tardebanner

سوسک های رباتیک که مناطق خطرناک را زیر نظر دارند

فرارو- این سوسک ها مجهز به یک ماژول کنترل بی سیم کوچک هستند. دستگاه های الکترونیکی بسیار نازک و مواد انعطاف پذیر در این حشرات استفاده شده است که به آنها اجازه می دهد آزادانه حرکت کنند. این دستاورد کمک می کند تا استفاده از حشرات سایبورگ به یک واقعیت عملی تبدیل شود. محققان قصد دارند از این حشرات برای بازرسی مناطق خطرناک و نظارت بر محیط زیست استفاده کنند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، برای عملی شدن این کار، کنترل کننده ها باید بتوانند این حشرات را برای مدت طولانی از راه دور کنترل کنند. این نیاز به کنترل بی سیم دارد و با یک باتری قابل شارژ کوچک تغذیه می شود.

شارژ نگه داشتن باتری این سوسک ها ضروری است، هیچ کس دوست ندارد یک تیم غیرقابل کنترل از سوسک های سایبورگ در اطراف پرسه بزند. یکی از راه های حل این مشکل، ساخت ایستگاه های اتصال برای شارژ مجدد باتری ها است. این موضوع امکان پذیر است، اما نیاز به بازگشت و شارژ مجدد می تواند ماموریت های حساس به زمان را مختل کند.

بنابراین بهترین راه حل قرار دادن سلول خورشیدی بر روی برد دستگاه است که بتواند به طور مداوم باتری را شارژ کند. این تیم سوسک های ماداگاسکار را با طول حدود 6 سانتی متر آزمایش کردند.

آنها یک ماژول کنترل بی سیم و یک باتری لیتیوم پلیمری را با استفاده از کوله پشتی طراحی شده به شکل سوسک به قفسه سینه متصل کردند. این کوله پشتی با استفاده از پلیمر الاستیک و چاپگر سه بعدی ساخته شده است.

ساختار این حشره دقیقاً شبیه یک سوسک واقعی بود و دستگاه الکترونیکی می توانست بیش از یک ماه بدون تغییر روی سینه سوسک باقی بماند. یک ماژول سلول خورشیدی آلی با ضخامت 0.004 میلی متر نیز در پشت شکم نصب شد.

این ماژول خورشیدی توان خروجی 17.2 مگاوات را ارائه می دهد که بیش از 50 برابر بیشتر از توان خروجی دستگاه های مدرن جمع آوری انرژی در حشرات زنده است. ظرافت و انعطاف پذیری این سلول خورشیدی آزادی حرکت حشره را تضمین می کند. پس از بررسی دقیق حرکات طبیعی سوسک، محققان متوجه شدند که شکل شکم تغییر می کند و قسمت هایی از اسکلت روی سطح بیرونی قرار می گیرد.

کنجیرو فوکودا سرپرست این تیم می گوید: با توجه به تغییر شکل قفسه سینه و شکم در حین حرکت اولیه، به نظر می رسد یک سیستم الکترونیکی ترکیبی از عناصر سفت و انعطاف پذیر در قفسه سینه و دستگاه های فوق سریع در شکم باشد. طراحی موثر برای سوسک های سایبورگ. از آنجایی که تغییر شکل شکم منحصر به سوسک ها نیست، این استراتژی را می توان در آینده با سایر حشرات مانند سوسک ها و حشرات پرنده مانند سیکادو نیز تطبیق داد.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما