سرو پیترو آماواسیا: اهمیت آیین ها در آخرین روز پیترو پاکشا | فرهنگ نیوز

Sarva Pitru Amavasya 2022: هندوها دوره 15 روزه به نام پیترو پاکشا را در طول ماه بهدراپادا، که بین اوت و سپتامبر هر سال است، به یاد نیاکان خود و برای تقدیم هدایا (اغلب به شکل غذا) برگزار می کنند. در طول ماه، بازه زمانی از پورنیما تا آماواسیا است با توجه به اینکه اجداد در زمان کریشنا پاکشا مرده اند یا شوکلا پاکشا، شراد یا تارپان در این زمان انجام می شود. اعتقاد بر این است که در این دوره اجداد درگذشته از فرزندان خود بازدید می کنند.

Sarva Pitru Amavasya 2022: تشریفات

– مراسم شرادها و تارپان برای اجدادی انجام می شود که شراد آنها در تیتی برنامه ریزی شده در Sarva Pitru Amavasya انجام نمی شد. در این روز، برخی از مردم حتی برای همه اجداد خود به یکباره شراد را اجرا می کنند.

– با توجه به اینکه شراد پاکشا از روز بعد از پورنیما شروع می شود، این روز برای شراد افرادی که در «پورنیما»، «آماواسیا» یا «چاتورداشی» فوت کرده اند نیز تعیین شده است.

– مردم معمولاً 11 برهمن را مودبانه به خانه دعوت می کنند و در حالی که لباس زرد به تن دارند به آنها بوگ (غذا و کمک های مالی) می دهند.

– این تشریفات معمولاً توسط اعضای ارشد مرد خانواده انجام می شود.

– اعضایی که آماواسیا را مشاهده می کنند باید تمام پاهای برهمن را بشویند و در مکانی محترم بنشینند. علاوه بر این، دانه‌های کنجد (کالا تیل) در نزدیکی محل نشستن برهمن‌ها پراکنده می‌شوند.

– در Sarva Pitru Amavasya، مردم برای اجداد خود گل، دیه و دوپ تقدیم می کنند. مخلوط جو و آب نیز وجود دارد که ارائه می شود.

– پس از پایان دادن به مراسم پوجا، برهمن ها وعده های غذایی خاصی به نام بوگ سرو می شود.

– مانتراها به طور مداوم برای برانگیختن برکات اجداد خوانده می شوند.

Sarva Pitru Amavasya 2022: اهمیت آیین ها

– برای کسب رفاه، رفاه و برکت، آداب سرو پیترو آماواسیا را رعایت می کنند.

– برای کسب رفاه، رفاه و برکت، آداب سرو پیترو آماواسیا را رعایت می کنند.

– اعتقاد بر این است که اگر همه مراسم شراد انجام نشود، اجداد ناخشنود از مکان اولاد خود باز خواهند گشت.

– لرد یاما موهبت های الهی خود را نصیب ناظران می کند و همچنین اعضای خانواده را از انواع بیماری ها و سختی ها مصون می دارد.

– طبق طالع بینی، پیترو دوشا، تصور می شود که تخلفات یا اعمال بد قبلی اجداد در طالع بینی فرزندان آنها منعکس شده است. اعضای خانواده در نتیجه در طول زندگی خود رنج را تحمل می کنند. همچنین می توان با رعایت آداب شراد از شر این دوشا خلاص شد.

– طبق افسانه ها، آیین ها روح اجداد را آزاد می کنند و باعث نجات آنها می شوند.

– همچنین اعتقاد بر این است که درهای بهشت ​​در این 15 روز باز است و بنابراین هر کسی که در این مدت بمیرد مستقیماً رستگاری می یابد.

همچنین بخوانید: Sarva Pitru Amavasya 2022: تاریخ، muhurat، اهمیت، puja vidhi و موارد دیگر را بشناسید

هدف از انجام آیین‌های شراد در پیترو پاکشا احترام و تعادل بخشیدن به تداومی است که زندگی را تعریف می‌کند.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما