ده ها نفر در میانمار کشته شدند زیرا طوفان موکا “سناریوی کابوس” ایجاد کرد

با وزش بادهای ساحلی با سرعت 250 کیلومتر در ساعت که به خلیج بنگال می رسد، طوفان روستاهای ایالت راخین میانمار را درنوردید و روستاییان را مجبور کرد تا خانه های ویران شده خود را جمع کنند. آنها منتظر کمک و حمایت هستند.

دفتر هماهنگی کمک های سازمان ملل، OCHA، گفت که طبق گزارش های خبری، موکا سقف ها را کند، قایق های ماهیگیری را شکست، درختان را ریشه کن کرد و خطوط برق و مخابرات را از بین برد که باعث وحشت مردم شد.

میلیون ها نفر با سختی روبرو هستند

“(مقداری) پیش بینی می شود 5.4 میلیون نفر در مسیر طوفان قرار داشته باشندراماناتان بالاکریشنان، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل و هماهنگ کننده امور بشردوستانه در میانمار گفت. از این تعداد، ما 3.1 میلیون نفر را با جمع‌آوری شاخص‌های کیفیت سرپناه، ناامنی غذایی و ظرفیت ضعیف مقابله‌ای، آسیب‌پذیرترین افراد در برابر اثرات طوفان می‌دانیم.

“این واقعا یک است سناریوی کابوس برای این طوفان برای برخورد به مناطقی با چنین نیازهای عمیق از پیش موجود

باران های سیل آسا و سیل ویرانگر نیز رخ داده است خطر زمین لغزش را افزایش داد قبل از فصل باران های موسمی، مسئول OCHA هشدار داد.

نگرانی‌ها زیاد است زیرا مناطق آسیب‌دیده محل زندگی صدها هزار نفری است که به دلیل درگیری طولانی مدت در میانمار – که اکثر آنها روهینگیایی مسلمان راخین هستند – آواره شده‌اند که با کودتای نظامی در فوریه 2021 تشدید شد.

تهدید بیماری

“هزاران” که به مراکز تخلیه پناه بردند، اکنون با یک پاکسازی عظیم و تلاش برای بازسازی بزرگ روبرو هستند.

هم آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) و هم سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کردند که اقلام امدادی، سرپناه، آب، بهداشت و حمایت بهداشتی برای مقابله با این بیماری ضروری است. خطر بالای بیماری های منتقله از آب.

تجهیزات بهداشتی در حال حاضر برای درمان 200000 نفر بسیج شده استدکتر WHO همراه با قرص های تصفیه آب. ادوین سالوادور، مدیر اورژانس منطقه ای دفتر منطقه ای WHO برای جنوب شرق آسیا، به خبرنگاران در ژنو گفت.

“همانطور که در هر منطقه سیلابی که دسترسی به آب آشامیدنی سالم و سرویس بهداشتی چالش برانگیز است، همچنان خطر ابتلا به بیماری های منتقله از طریق آب مانند اسهال، هپاتیت و آنهایی که توسط پشه هایی مانند دانگ و مالاریا ایجاد می شوند

نیاز فوری به افزایش بودجه

OCHA با تاکید بر فوریت این وضعیت، بدون تأخیر از حمایت بین المللی درخواست کرد. او گفت: “ما برای پاسخگویی به نیازهای انبوه به تزریق عظیم بودجه نیاز داریم.” بالاکریشنان. «برنامه واکنش بشردوستانه ما در حال حاضر کمتر از 10 درصد بودجه دارد ما به سادگی قادر نخواهیم بود به نیازهای اضافی پاسخ دهیم از موکا.”

این درخواست توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در بنگلادش تکرار شد، جایی که درخواست بودجه سال 2023 برای پاسخگویی به پناهندگان روهینگیا تنها 16 درصد تامین شده است.

اردوگاه های بنگلادش به شدت ضربه خورد

در نتیجه، کمک های غذایی برای پناهندگان باید فراهم می شد 17 درصد کاهش یابد اولگا سارادو، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در اوایل سال جاری گفت. اگرچه تأثیر طوفان در بنگلادش می‌توانست بسیار بدتر باشد، اما اردوگاه‌هایی برای پناهندگان وجود داشته است به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

طوفان ها یک تهدید معمولی و مرگبار در سواحل شمال اقیانوس هند هستند. افزایش دمای کره زمین به شدت آنها کمک می کند.

“البته ما هنوز تصویر کاملی از آسیب در سایر نقاط مسیر طوفان بدست نیاورده ایم، اما ما از بدترین می ترسیم با توجه به اینکه اکثر پناهگاه‌ها در این بخش بسیار فقیر کشور عمدتاً از بامبو ساخته شده‌اند و در مقابل این بادها شانس کمی دارند.» بالاکریشنان.

هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه افزود که یکی از رهبران جامعه از یکی از کمپ‌های آوارگان داخلی در سیتوه، پایتخت ویران‌شده راخین، گزارش داد که طوفان ردپای بزرگی از ویرانی را بر جای گذاشته و پناهگاه‌ها و مستراح‌ها را از بین برده و هزاران نفر را حتی از اصول اولیه بقا محروم کرده است.

“آنها گفتند نیازهای فوری سرپناه، آب تمیز و سرویس بهداشتی استاین مقام سازمان ملل افزود.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما