tardebanner

لس آنجلس اتهامات جنایی علیه مدیر اجرایی نرم افزار انتخاباتی را لغو کرد

شهرستان لس آنجلس روز چهارشنبه اتهامات جنایی علیه مدیر ارشد یک شرکت فناوری انتخابات را لغو کرد و به یک پرونده غیرعادی پایان داد که کانون توجه آمریکایی‌هایی بود که به سیستم انتخاباتی این کشور بی‌اعتماد بودند.

دفتر دادستانی منطقه در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل نگرانی در مورد “سرعت تحقیقات” و “سوگیری احتمالی در ارائه” مدارک در پرونده، پرونده علیه یوجین یو، مدیر اجرایی این پرونده را متوقف کرده است. این دفتر گفت که شهرستان تیم جدیدی را برای “تعیین اینکه آیا فعالیت مجرمانه ای رخ داده است یا خیر” تشکیل داده است.

دادستان ها به سوالات در مورد این تصمیم پاسخ ندادند.

“آقای. یو یک مرد بی گناه است، گفت: گری لینزنبرگ، آقای. وکیل یو در بیانیه ای گفت که “نظریه پردازان توطئه” از این دستگیری برای “پیشبرد برنامه سیاسی خود” استفاده می کنند.

ماه گذشته، دادستان لس آنجلس آقای. یو، مدیر اجرایی Konnech، یک شرکت نرم‌افزار انتخاباتی کوچک در میشیگان، ذخیره داده‌های مربوط به کارکنان نظرسنجی در سرورهای چین، نقض قرارداد این شرکت با شهرستان است. اتهامات فقط مربوط به داده های کارکنان نظرسنجی بود و هیچ تاثیری بر آرا یا نتایج انتخابات نداشت.

آقای. یو 64 ساله بارها ارسال اطلاعات به چین را رد کرده است. نیویورک تایمز مقاله ای درباره ادعاها و تکذیب های او به عنوان بخشی از پوشش اطلاعات نادرست و انتخابات منتشر کرد. دادستان لس آنجلس آقای. روز بعد از انتشار مقاله

اخراج ناگهانی چندین سوال بی پاسخ در مورد این پرونده باقی گذاشت و آقای. فعالیت های مشکوک یو دفتر دادستان منطقه روشن نکرد که آیا این شرکت در واقع داده ها را در چین ذخیره کرده است یا خیر. همچنین مشخص نیست که آیا می توان اتهامات جزایی یا مدنی دیگری را علیه آقای قاضی مطرح کرد. Yu یا Konnech از شهرستان لس آنجلس یا ده ها شهرستان دیگر که از نرم افزار مدیریت انتخابات Konnech استفاده می کنند.

Konnech حدود 20 کارمند در ایالات متحده و حدود 20 مشتری دارد. هیچ نقشی در جدول بندی یا شمارش آرا در انتخابات آمریکا ندارد. اما برخی از منکران انتخابات گفته‌اند که کونچ به دولت چین در پشتی برای دستکاری در روند انتخابات آمریکا داده است.

True the Vote، سازمانی که مدعی است وقف کشف تقلب در انتخابات است، در کنفرانسی در تابستان امسال گفت که تیمش داده‌های کارگر نظرسنجی Konnech را از سرورهای چین پیدا کرده و دانلود کرده است. هیچ مدرکی مبنی بر دانلود داده ها ارائه نکرد، اما گفت که یک هارد دیسک را به اداره تحقیقات فدرال تحویل داده است.

Konnech از True the Vote به همراه کاترین انگلبرشت، بنیانگذار آن، و گرگ فیلیپس، منکر انتخابات و همکار قدیمی این گروه، شکایت کرد و آنها را به افترا و هک متهم کرد. این زوج هفته گذشته پس از خودداری از انتشار نام فردی که در هک مشکوک داده های Konnech دست داشت، برای مدت کوتاهی به زندان افتادند.

در پرونده قبلی دادگاه، آقای فیلیپس گفت که با هیئت منصفه در شهرستان لس آنجلس صحبت کرده است که در نهایت او را متهم کردند. یو.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما