مجمع عمومی سازمان ملل فراخوانی را برای سیستم هشدار دهنده بیماری همه گیر جهانی می شنود

شرکت کنندگان در پانل با عنوان، چالش ها و فرصت ها در ایجاد یک سیستم هشدار اولیه برای همه گیری های جهانی، روز سه شنبه هشدار داد که ما شاهد برچیده شدن برنامه های نظارت بر بیماری های عفونی ضروری هستیم، در زمانی که تغییرات آب و هوایی خطرات بیشتری را برای سلامت عمومی ایجاد می کند.

هر پلتفرمی باید شامل داده هایی از خارج از اپیدمیولوژی سنتی بهداشت عمومی باشدجیم گلدن، مدیر ارشد داده‌های ابتکار پیشگیری از همه‌گیری در بنیاد راکفلر، به مخاطبان کشورهای عضو، ناظران و سازمان‌های جامعه مدنی گفت، به‌ویژه در مورد تغییرات کاربری زمین و آب که تحت تأثیر آب و هوا قرار دارند.

بازنشانی “داده بشردوستانه”.

او خواست “دوستانه داده”، مفهومی که به شرکت های خصوصی اشاره دارد که داده ها را برای منافع عمومی به اشتراک می گذارندو تدارکات جدید در مورد نحوه ذخیره و اشتراک گذاری آن داده ها به روشی «مستقل» و عادلانه.

حاکمیت داده به امنیت داده ها مرتبط است و به این ایده اشاره دارد که داده ها تابع قوانین و ساختارهای حاکمیتی کشوری است که در آن جمع آوری شده است.

“ما به همکاری دیجیتال جهانی جدید نیاز داریم”، دکتر. طلایی گفت. یک شبکه جهانی از محققان از طریق یک پلت فرم منبع باز علم داده که قادر به تعیین کمیت، مدل سازی و در نهایت حل هر مشکل آب و هوایی و بهداشتی در هر مقیاسی است، به هم متصل شده اند.

همچنین نیما اوهارا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت فناوری سلامت Biotia که در این پنل صحبت می کرد، بر اهمیت “سیستم فدرال” داده ها، به ویژه برای همکاری های بین المللی، که در آن بینش ها به هم متصل می شوند و حق حاکمیت داده ها حفظ می شود..

جریان های داده بیشتر

“هر سیستم هشدار اولیه از گنجاندن ژنومیک در ترکیب با سایر جریان های داده سود می برد.” اوهارا گفت، مانند کاربری زمین و عوامل آب و هوایی.

او درباره برخی از پروژه‌هایی که در آن مشارکت دارد، از جمله بررسی فضولات پرندگان و نظارت بر ویروس‌ها در نقاط مهم مهاجرت پرندگان در شیلی صحبت کرد. او همچنین به جمع آوری داده ها در مورد عفونت همزمان مالاریا و سایر ویروس ها در بیماران، در جوامع روستایی در نیجریه اشاره کرد.

حدود 17 درصد از تمام بیماری های عفونی ناقل هستند، به این معنی که آنها عوامل بیماری زا را بین انسان یا بین حیوانات و انسان منتقل می کنند.

چنین انتقالی است با تغییرات آب و هوایی و استفاده از زمین تشدید می شودرافائل ماسیل دی فریتاس، محقق بهداشت عمومی در موسسه اسوالدو کروز، فیوکروز (برزیل) و موسسه پزشکی گرمسیری (آلمان) گفت.

زیکا در برزیل

وی با اشاره به انتقال زیکا در برزیل که گمان می رود در سال 2013 وارد کشور شده است، اشاره کرد. از آن زمان تاکنون بیش از 1700 نوزاد مبتلا به سندرم مادرزادی زیکا تشخیص داده شده اند.

در حالی که مواد شیمیایی، آلودگی یا سوء تغذیه می تواند عواملی باشند، دکتر. Maciel-de-Freitas گفت که یک سیستم هشدار اولیه می تواند شامل گردآوری داده ها و شناسایی ریز مناطق با شیوع بیشتر موارد زیکا و میکروسفالی در نوزادان باشد – کوچکی غیر طبیعی سر نوزاد که با این بیماری مرتبط است.

یکی از پروژه های فعلی او ایجاد یک سیستم هشدار اولیه برای شناسایی شیوع دنگی – یکی دیگر از بیماری های ویروسی منتقله از پشه – در مرز آرژانتین و پاراگوئه است.

اعضای میزگرد نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند سیستم های هشدار اولیه برای باکتری ها و مقاومت ضد باکتریایی به عنوان اقداماتی که می تواند جان میلیون ها نفر را نجات دهد.

سوجین جانگ، رئیس آزمایشگاه مقاومت آنتی‌باکتریایی در انستیتو پاستور کره گفت: یکی از پروژه‌های او شامل پژوهشگرانی است که از توالت‌های بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، بازارها و سایر فضاهای عمومی نمونه‌برداری می‌کنند تا به بررسی انواع پاتوژن‌های موجود در جوامع و در سطح وسیع‌تر بپردازند. مقیاس، برای بررسی سطوح مقاومت ضد باکتریایی.

ردیابی مقاومت آنتی بیوتیکی

دکتر “مقاومت آنتی بیوتیکی هدفمند می تواند از سیستم هشدار اولیه نیز بهره مند شود.” جانگ گفت و افزود که باید داده های چندلایه به خصوص از منابع محلی و اجتماعی گنجانده شود.

دانشمندان می گویند نگرانی کمبود داده نیست. به گفته ماریا آلمیرون، رئیس واحد اطلاعات فوریت های بهداشتی و ارزیابی ریسک در دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در قاره آمریکا، روزانه بیش از 5000 قطعه اطلاعات مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و توسط تحلیلگران در سراسر جهان تفسیر می شود.

او خاطرنشان کرد که فرصت‌هایی برای یک سیستم هشدار اولیه جهانی برای کمک به شناسایی شیوع‌ها و همه‌گیری‌های آینده و همچنین چالش‌ها وجود دارد.

در حالی که می‌توان از فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی استفاده کرد، اما در نهایت این در دسترس بودن افراد ماهر است که با هم کار می‌کنند، که کیفیت داده‌ها را تعیین می‌کند و ممکن است به دلیل فقدان اراده سیاسی یا محدودیت مالی، موانعی فوری وجود داشته باشد.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، Csaba Kőrösi، در سفر اخیر خود به هند، در مورد راه حل ها از طریق همبستگی، پایداری و علم در UN، ICWA سخنرانی کرد.

سازمان ملل متحد هند/گاوراو منگانی

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، Csaba Kőrösi، در سفر اخیر خود به هند، در مورد راه حل ها از طریق همبستگی، پایداری و علم در UN، ICWA سخنرانی کرد.

اعتماد و ارتباط

در هر سیستم هشدار اولیه، همکاری، اعتماد و ارتباط به موقع کلیدی است،” دکتر. آلمیرون خواستار نوسازی سیستم اطلاعاتی برای بهبود کیفیت و در دسترس بودن داده ها شد.

این پانل سومین جلسه توجیهی علمی تمام روز بود که توسط رئیس مجمع عمومی، Csaba Kőrösi، برگزار شد.

در جلسات توجیهی دیگر، کشورهای عضو شنیدند که دانشمندان و دانشگاهیان برجسته درباره اقتصاد آب، آب و هوا، درگیری و همکاری صحبت کردند.

از زمان روی کار آمدن، رئیس جمهور کوروسی یکی از اولویت های خود را برای 77 بیان کرده استهفتم جلسه مجمع عمومی به منظور تزریق علم و داده های تایید شده به سیاست گذاری خواهد بود.

مجمع عمومی در حال حاضر دارای سه فرآیند از 16 فرآیند یا جریان کاری است که بر سلامت تمرکز دارد. اینها شامل آمادگی برای بیماری همه گیر، پوشش جهانی بهداشت و سل است.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما