tardebanner

شیردهی: شروع زندگی «بسیار حیاتی تر از همیشه» |

تدروس آدهانوم گبریسوس و کاترین راسل، رئیس یونیسف، روز دوشنبه به مناسبت آغاز هفته جهانی تغذیه با شیر مادر بیانیه مشترکی صادر کردند و خاطرنشان کردند که بحران‌های جهانی، شوک‌های زنجیره تامین و ناامنی سلامت و تغذیه میلیون‌ها نوزاد و کودک را تهدید می‌کند. .

این هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، با موضوع آن برای شیردهی قدم بردارید: آموزش و حمایتیونیسف و سازمان جهانی بهداشت از دولت‌ها می‌خواهند که منابع بیشتری را برای حفاظت، ترویج و حمایت از سیاست‌ها و برنامه‌های تغذیه با شیر مادر، به ویژه برای آسیب‌پذیرترین خانواده‌هایی که در شرایط اضطراری زندگی می‌کنند، اختصاص دهند.

ایمن، مغذی، در دسترس

روسای آژانس خاطرنشان کردند که در مواقع اضطراری از جمله در افغانستان، یمن، اوکراین، شاخ آفریقا و منطقه وسیع ساحل آفریقا، تغذیه با شیر مادر منبع غذایی ایمن، مغذی و در دسترس برای نوزادان و کودکان خردسال را تضمین می کند.

“این یک خط دفاعی قدرتمند در برابر بیماری ها و همه اشکال سوء تغذیه کودکان، از جمله هدر رفتن، ارائه می دهد. شیردهی همچنین به عنوان اولین واکسن کودک عمل می کند و از آنها در برابر بیماری های رایج دوران کودکی محافظت می کند.

با این حال، آنها افزودند، “پریشانی عاطفی، خستگی جسمانی، کمبود فضا و حریم خصوصی، و بهداشت نامناسبی که مادران در شرایط اضطراری تجربه می کنند، به این معنی است که بسیاری از نوزادان مزایای تغذیه با شیر مادر را برای کمک به زنده ماندن از دست می دهند.”

کمبود شیردهی

طبق گزارش سازمان ملل، کمتر از نیمی از نوزادان در اولین ساعت زندگی خود با شیر مادر تغذیه می‌شوند و این امر آنها را در برابر بیماری و مرگ آسیب‌پذیرتر می‌کند. و تنها 44 درصد از نوزادان در شش ماه اول زندگی به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه می شوند که کمتر از هدف مجمع جهانی بهداشت برای 50 درصد تا سال 2025 است.

تدروس و گفت: “حمایت، ترویج و حمایت از تغذیه با شیر مادر نه تنها برای محافظت از سیاره ما به عنوان سیستم غذایی نهایی طبیعی، پایدار، بلکه برای بقا، رشد و توسعه میلیون ها نوزاد مهم تر از همیشه است.” خانم. راسل

نقاط عمل

روسای آژانس گفتند که برای افزایش تعداد نوزادانی که با شیر مادر در سراسر جهان تغذیه می شوند، دولت ها، اهداکنندگان، جامعه مدنی و بخش خصوصی باید بر چهار حوزه کلیدی تمرکز کنند.

  1. اولویت سرمایه گذاری در سیاست ها و برنامه های حمایت از شیردهی، به ویژه در شرایط شکننده و ناامن غذایی.
  2. کارکنان بهداشت و تغذیه در مراکز و جوامع را به مهارت های مورد نیاز برای ارائه مشاوره با کیفیت و حمایت عملی به مادران مجهز کنید.
  3. با اتخاذ و اجرای کامل آئین نامه بین المللی بازاریابی جایگزین های شیر مادر، از جمله در محیط های بشردوستانه، مراقبین و کارکنان مراقبت های بهداشتی را در برابر نفوذ بازاریابی غیراخلاقی صنعت شیرخشک نوزاد محافظت کنید.
  4. سیاست ها و ابتکارات بهداشت عمومی دوستدار خانواده را اجرا کنید که زمان، مکان و حمایت لازم را برای مادران برای شیردهی فراهم کند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما