سودان: بانک جهانی 100 میلیون دلار کمک اضطراری می کند

در اولین مشارکت مستقیم بین دو آژانس سازمان ملل متحد در کشور، پروژه شبکه های ایمنی اضطراری سودان با هدف ارائه انتقال نقدی و غذا برای بیش از دو میلیون نفر در سراسر کشور فقیر و بحران زده، از جمله برای آوارگان داخلی، انجام می شود.

ادی رو، نماینده و مدیر کشوری WFP در سودان، گفت: “WFP از بانک جهانی به خاطر این کمک سخاوتمندانه، در زمان حیاتی در سودان که افراد بیشتری نمی دانند وعده غذایی بعدی آنها از کجا خواهد آمد، بسیار سپاسگزار است.”

ناامن غذایی

بحران اقتصادی و سیاسی کشور به دلیل افزایش تورم، درگیری و جابجایی شدیدتر شده است. شوک های اقلیمی – از جمله خشکسالی و سیل و برداشت ضعیف – که همگی باعث افزایش ناامنی غذایی در سراسر سودان شده است، تشدید شده است.

WFP گفت: از آنجایی که گرسنگی همچنان با “نرخ هشدار دهنده” افزایش می یابد، یک سوم جمعیت با ناامنی غذایی روبرو هستند.

بر اساس ارزیابی جامع امنیت غذایی و آسیب پذیری که در ماه ژوئن منتشر شد، تا سپتامبر، 18 میلیون نفر یا 40 درصد از جمعیت ممکن است دچار گرسنگی شوند.

نجات جان انسان ها

در سودان، برنامه جهانی غذا در تلاش است تا مردمی را که با گرسنگی حاد مواجه هستند، حفظ کند و در عین حال به دلایل اصلی ناامنی غذایی نیز رسیدگی کند.

پروژه تازه راه‌اندازی شده به آژانس امداد غذایی سازمان ملل متحد کمک می‌کند تا با حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد برای مقاومت در برابر شوک‌ها و ایجاد معیشت مقاوم‌تر برای طولانی‌مدت، زندگی‌ها را نجات دهد و در عین حال، پایه یک سیستم شبکه ایمنی اجتماعی هدفمندتر در سودان را ایجاد کند.

او گفت: «این بودجه به کاهش بحران گرسنگی در سودان کمک می‌کند و سیستم‌های شبکه امنیت اجتماعی آینده را برای آسیب‌پذیرترین افراد این کشور اطلاع‌رسانی می‌کند که نه تنها زندگی را نجات می‌دهد، بلکه تغییر می‌دهد». رو.

کمبود با وجود سخاوت

این تخصیص توسط صندوق امانی انتقال و بازیابی سودان (STARS) تحت مدیریت بانک جهانی، با حمایت اتحادیه اروپا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، سوئد، پادشاهی عربستان سعودی، هلند، نروژ، کانادا، ایتالیا ارائه شده است. ، فنلاند، اسپانیا، ایرلند، و صندوق دولتی و صلح که توسط بانک جهانی اداره می شود.

با این حال، علیرغم مشارکت قابل توجه، برنامه جهانی غذا همچنان به حداقل 266 میلیون دلار بیشتر تا پایان سال برای دسترسی به بیش از 10 میلیون نفر آسیب پذیر نیاز دارد.

از ابتدای سال 2022، برنامه جهانی غذا به 4.8 میلیون نفر در سراسر سودان با کمک های غذایی یا پول نقد و تغذیه، وعده های غذایی مدرسه و فرصت های معیشتی کمک کرده است.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما