سکه‌های رومی که قرن‌ها تصور می‌شد جعلی هستند، یک ارزیابی جدید دریافت کنید

در سال 1713، یک بازرس مدال، به دست آوردن هشت سکه طلای رومی را که در ترانسیلوانیا دفن شده بودند، مستند کرد. برای قرن ها، کارشناسان معتقد بودند که آنها جعلی هستند – و در عین حال، بد ساخته شده اند.

این سکه ها تصویر یک رهبر ناشناخته و ویژگی هایی را نشان می داد که با دیگر سکه های رومی اواسط قرن سوم متفاوت بود. اما اکنون محققانی که این سکه‌ها را که در مجموعه‌ای در دانشگاه گلاسکو بودند، بررسی کرده‌اند، می‌گویند که ممکن است در واقع معتبر باشند.

طرح روی سکه برای دوره زمانی نامنظم بود و مردی که روی آنها به تصویر کشیده شده بود، Sponsian، بیشتر در تاریخ گم شد. به گفته کارشناسان، این سکه ها حاوی ارجاعاتی به “افسانه های درهم و نقوش ترکیبی تاریخی” بود.

تحقیقات منتشر شده در روز چهارشنبه در مجله PLOS ONE نشان داد که سکه ها – و اسپانسیان، مردی که به تصویر کشیده شده است – شایسته نگاهی دیگر هستند.

با استفاده از فناوری تصویربرداری مدرن، محققان گفتند که “الگوهای ریز سایشی عمیق” را پیدا کردند که “معمولاً با سکه هایی مرتبط بود که برای مدت زمان زیادی در گردش بودند.” علاوه بر این، محققان ذخایر خاکی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد سکه‌ها برای مدت طولانی قبل از نبش قبر دفن شده بودند.

به گفته محققان، سکه‌ها همچنین از جعلیات مربوط به زمان پیدا شدنشان «بی‌خاصیت» هستند.

محققان نوشتند: «اگر ثابت شود که سکه‌ها تقلبی هستند، مطالعه موردی جالبی را در مورد جعل عتیقه انجام می‌دهند. اگر آنها معتبر باشند، دارای اهمیت تاریخی واضحی خواهند بود.»

تیم تحقیقاتی دریافتند که نام Sponsian قرن ها بعد برای جاعلان انتخاب واضحی نبود، زیرا او شخصیتی مبهم بود. او امیدوار بود که این تحقیق بتواند او را به عنوان یک شخصیت تاریخی کوچک مورد توجه قرار دهد. روی سکه، او با تاجی مانند تاجی که امپراتوران بر سر می‌کردند، به تصویر کشیده شده است.

محققان با اشاره به Sponsian و Carl Gustav Heraeus نوشتند: “هیچ چیز را نمی توان به طور قطعی در مورد او دانست، اما خود سکه ها، همراه با منشأ ثبت شده توسط Heraeus، سرنخ هایی از مکان احتمالی او در تاریخ ارائه می دهند.” این هرائوس، بازرس مدال‌های مجموعه امپراتوری در وین بود که کسب این سکه‌ها را در سال 1713 مستند کرد.

نویسندگان اولیه اسپانسیان را یک غاصب تاریخی می‌دانستند که به طور بالقوه در طول جنگ‌های داخلی که به سلطنت امپراتور دیگری به نام فیلیپ پایان داد، به قدرت رسید. اکنون، محققان این فرضیه را مطرح می‌کنند که اسپانسیان ممکن است در طول دوره‌ای از درگیری‌های نظامی، افسر فرمانده یک استان بوده باشد.

پل ان. پیرسون، نویسنده اصلی مقاله، در این باره گفت: “شواهد ما نشان می دهد که او بر رومن داچیا، یک پاسگاه منزوی معدن طلا، در زمانی که امپراتوری توسط جنگ های داخلی محاصره شده بود و سرزمین های مرزی توسط مهاجمان غارتگر تسخیر شده بود، حکومت می کرد.” بیانیه.

به گفته محققان، یک کلاهبردار در وین در قرن هجدهم، زمانی که سکه ها در ترانسیلوانیا یا رومانی امروزی پیدا شد، اغلب کلکسیونرها را فریب داد.

جاعلان در آن زمان از روش‌های پیری مصنوعی مانند سایش برای قدیمی‌تر جلوه دادن مصنوعاتی مانند سکه‌ها استفاده می‌کردند. خراش‌های سطحی و رسوبات خاکی باعث شد محققان از جمله دکتر. پیرسون، استاد علوم زمین در دانشگاه کالج لندن، برای تعیین اینکه درمان طبیعی به نظر می رسد، آنها را وادار کرد که فکر کنند سکه ها معتبر هستند.

ما پیشنهاد می‌کنیم که سکه‌های سری Sponsian برای پرداخت وزنی به سربازان و مقامات ارشد در طلا و نقره استفاده می‌شد و سپس با قیمت بالایی برای سکه‌های معمولی امپراتوری که از قبل از زمان بحران در استان در گردش بودند، معامله می‌شد. مقاله تحقیقاتی گفت.

با وجود نتیجه گیری محققان، برخی از کارشناسان حفره هایی را در یافته ها مشاهده کردند.

مری بیرد، استاد کلاسیک در دانشگاه کمبریج، در ستون مکمل ادبی تایمز خود، به ترکیب سکه‌ها از جمله عواملی اشاره کرد که سؤالاتی را در مورد اصالت آنها ایجاد کرد. او نوشت: «هنوز شواهد بسیار قوی دال بر جعلی بودن آنها وجود دارد.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما