طیف گسترده ای از گروه های طرفدار اوکراین در سایه جنگ فعالیت می کنند

کیو، اوکراین – اطلاعات جدید بررسی شده توسط مقامات آمریکایی یک قدم به حل معمای منفجر کردن خط لوله گاز طبیعی نورد استریم در سال گذشته نزدیکتر شده است. اما اطلاعاتی که حاکی از آن است که عاملان این حمله اعضای یک گروه طرفدار اوکراین بوده اند، بسیار مبهم است.

مقامات آمریکایی تأکید کردند که چیزهای زیادی در مورد مسئولین این انفجارها و وابستگی های آنها نمی دانند. تعدادی از گروه‌هایی که ادعا می‌کنند از اوکراین حمایت می‌کنند به دنبال دخالت در جنگ بوده‌اند، اگرچه فعالیت‌ها و ادعاهای آنها همیشه نمی‌تواند به طور مستقل تأیید شود. اطلاعات نشان می دهد که خرابکاران از مخالفان ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه بودند، اما هیچ وابستگی شناخته شده ای به دولت نداشتند، توصیفی که فقط کمی دامنه مظنونان را محدود می کند.

طیف وسیعی از گروه‌های طرفدار اوکراین در دنیایی تیره و تار با روابط نامشخص با سازمان‌های اطلاعاتی یا امنیتی اوکراین یا سایر کشورها فعالیت می‌کنند. این گروه‌ها شامل گروه‌هایی می‌شوند که در جنوب شرقی اوکراین می‌جنگند یا عملیات خرابکارانه را در روسیه و متحدش بلاروس انجام می‌دهند. در اینجا نگاهی به فعالیت‌های برخی از آنها می‌اندازیم، اگرچه هیچ مدرکی دال بر دست داشتن کسی در حمله به خط لوله وجود ندارد.

این گروه یک گروه پارتیزانی روسی که با ارتش اوکراین ارتباط دارد، در 2 مارس ادعا کرد که یک حمله فرامرزی از اوکراین به منطقه بریانسک روسیه انجام داده است تا کنترل یک روستای کوچک را برای چند ساعت قبل از عقب نشینی به اوکراین انجام دهد. رهبر این گروه یک ناسیونالیست روسی در تبعید است که مخالف آقای. حکومت پوتین و گفته است که او می خواهد الهام بخش مقاومت مسلحانه در داخل روسیه باشد. مشخص نیست که آیا این گروه که به نظر می رسد از حمایت قابل توجهی در داخل روسیه برخوردار نیست، با رضایت مقامات اوکراینی فعالیت می کند یا خیر.

بیپول، سازمانی متشکل از فعالان بلاروسی مخالف دولت الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور طرفدار روسیه، در ماه فوریه ادعا کرد که یک پهپاد مجهز به مواد منفجره را به داخل بلاروس به پرواز درآورده و به هواپیمای پیشرفته هشدار دهنده هوابرد روسی که در باند هوایی پارک شده بود آسیب رسانده است. پایه. تصاویر ماهواره ای این هواپیما حاکی از آسیب به آنتن رادار هواپیما پس از اصابت بود. Bypol بعداً ویدیوهای هوایی منتشر کرد که ادعا کرد نقش خود را در این حمله تأیید می کند. آقای. لوکاشنکو سرویس های اطلاعاتی اوکراین را مقصر می داند. کیف دست داشتن در این موضوع را رد کرده است.

این حزب سیاسی اوکراینی که نام آن به معنای اخوان است، دارای اعضایی است که در شرق اوکراین از جمله در عملیات های ویژه می جنگند. این حزب خود را «جامعه مسیحی انقلابی» توصیف کرده است. رهبر، دیمیترو کورچینسکی، این گروه را علاوه بر یک گردان از سربازان، یک “حلقه فلسفی” نامیده است. در جنگ، سربازان این گروه و سایر گروه های شبه نظامی تحت فرماندهی ارتش اوکراین عمل می کنند. چهار عضو اخوان در اواخر سال گذشته در جریان یورش به داخل خاک روسیه کشته شدند.

این گروه که به عنوان یک جنبش جوانان آغاز شد، توسط سرهی فیلیمونوف، یکی از اعضای سابق سازمان آزوف، یک گروه شبه نظامی که در جنگ در شرق اوکراین شرکت کرده و بعداً در گارد ملی اوکراین گنجانده شد، رهبری می شود. Honor جدا از فرماندهی رسمی نظامی باقی مانده است، اما مانند براتستوو، اعضایی دارد که در جنگ در جنوب شرقی اوکراین می جنگند.

این گروه و یک سازمان وابسته به آن، انتقام، پیش از پیوستن برخی از اعضای آن به نبرد علیه تهاجم روسیه در سال گذشته، بیشتر به دلیل اقدامات خشونت آمیز سیاسی در داخل اوکراین شناخته شده بودند. در سال 2015، اعضای این گروه در ارتباط با آتش سوزی در فروشگاه های متعلق به تجارت شیرینی پترو او. پوروشنکو، رئیس جمهور سابق، دستگیر شدند. برخی از اعضای آن پس از انقلاب 2014 اوکراین نیز به ساختمان پارلمان اوکراین یورش بردند و دفتر یک حزب کمونیست که اکنون ممنوع شده است را به آتش کشیدند. اعضا نیز اکنون در جنگ می جنگند.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما