رهبری جوانان، تلاش برای عدالت، “بهترین نشانه های امید” که می توان از دست دادن تنوع زیستی جلوگیری کرد.

فراتر از تنوع زیستی، فراتر از آب و هوا، امروز یک سوال اساسی در جهان وجود دارد و آن عدالت است. رئیس سازمان ملل متحد در یک رویداد جانبی که توسط شبکه جهانی تنوع زیستی جوانان و سایر گروه‌های جوانان، پیش از افتتاح رسمی COP15، آخرین نسخه، سازماندهی شد، گفت: ما در سیستمی زندگی می‌کنیم که در آن قوانین اقتصادی و معماری مالی از نظر اخلاقی ورشکسته هستند. کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل

این COP، پانزدهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون سازمان ملل در مورد تنوع زیستی (CBD)، تا 19 دسامبر ادامه دارد و انتظار می‌رود که نقشه راه پس از سال 2020 برای حفاظت، حفاظت، بازسازی و مدیریت پایدار تنوع زیستی و اکوسیستم‌ها تصویب شود. دهه آینده

“رهبری شما [in tackling]”جنگ علیه طبیعت” دبیرکل به نمایندگان جوانان گفت: “بهترین نشانه امید است که این نبرد ارزش جنگیدن را دارد و ما فرصتی برای پیروزی داریم. جوانان در خط مقدم نبرد برای نجات بشریت هستند… حتی زمانی که دولت ها تمایلی به جدی گرفتن وضعیت ندارند، بسیج می شوند.”

وی با بیان اینکه جوانان جهان جامعه مدنی را می‌سازند و جامعه تجاری می‌دانند که اکنون زمان معکوس است، افزود: اکنون زمان صلح با طبیعت است. این لحظه ای است که باید در نظر گرفت که تنوع زیستی و آب و هوا دو موضوع تعیین کننده زمان ما هستند و این دو نبردی هستند که نمی توانیم از دست بدهیم.

نیاز به اصلاحات بزرگ

دبیرکل گفت که جهانی که ما در آن زندگی می کنیم بسیار ناعادلانه است: «به عنوان مثال [during the COVID-19 pandemic]، واکسن ها به شیوه ای بسیار ناعادلانه و ناعادلانه توزیع شد. در شهری مانند نیویورک، مردم دو واکسن و برخی سه واکسن داشتند. اما در قاره آفریقا هنوز تعداد زیادی از مردم وجود دارند که حتی به اولین واکسن دسترسی نداشته اند.

وی افزود که در همان زمان، از آنجایی که کشورهای توسعه یافته دارای اقتصاد قوی هستند، “تریلیون ها دلار برای کمک به بهبودی از بیماری همه گیر چاپ کرده اند.” کشورهای در حال توسعه نمی توانند پول چاپ کنند، زیرا اگر این کار را انجام می دادند، ارزهای آنها از بین می رفت. بنابراین، [they] برای بهبودی پس از بیماری همه گیر مشکلات زیادی داشته اند [which has] آموزش، بخش‌های بهداشت، مشاغل و بسیاری از جنبه‌های دیگر زندگی را تحت تأثیر قرار داد، حتی در شرایطی که این کشورها بدهی بیشتری داشتند.

“ما باید بتوانیم بگوییم که اصلاحات عظیمی برای ایجاد یک سیستم اقتصادی و مالی عادلانه تر مورد نیاز است که در آن کشورهای در حال توسعه نیز فرصتی برای تضمین شهروندان خود داشته باشند. [benefits that technology provides those in developed countries]دبیرکل سازمان ملل متحد گفت.

وی گفت: «اگر یک موضوع برای این COP مهم است، تضمین حمایت از کشورهای در حال توسعه، یعنی آفریقا است.

ما باید اطمینان حاصل کنیم که بودجه کافی به خصوص برای آفریقا و کشورهای در حال توسعه در رابطه با حفاظت از تنوع زیستی وجود دارد. اما همچنین داشتن بودجه برای نوع فعالیت‌های تحول‌آفرین و جنبش‌های تحول‌آفرین که برای ما برای پیروزی در این نبرد ضروری است، مهم است، و تاکید کرد که اولویت به تقویت «ظرفیت جوانان برای تغییر جامعه – فناوری‌ها، رفتارها» داده شود. و تمام جنبه های دیگر زندگی مشترک ما.»

در کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحد (COP15) در مونترال، کانادا، دبیر کل آنتونیو گوترش با نمایندگان جوانان برای بحث در مورد نقش جوانان در حمایت از چارچوب جهانی تنوع زیستی عادلانه و عادلانه پس از سال 2020 ملاقات می کند.

رای دهید، شرکت کنید، بسیج شوید

در یک سوال کتبی، یکی از نمایندگان از خود پرسید که جوانان چه کاری می توانند انجام دهند تا دولت ها را وادار کنند تا بحران تنوع زیستی را جدی تر بگیرند: “ما در خیابان ها هستیم… هر کاری که می توانیم انجام می دهیم، اما دولت ها به اندازه کافی سریع حرکت نمی کنند.”

دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به نمایندگان جوانان گفت: «من قبلاً در دولت بودم و می‌توانم به شما این را بگویم: یک چیزی که دولت‌ها به شدت نگران آن هستند، رأی است.» در تخریب طبیعت؛ برای شرکت هایی که طبیعت را تخریب می کنند کار نکنند. و با سازمان های جامعه مدنی که درگیر حفاظت از تنوع زیستی نیستند کار نکنند.

وی توضیح داد: «مهمترین چیز این است که سازوکارهای شهروندی را چند برابر کنیم که به دولت ها این احساس را بدهد که اگر مسیرشان را درست نکنند، در انتخابات شکست خواهند خورد».

بانک های بزرگ باید تغییر کنند

در پاسخ به سوالی از یک نماینده جوان آفریقایی در مورد اینکه چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا اطمینان حاصل شود که این قاره قادر به استفاده کامل از مکانیسم‌ها و طرح‌های مالی برای حفاظت از تنوع زیستی خود است. گوترش تاکید کرد که سازمان ملل و جامعه بین‌الملل برای چندین راه نوآورانه برای رسیدگی به این موضوع مبارزه کرده‌اند.

«برخی از دیگران دورتر هستند [but] بسیار مهم است که کمک های رسمی توسعه (ODA) کاهش نیابد. اکنون برخی از کشورهای توسعه یافته این کار را در بودجه خود انجام می دهند و محکوم کردن آن بسیار مهم است.

وی گفت همچنین باید اطمینان حاصل شود که وقتی بانک جهانی و سایر بانک‌های توسعه بین‌المللی فعالیت می‌کنند، ضمانت‌هایی را ارائه می‌کنند و اولین ریسک را در ائتلاف‌ها به عهده می‌گیرند تا بتوانند منابع مالی گسترده خصوصی را با هزینه معقول برای کشورهایی مانند شما بسیج کنند. زیرا امور مالی خصوصی فقط به کشوری مانند کشور شما با نرخ بهره بسیار بالا می رود که به شما در انجام کاری که باید انجام شود کمکی نمی کند.”

بنابراین، موسسات مالی بین المللی باید مدل های تجاری خود را تغییر دهند [and] ریسک بیشتری را در نظر بگیرید برخی از سازهای دیگر که ما برای مثال برای آنها مبارزه کرده ایم، عبارتند از [mechanisms] برای مبادله بدهی با سرمایه گذاری در اقدام آب و هوا و حفظ تنوع زیستی یا سایر زمینه های توسعه پایدار.”

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما