دستبند تنیس، کسی هست؟ – مجله نیویورک تایمز

در سال 1978، کریس اورت در حالی که از مجموعه سه ساله خود به عنوان قهرمان آزاد ایالات متحده دفاع می کرد، دستبند الماس طلای خود را در میانه مسابقه از دست داد.

خانم “زمانی که مسابقه می‌دادم، می‌خواستم چیزی بپوشم که به من اعتماد به نفس بدهد و هم به عنوان یک زن و هم به عنوان یک ورزشکار به من قدرت بدهد.” اورت، که 18 عنوان اصلی تک‌نفره را در دوران حرفه‌ای خود به دست آورد، در یک مصاحبه ایمیلی نوشت. «دستبند خط الماس من این کار را برای من انجام داد. این یک اشاره به سبک شخصی من نیز بود.”

ام‌اس. اورت از مقامات خواست که بازی را متوقف کنند تا او بتواند آن را پیدا کند.

او نوشت: «فکر می‌کنم همه در سکوها گیج شده بودند، زیرا من در اطراف دادگاه قدم می‌زدم و دنبال چیزی می‌گشتم.

ام‌اس. اورت در ادامه بازی را برد. در یک مصاحبه پس از بازی، خبرنگاران از او پرسیدند که چه چیزی را رها کرده است. او به یاد می آورد که “اوه، این دستبند تنیس من بود.” از آن نقطه به بعد، به نظر می رسید که دستبند تنیس شروع به زندگی خود کرده است.»

دستبند تنیس زمانی به عنوان “دستبند خط” شناخته می شد: یک دستبند الماس تک رشته ای که با ردیفی از الماس های صاف و درخشان متمایز می شد. دستبند خط سنتی با چهار شاخک (انگشتان فلزی که هر سنگ را در جای خود نگه می دارد) ست می شود، یکی در هر گوشه الماس. این تنظیم به الماس ها اجازه می دهد تا حد ممکن درخشان بدرخشند.

«اما اکنون مردم آن را دوباره تفسیر کرده اند. الیزابت دویل، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تاریخدانان جواهر آمریکا، گفت: اکنون مردم به هر دستبند الماسی به عنوان دستبند تنیس در تنظیمات مختلف می گویند. او افزود که درک امروزی دستبندهای تنیس، تنظیمات مختلفی را بدون دستورالعمل‌های دقیق انجام می‌دهد.

ام‌اس. دویل، که همچنین بنیانگذار دویل اند دویل، یک بوتیک جواهرات قدیمی و قدیمی در شهر نیویورک است، گفت که دستبند تنیس مدتهاست که یک کالای محبوب بوده است.

او گفت: “اما چیزی که من متوجه شده ام روی هم چیدن و لایه بندی، ترکیب و تطبیق رنگ های مختلف یا سنگ های کم اهمیت تر با الماس است.” لازم نیست آنقدر جدی باشد.

مونیکا ریچ کوسان، طراح جواهرات ساکن کانکتیکات که در آگوست 2022 خطی از دستبندهای تنیس را با خانم خانم راه اندازی کرد. اورت این احساس را در یک مصاحبه تلفنی تکرار کرد.

“من فکر می کنم یک زن احتمالاً دستبند تنیس خود را به تنهایی می پوشد. یادم می‌آید که مادرم یک دستبند تنیس داشت و یادم می‌آید که او آن را با ساعتش می‌بست و همین را می‌بست. کوسان گفت. «در حالی که حالا دخترانم هر روز آن را می پوشند. آنها هرگز آن را در نمی آورند، و آن را با تمام دستبندهای دیگر خود مخلوط می کنند، و فقط به یک لایه دیگر روی مچ دست شما تبدیل می شود.”

مجموعه او دارای یک زمرد است که ادای احترام به زمین سبز سابق اوپن ایالات متحده است، با قطره ای از الماس عرق به عنوان خانم. اورت برای خانم تعریف کرد. کوسان، “عرق رقابت”.

تکرارهای درخشان Roxanne Assoulin نیز برای استفاده روزمره طراحی شده اند. در سال 2020، خانم آسولین، طراح قدیمی جواهرات، هوس یک نسخه معمولی از دستبند تنیس الماسی را که در اواخر دهه 70 می پوشید (و بعدا برای ساخت گوشواره از هم جدا کرد) شروع کرد.

او گفت: “من نمی خواستم آنها بزرگ و پر زرق و برق باشند.” “من می خواستم آنها واقعا کوچک و ظریف و ظریف باشند.”

وقتی خانم پسر عسلین از او درباره یک دستبند تنیس برای همسرش پرسید، او شروع به تعجب کرد، “آیا باید واقعی باشد؟” هر دستبند تنیس روی Rox از زیرکونیای مکعبی ساخته شده است، قیمتی کمتر از 200 دلار دارد و برای روی هم قرار گرفتن طراحی شده است.

برای کسانی که ممکن است به تازگی دستبند تنیس را کشف کنند و به دنبال طراحی سنتی تر باشند، دستبند الماس سفید ریزه ریز The Last Line یک اشاره مینیاتوری به کلاسیک است. یا، برای چیزی کمتر روی بینی، سری دستبندهای تنیس Nakard by Nak Armstrong از اونیکس کاشی کاری شده، اوپال های صدفی و لابرادوریت فلس دار ساخته شده اند که هر سنگ با یک قاب مشکی برجسته و روکش رودیوم مشخص می شود. برای ماکسیمالیست‌ها، MATEO دستبندهای تنیس را از یاقوت‌های قرمز رنگین‌کمان متصل به جعبه، و همچنین یاقوت‌های صورتی رنگ در محیط‌های کره‌ای می‌سازد. و برای کسانی که به سبک فیبی فیلو از تجمل گرایی متمایل هستند، دورسی یک رشته زیبا از یاقوت کبود سفید کاشته شده در آزمایشگاه را با قیمت 240 دلار ارائه می دهد.

برای گزینه های مقرون به صرفه تر، هر پنج رنگ دستبند تنیس باگت Anthropologie کمتر از 30 دلار است. تعبیر کریستال مربعی J.Crew – در حال حاضر 49.50 دلار – به قدری درشت است که اگر از روی مچ دست پرواز می کرد، می دیدید و می شنوید که کجا فرود آمده است.

دستبندهای الماس، به معنای وسیع تر، از زمان گرجستان محبوب بوده اند. دستبندهای خطی از دوران آرت دکو وجود داشته اند و از دهه 70 با شلوار جین یا در دادگاه سبک می شدند – حداقل اگر کریس اورت هستید.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما