سرزنش آن به گردن فناوری بزرگ است؟ شکاف نابرابری رو به رشد عصر دیجیتال

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ایلان ماسک را امسال در داووس نخواهید دید. او می‌گوید این در توییتر کسل‌کننده است، که اکنون مالک آن است و هنوز هم پول‌ها را از بین می‌برد. همین ضررهای بزرگ در شرکت خودروسازی برقی تسلا دیده می شود. اما برای شکسته شدن این میلیاردر خیلی بیشتر طول می کشد. حقیقت این است که در دنیای امروز، غول‌های فناوری شکست ناپذیر به نظر می‌رسند، حتی زمانی که افرادی مانند ماسک به اتهام دستکاری در قیمت سهام تسلا با دعوی قضایی روبرو می‌شوند.

اتحادیه اروپا – که در مجمع جهانی اقتصاد این هفته توسط رئیس کمیسیونش اورسولا فون در لاین نمایندگی می شود – تصدیق می کند که چگونه عصر دیجیتال ثروت و قدرت سیاسی بیش از حد را در دستان عده کمی خوشبخت متمرکز کرده است که می توانند از خلاءهای مالیاتی جهانی استفاده کنند و مقررات دولتی را زیر پا بگذارند. که طی دهه ها فرسوده شده اند.

ما در مورد شکاف نابرابری که با آنلاین شدن جهان در طول همه‌گیری کووید-19 سرعت گرفت و اینکه آیا آن را به گردن فناوری‌های بزرگ بیاندازیم، می‌پرسیم.

تهیه کننده چارلز ونته، لورن بین و ایمن ملاز


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم