فرودگاه هایی با بدترین رکورد برای لغو و تاخیر

در جریان رونق سفر تابستان گذشته، مدیر اجرایی فرودگاه هیترو در لندن از خطوط هوایی خواست به دلیل کمبود کارکنان، فروش بلیط را متوقف کنند. آمستردام اسخیپول سقف ظرفیت تعیین کرد. لندن گاتویک پروازهای خود را برای ماه های جولای و آگوست کاهش داد. ایر کانادا تعداد پروازهای خود را حدود 15 درصد کاهش داد.

مسافران برای تابستان 2023 چه انتظاری باید داشته باشند؟ و در کجا بیشتر احتمال دارد که با تاخیر و لغو مواجه شوند؟

وب‌سایت ردیابی پرواز FlightAware ممکن است سرنخ‌هایی ارائه دهد: بین روز یادبود و روز کارگر در سال 2022، فرودگاه‌های ایالات متحده با بیشترین تعداد تأخیر و لغو به ترتیب عبارتند از: فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک، فرودگاه لا گاردیا و فرودگاه کندی در نیویورک. ; ریگان ملی در واشنگتن؛ میامی بین المللی؛ اورلاندو اینترنشنال؛ بوستون لوگان بین المللی؛ و شارلوت داگلاس بین المللی، در شارلوت، NC

در نیوآرک و اورلاندو، بدترین تاخیرها در تابستان گذشته، نزدیک به 35 درصد از پروازهایی که از آن فرودگاه ها خارج می شوند به موقع به مقصد خود نرسیدند. نیوآرک همچنین در تابستان گذشته عنوان بیشتر لغو پروازها را داشت و تقریباً 9 درصد از پروازها به طور کامل خراشیده شدند.

در سطح جهانی، بدترین درصد تاخیرها و لغو پروازها به ترتیب مربوط به فرودگاه های بین المللی تورنتو، سیدنی، جاکارتا، آمستردام، فرانکفورت، مونیخ و لندن (هم گاتویک و هم هیترو) بود. تورنتو پیرسون با بیش از نیمی از پروازهای خروجی با تأخیر و 7 درصد پروازهای آن لغو شد، از این گروه متمایز بود.

دانستن اینکه آیا این فرودگاه ها دوباره مقصر بدبختی سفرهای بزرگ خواهند بود یا نه، دشوار است. برخی در حال انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از موج تابستان هستند.

در تورنتو پیرسون، محدودیت‌هایی برای تعداد پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه در تابستان امسال اعمال می‌شود و پیشرفت‌هایی مانند چک‌این بدون تماس و پرسنل تقویت‌شده در حال انجام است. آمستردام اسخیپول هیچ برنامه ای برای پوشش تابستانی ندارد و هیترو هم چنین برنامه ای ندارد.

در ایالات متحده، اداره هوانوردی فدرال یادداشتی منتشر کرد مبنی بر اینکه در تابستان امسال نسبت به سال 2022 تاخیرهای بیشتری در شمال شرق وجود خواهد داشت و بنابراین این آژانس برای کاهش اختلالات، محدودیت ها را برای خطوط هوایی فعال در واشنگتن، دی سی و نیویورک کاهش می دهد.

اما راهبردهایی وجود دارد که مسافران می توانند از آنها برای افزایش شانس سفر بدون درد استفاده کنند. به عنوان مثال، اجتناب از فرودگاه هایی با بالاترین میزان تاخیر و کنسلی در تابستان گذشته ممکن است ایده خوبی باشد. و پرواز بدون توقف خطر بروز مشکل در اتصال را از بین می برد. اما از آنجایی که بدترین فرودگاه ها نیز برخی از بزرگترین هاب برای خطوط هوایی بزرگ هستند، اجتناب از آنها همیشه واقع بینانه نیست و بسته به اینکه از کجا پرواز می کنید، ممکن است مجبور به اتصال شوید.

اما مسافران می‌توانند در زمان‌های اوج سفر، مانند زمانی که پروازهای طولانی‌مدت می‌رسند، که می‌تواند باعث ازدحام جمعیت شود، اجتناب کنند. بیشتر پروازهای طولانی مدت شبانه از ایالات متحده به اروپا بین ساعت 6 صبح تا ظهر به وقت محلی به شهرهای مقصد خود می رسند. وب‌سایت زمان انتظار گمرک و حفاظت از مرز می‌تواند حس شلوغ‌ترین زمان‌ها برای رسیدن پروازهای بین‌المللی به ایالات متحده را ارائه دهد، بنابراین می‌توانید در مورد آنها برنامه‌ریزی کنید.

رزرو اولین پرواز روز نیز می تواند یک حرکت هوشمندانه باشد، زیرا اگر پرواز لغو شود، شانس بیشتری برای سوار شدن به پرواز دیگری در همان روز دارید. ایجاد در برخی از زمان بالشتک اتصال یک راه آسان برای جلوگیری از سردرد است.

مطلع ماندن از عوارض آب و هوای تابستان نیز می تواند کمک کننده باشد. در گذشته، دود ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب ایالات متحده بر فرودگاه‌های سانفرانسیسکو، دنور، سیاتل و رنو، نوا تأثیر گذاشته است. فصل طوفان می تواند باعث تاخیر در فرودگاه های خلیج فارس و اقیانوس اطلس مانند هیوستون، نیواورلئان، میامی و آتلانتا شود. حتی خود گرما نیز می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند: تابستان گذشته فرودگاه لوتون لندن پس از اینکه دماهای سوزان باعث کمانش باند فرودگاه شد، مجبور شد تعطیل شود و فینیکس نیز با مشکلات مشابهی روبرو شده است.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما