tardebanner

رئیس امداد سازمان ملل به شورای امنیت گفت: «ما می‌توانیم در اوکراین بهتر عمل کنیم».

“در آستانه نقطه عطف وحشتناک یک ساله، کارهای زیادی برای انجام دادن داریم و می توانیم بهتر انجام دهیممارتین گریفیث، که به عنوان هماهنگ کننده امداد اضطراری نیز خدمت می کند، گفت.

فاجعه همچنان ادامه دارد

«ما در مورد دم سمی مرگ، ویرانی، آوارگی و محرومیتی که این جنگ ایجاد کرده است، هشدار داده ایم. ما در مورد آسیب روانی که برجای گذاشته صحبت کرده ایم. ما تلفات مرگبار آن بر غیرنظامیان را محکوم کرده ایم. با این حال این تراژدی بدون هیچ پایانی در حال رخ دادن است.” گریفیث.

نزدیک به 40 درصد از جمعیت اوکراین به کمک نیاز دارنداو گفت، در شرایطی که بیش از 7000 غیرنظامی کشته شده اند و ویرانی های گسترده، شورا را در مورد وضعیت کنونی بشردوستانه در محل توضیح داد. خانه ها، مدارس و بیمارستان ها ویران شده اند و کل شهرها به شدت آسیب دیده اند.

“این خشونت هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهداو با یادآوری حملات هوایی اخیر و به اشتراک گذاشتن صحنه های تلخ از سفر دسامبر خود به اوکراین گفت.

“محرکه قابل توجه برای بقا”

او گفت که شاهد قطع کامل برق و منابع ضروری جوامع بوددر این منظره جنگ، من انگیزه چشمگیر مردم برای بقا را نیز دیدم” در میان درگیری های مداوم.

او به یک نانوایی اشاره کرد که توسط زنان با کمک برنامه جهانی غذا (WFP) اداره می شود، که اکنون روزانه هزاران نان تولید می کند.

“مردم اوکراین تمام جهان را در هیبت مقاومت خود ترک کردند.” او گفت که برخی از چالش‌های عظیمی را که با آن روبرو هستند، از خشونت و قاچاق جنسی افسارگسیخته تا آسیب‌های فلج‌کننده به زیرساخت‌ها، توضیح داد.

سازمان ملل به 15.8 میلیون نفر کمک می کند

به نوبه خود، سازمان ملل به 15.8 میلیون نفر کمک می کنداو گفت، از جمله 1.3 میلیون نفر خارج از کنترل دولت اوکراین. کاروان های بین سازمانی بسته های حمایتی جامعی را با تعداد زیادی از شرکا برای ارسال تدارکات – از کت زمستانی گرفته تا مصالح ساختمانی – برای کسانی که بیشتر نیاز دارند ارائه می کنند.

عملیات در سال گذشته به طور تصاعدی گسترش یافته است، او ادامه داد. کاروان ها کمک های نجات جان خود را به روستاهای نزدیک خط مقدم در بخش های روستایی استان های دونتسک، زاپوریژژیا، خرسون و خارکف رسانده اند.

او گفت که پیش از فوریه 2022، شرکای بشردوستانه از قبل به دنبال تهاجم اولیه روسیه در سال 2014، عمدتاً در شرق در هر دو طرف خط مقدم در استان‌ها یا مناطق دونتسک و لوهانسک، کمک‌هایی را ارائه می‌کردند. اکنون بیش از 650 سازمان بشردوستانه در سراسر استان های اوکراین فعالیت می کنند، او اضافه کرد.

اما، ما باید به افراد بیشتری و به دفعات بیشتر دسترسی داشته باشیموی تاکید کرد. ما باید به دفاع قاطعانه از همه جهات ادامه دهیم تا فاجعه انسانی و رنج مردم اوکراین را متوقف کنیم و به پیامدهای جهانی این جنگ بر قیمت‌های جهانی غذا و انرژی، تجارت و زنجیره تامین و مسائل ایمنی هسته‌ای رسیدگی کنیم.»

پیشرفت در جایی که بتوانیم

وی با اشاره به اینکه ما در حال پیشرفت هستیم تا جایی که بتوانیم را ابتکار غلات دریای سیاه به پیشرفت خود ادامه می دهد و پیش بینی نیاز حیاتی برای تجدید آن در ماه مارس.

علاوه بر این، سازمان ملل تلاش خواهد کرد تا برای تسهیل صادرات بیشتر مواد غذایی و کود از روسیه در تلاشی گسترده تر برای رسیدگی به ناامنی غذایی جهانی فشار بیاورد.

با این حال، با وجود تلاش های مکرر، کاروان های متقابل از شمال به جنوب محقق نشده استوی با تاکید بر اینکه دسترسی بشردوستانه به مناطق تحت کنترل نظامی موقت روسیه به طور فزاینده ای غیرقابل پیش بینی و با مانع شده است، گفت. سلام به همه طرف ها یادآوری کرد در اوکراین مراقبت دائمی برای حفظ غیرنظامیان و اشیاء مرتبط و اطمینان از عبور کمک رسانی.

را طرح واکنش بشردوستانه 2023هفته آینده در ژنو راه اندازی می شود، 3.9 میلیارد دلار نیاز دارد او گفت که برای کمک رسانی به بیش از 11 میلیون نفر. وی در مواجهه با این شرایط کنونی که پس از هشت سال درگیری بین روسیه و اوکراین پیش می‌آید، تاکید کرد باید بیشتر انجام شود.

او گفت: «من از همه ما می‌خواهم که با قدرتی دوباره به جلو حرکت کنیم تا به مردم اوکراین صلح و حمایتی بدهیم که به آن نیاز دارند و سزاوار آن هستند».

دبیرکل سازمان ملل نسبت به “جنگ گسترده تر” هشدار داد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه ضمن ایراد سخنرانی مهم درباره اولویت‌های خود در سال جاری، در مجمع عمومی هشدار داد که احتمال تشدید تنش و خونریزی بیشتر می‌شود.

او گفت: “من می ترسم که جهان در خواب راه رفتن به یک جنگ گسترده تر نیست.” این کار را با چشمان باز انجام می دهد.»

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما