tardebanner

روی دلار در کانال 32 کلیک کنید

دیروز شاخص قیمت ارز در محدوده نصف کانال دوم 32 هزار تومان در نوسان بود. بر اساس مشاهدات صورت گرفته قیمت دلار برای دهمین روز متوالی غیر رسمی است و این ارز در انتهای کانال 32 هزار تومان در نوسان است. طبق نظر بسیاری از کارشناسان بازار تهران، سطح قیمت کانال مذکور را می توان از روی قیمت بازار تشخیص داد. در نهایت قیمت هر ورق این اسکناس آمریکایی با حدود 60 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه به مبلغ 32 هزار و 790 تومان رسید. در روز چهارشنبه، ثبات بازار بر ارز حاکم شد. در همین راستا قیمت هر قطعه طلا دیروز و همچنین روز سه شنبه 14 میلیون و 900 هزار تومان افزایش یافت.

روی دلار در کانال 32 کلیک کنید

به گزارش اقتصاد، دیروز 4 فروردین ماه شاخص قیمت ارز در بازارهای تهران کاهش یافت. هر ورق این اسکناس آمریکایی صبح دیروز با 30 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه به مبلغ 32 هزار و 820 تومان اولین معاملات خود را آغاز کرد. در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار، شاخص قیمت ارز باز هم کاهش یافت به طوری که معاملات در سطح قیمتی 32 هزار و 800 تومان انجام شد. در نهایت پرونده نوسانات روزانه این ارز روز گذشته حدود 60 تومان نسبت به قیمت روز سه شنبه به مبلغ 32 هزار و 790 تومان بسته شد.

بررسی ها نشان می دهد روز چهارشنبه دهمین روز شاخص ارز بین 32 هزار و 600 تا 32 هزار و 900 تومان بوده است. 10 روز پیش و از 18 مهر ماه به جز 2 روز قیمت دلار در سطح قیمتی 33 هزار تومان بود. همزمان پس از گذراندن سیگنال‌های مثبت سیاسی در خصوص نشست‌های آتی هسته‌ای، سطح انتظارات تورمی در بازار تهران افزایش یافت و فعالان غیررسمی برای افزایش قیمت این ارز اقدام به افزایش قیمت دلار کردند. اما از سوی دیگر بانک مرکزی، نهاد بازارساز نیز در مواجهه با انتظارات تورمی، نرخ ارز را در بازار افزایش داد و در نتیجه توانست از نوسانات قابل توجه دلار جلوگیری کند. بنابراین کارشناسان سطح قیمت را در انتهای کانال 32 هزار تومان اعلام کردند. البته علاوه بر فشارهای بانک مرکزی، در معرفی نیروهای کاهشی موجود در بازار، می توان به معاملات توافقی خرید و فروش ارز نیز اشاره کرد. از ابتدای سال جاری با هدف رفع بخشی از نیازهای خرد جامعه، ارز به بازار ارز اضافه شد که اشخاص حقیقی و حقوقی با مدارک هویتی خود می توانند به صورت رسمی تا سقف 2 هزار دلار (سالانه) ارز خریداری کنند. انجام دهید در روزهای گذشته گزارش ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران حکایت از توافق بیشتر افراد حاضر در بازار برای خرید و فروش ارز دارد. لازم به ذکر است روز گذشته قیمت فروش هر برگ اسکناس آمریکایی در محدوده قیمتی 31 هزار و 400 تا 31 هزار و 600 تومان ثبت شد.

استهاست سیک در روز کریں کریک حباب

روز گذشته با وجود افزایش قیمت طلا، قیمت جهانی سکه طلا ثابت ماند. بر اساس فرمول محاسبه قیمت سکه طلا در بازار تهران می توان نتیجه گرفت که عمدتاً نوسانات قیمت دلار به طور مستقیم بر قیمت سکه تأثیر می گذارد، اما نوسانات قیمت جهانی اونس طلا تأثیر آینه ای بر قیمت سکه دارد. حباب قیمت سکه دیروز با افزایش قیمت جهانی طلا، حباب سکه گرانبها کاهش یافت و قیمت این شاخص به قیمت محدود یک میلیون و 900 هزار تومان رسید.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما