40 رویداد جانبی مختلف با حمایت کشورهای عضو و سازمان‌های چندجانبه در طول هفته برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: به نام همه کسانی که رنج کشیده اند و همچنان رنج می برند و به نام همه قربانیان و بازماندگان، بیایید کار خود را برای ایجاد آینده ای بدون تروریسم تشدید کنیم.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما