سايت اينترنت سايتي آستارلينک در ايران شود بروک!

پس از بروزرسانی ماهواره اینترنتی استارلینک در ایران، سایت این شرکت بر روی اکثر اپراتورهای سازگار و پایدار فیلتر شده است.

سایت دیجیتال نوشت که بررسی های این سایت نشان می دهد که پس از بروزرسانی سرویس ماهواره ای اینترنتی استارلینک در ایران، سایت این شرکت بر روی اکثر اپراتورهای سازگار و پایدار فیلتر شده است. این در حالی است که وزیر ارتباطات در واکنش به احتمال ارائه اینترنت ماهواره ای از آن مطلع شد.

«ایلان ماسک» مدیرعامل اسپیس ایکس و شرکت استارلینک در واکنش به توئیت وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر صدور مجوز گسترش دسترسی مردم ایران به خدمات اینترنتی نوشت که در حال حاضر در حال فعال سازی اینترنت است. ماهواره های استارلینک در ایران

همچنین بررسی ها نشان می دهد که از شب گذشته دسترسی به وب سایت استارلینک بدون استفاده از ابزار تغییر IP در بسیاری از اپراتورهای تلفن همراه و ثابت امکان پذیر نیست. به نظر می رسد این اولین اقدام وزارت ارتباطات برای مقابله با گسترش اینترنت ماهواره ای در ایران باشد تا امکان ثبت توصیه وجود نداشته باشد.

با وجود وعده ماسک فعال سازی ماهواره اینترنتی در ایران، مشخص شد که این سرویس نیازمند تجهیزات سخت افزاری است و مشخص نیست این تجهیزات چگونه به کیشور منتقل می شود.

وزیر ارتباطات هفته گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت در واکنش به ارائه ماهواره اینترنتی استارلینک در ایران، گفت: شورای عالی فضایی قوانین و مقرراتی را برای اپراتورهایی که می خواهند به صورت قانونی خدمات اینترنتی ماهواره ای ارائه کنند، وضع کرده است. شرکت هایی که به دنبال مجوز هستند نیز باید این موارد را در نظر بگیرند. بر اساس قوانین بین المللی، اپراتورهای خدمات ماهواره ای اینترنتی باید قوانین اینترنت را رعایت کنند.

زراپور همچنین نمی‌دانست که این سرویس در آینده‌ای نزدیک در دسترس خواهد بود، زیرا به گفته او، سرویس‌های استارلینک کامل نیستند.

دیشب آمریکا به برخی شرکت های فناوری اجازه ارائه خدمات در ایران را داد. وزارت خزانه داری آمریکا مجوز کلی را به روز کرد که به شرکت های فناوری اجازه می دهد خدمات مرتبط با شبکه های اجتماعی، پلتفرم های اداری، ویدئو کنفرانس و مهمتر از همه «سرویس های ابری» را در ایران ارائه دهند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما