tardebanner

شرکت هایی که پاداش تعطیلات را مهار می کنند


مینیاپولیس
CNN

سال گذشته پاداش ها بسیار زیاد بود. بر اساس داده‌های نظرسنجی منتشر شده در روز پنجشنبه توسط Challenger، Gray & Christmas، امسال، عدم قطعیت اقتصادی باعث آرامش در فصل تعطیلات شده است.

بیش از 81 درصد از 252 کارفرمای مورد بررسی توسط شرکت جابجایی، گفتند که قصد دارند ارزش پاداش تعطیلات را در همان سطح سال گذشته مسدود کنند، در حالی که تعداد فزاینده ای از شرکت ها گفتند که به طور کلی از پاداش خود چشم پوشی می کنند.

تقریباً 27 درصد از شرکت‌های مورد بررسی گفتند که پاداشی نمی‌دهند، که نسبت به 23 درصد در سال 2021 افزایش یافته است.

اندرو چلنجر، معاون ارشد چلنجر، گری و کریسمس، به سی‌ان‌ان گفت: «ما به وضوح شاهد نرم شدن بازار کار هستیم. شرکت‌ها بیشتر نگران یک رکود اقتصادی یا کاهش رشد اقتصادی هستند که در سه ماهه آینده یا بیشتر اتفاق می‌افتد، و شما شروع به مشاهده آن در برخی از این شاخص‌ها کرده‌اید.

در ماه‌های اخیر، موجی از شرکت‌های بزرگ، اخراج گسترده کارکنان را به‌ویژه در صنایعی مانند فناوری، رسانه و املاک اعلام کرده‌اند.

با این حال، به طور کلی، بازار کار همچنان بر اساس معیارهای تاریخی بسیار قوی است: موقعیت‌های بسیار بیشتری نسبت به افراد برای پر کردن آنها وجود داشته است و کارفرمایانی که ماه‌ها به دنبال کمبود کارگران بوده‌اند، در کاهش مشاغل مردد بوده‌اند.

«ما در تنگ‌ترین بازار کار در تاریخ مدرن آمریکا بوده‌ایم [with] چلنجر گفت: کمترین سطح اخراج، بیشترین افزایش دستمزد، بیشترین تعداد فرصت‌های شغلی، بیشترین تعداد مشاغل ترک. “بنابراین با نرم شدن اوضاع، به ناچار اخراج‌ها افزایش می‌یابد، پاداش‌ها کاهش می‌یابد، دستمزدها با همان سرعت بالا نمی‌روند – و این در صورتی است که ما یک فرود خوب و نرم داشته باشیم.”

پس‌زمینه‌ی بهبود فزاینده‌ی اقتصاد، دوره‌ای از تورم بالا طی دهه‌ها بوده است، که فدرال رزرو با رگباری از افزایش نرخ‌های بهره به دنبال کاهش آن بوده است.

تلاش برای کاهش تورم این نگرانی را ایجاد کرده است که ممکن است دوره رکودی در پیش باشد.

چلنجر گفت: «احساس می‌کند که کمتر به نظر می‌رسد که سال آینده به خوبی امسال باشد، فقط به این دلیل که امسال، هنوز هم بسیار خوب بوده است.»

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما