tardebanner

قرارداد اجتماعی لازم است تا نیروی کار منطقه آسیا و اقیانوسیه از فقر خارج شود

آرمیدا سالسیاه علیسجاهبانا، دبیر اجرایی ESCAP، گفت: «منطقه ما کمتر از نیمی از میانگین جهانی را صرف حمایت اجتماعی می کند.

«تقریباً 60 درصد از جمعیت در برابر رویدادهای عادی زندگی مانند بارداری، تربیت فرزند، بیماری، ناتوانی، بیکاری یا پیر شدن، هیچ پوشش حمایت اجتماعی ندارند».

این چشم انداز اجتماعی 2022 برای آسیا و اقیانوسیه: نیروی کار ما به آن نیاز داریم در هفتمین نشست کمیته توسعه اجتماعی سازمان ملل متحد که برای بحث و گفتگو در حال نشست است، منتشر شد

اگرچه پیشرفت داشته است

استراتژی های منطقه ای برای ایجاد نیروی کار سالم، محافظت شده و مولد.

نیروی کار آسیب پذیر

از سال 2015، نیروی کار منطقه برای پاسخگویی به روندهای بزرگ و در حال ظهور تغییرات آب و هوایی، جوامع پیر و دیجیتالی شدن، مجهز نیستند.

دو سوم نیروی کار، یا 1.4 میلیارد نفر، به طور غیررسمی شاغل هستند و در نتیجه، نیمی از آنها با کمتر از 5.50 دلار در روز زندگی می کنند.

بر اساس گزارش ESCAP، پیامدهای گسترده در حال حاضر منجر به کاهش بهره‌وری نیروی کار آسیا و اقیانوسیه به زیر میانگین جهانی شده است، زیرا معیشت پایدار برای میلیون‌ها نفر دور از دسترس است.

افتادن

علاوه بر این، در طول همه‌گیری کووید-19، فقدان مراقبت‌های بهداشتی مقرون‌به‌صرفه و حمایت اجتماعی باعث شد 243 میلیون نفر به فقر کشیده شوند.

حل مشکلات

طی سه روز آینده، کمیته دوسالانه همچنین سیاست‌ها و شیوه‌های خوب را برای تقویت بیشتر حمایت اجتماعی، وضعیت افراد سالمند و توسعه فراگیر معلولان در منطقه بررسی خواهد کرد.

این بیماری همه گیر روشن کرده است که هیچ کس ایمن نیست مگر اینکه همه در امان باشند. آریونزایا آیوش، رئیس کمیته، که به عنوان مشاور ارشد و رئیس ستاد نخست وزیر مغولستان نیز فعالیت می کند، گفت: حل مشکلات اجتماعی-اقتصادی مستلزم همکاری، تقسیم مسئولیت ها و توزیع عادلانه و عادلانه هزینه ها و بارها است.

چوتی کرایریکش، وزیر توسعه اجتماعی و توسعه اجتماعی گفت: ما آماده همکاری با سایر کشورهای عضو و ذینفعان هستیم تا شکاف های باقی مانده را به منظور محافظت بهتر و توانمندسازی افراد آسیب پذیر به گونه ای که آنها بتوانند از زندگی ایمن و با عزت در جامعه برخوردار شوند، پر کنیم. امنیت انسانی تایلند

ابزار کمکی جدید

در حاشیه این کمیته، ESCAP جعبه ابزار آنلاین حفاظت اجتماعی (SPOT) را برای کمک به کشورها راه اندازی کرد.

این پلتفرم میزبان یک شبیه‌ساز حفاظت اجتماعی مبتنی بر داده، دوره‌های آموزش الکترونیکی در مورد حفاظت اجتماعی فراگیر، و مواد حمایتی، و همچنین مقالات تحقیقاتی و سیاست‌گذاری است.

شبیه‌ساز، ابزاری نوآورانه، از نظرسنجی‌های درآمد و هزینه‌های خانوار ملی استفاده می‌کند تا از سیاست‌گذاران در طراحی مزایای کودکان، ناتوانی و سالمندی بدون مشارکت در 19 کشور حمایت کند و کاربران را قادر می‌سازد تا هزینه گسترش پوشش اجتماعی در کشورهایشان را تخمین بزنند.

هفتمین جلسه گزارش کمیته توسعه اجتماعی ESCAP در بانکوک، تایلند افتتاح شد.

عکس ESCAP/Suwat Chancharoensuk

هفتمین جلسه گزارش کمیته توسعه اجتماعی ESCAP در بانکوک، تایلند افتتاح شد.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما