زامبیا و رئیس جمهور جدید آن هنوز در ماه عسل خود هستند

«آن بالا، خداست. اینجا پایین، کاوندا است.» دانش‌آموزان روستا می‌خواندند.

او گفت: «من از بچگی این کار را دوست نداشتم.

او به دنبال فسادی که در دولت سابق وجود داشت، رفته است. سازمان شفافیت بین‌الملل تخمین زد که طی دو سال، 100 میلیون کواچا، حدود 6.4 میلیون دلار، از وزارت مالیه غارت شد. بسیاری از مقامات سابق، از جمله شش وزیر، به اتهام فساد مورد بازجویی قرار گرفته اند و استر لونگو، بانوی اول سابق، با توقیف برخی از اموالش تحت بازجویی قرار گرفته است.

آقا مثل اینکه می خواهد حرفش را به خانه برساند. هیچیلما گفت که زمانی که رهبران جوان حزب او، حزب متحد برای توسعه ملی، در ماه فوریه تلاش کردند تا یک معدن خصوصی را تصرف کنند، او مانعی برای پلیس نشد. اعضای حزب زندانی شدند.

او با اشاره به اعمال فساد در زمان سلف خود گفت: «آنها فکر می کردند که اکنون سر کار هستند، می توانند کاری را انجام دهند که سایر افراد انجام می دادند. آنها نمی توانند.

امانوئل موامبا، یکی از اعضای کمیته مرکزی حزب حاکم سابق، جبهه میهنی، وجود فساد در دولت سابق را انکار نکرد و او را توصیف کرد. مبارزه اولیه Hichilema با آن به عنوان “نجیب”. اما او گفت که این کمپین “به یک مبارزه سیاسی علیه مخالفانش تبدیل شده است.”

در زامبیا، یکی از نابرابرترین جوامع جهان، 60 درصد مردم در فقر زندگی می کنند.

این فقرا هستند که آقای. Hichilema با شور و شوق در مورد خدمت صحبت می کند. اما این فقرا هستند که بیشترین ضربه را از معامله ای که او با صندوق پول انجام داد، خواهند دید. چلوا، اقتصاددان او دلیل این امر را گسترش مالیات بر ارزش افزوده، حذف یارانه سوخت و کاهش یارانه کشاورزی، و افزایش تعرفه‌های برق دانست – در حالی که مالیات بر درآمد شرکت‌ها «به‌طور باورنکردنی پایین» نگه داشته می‌شود.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما