tardebanner

مسابقات Masters به ​​بازیکنان گلف LIV اجازه می دهد در سال 2023 رقابت کنند

باشگاه ملی گلف آگوستا به اعضای لیگ گلف جدا شده LIV اجازه می دهد تا در مسابقات Masters، اولین رشته اصلی گلف مردان در سال 2023 شرکت کنند.

تصمیم باشگاه خصوصی، که مسابقات دعوتی را سازماندهی می‌کند و دارای اختیارات انحصاری بر افرادی است که در ماه آوریل مسیر تپه‌ای و بکر آن را طی می‌کنند، یک پیروزی موقت برای LIV است، عملیات آغازینی که توسط صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی برای بسیاری از تأسیسات گلف تأمین می‌شود. خشم

فرد اس. ریدلی، رئیس آگوستا نشنال، در بیانیه ای روز سه شنبه گفت: «متأسفانه، اقدامات اخیر گلف حرفه ای مردان را با کاهش فضایل این بازی و میراث معنادار کسانی که آن را ساخته اند، تقسیم کرده است. اگرچه ما از این تحولات ناامید هستیم، اما تمرکز ما بر این است که سنت گردآوری یک زمین برجسته از گلف بازان در آوریل آینده را گرامی بداریم.

اما رویکرد اعلام‌شده توسط باشگاه در روز سه‌شنبه – ادامه تکیه بر دسته‌های واجد شرایط که اغلب به عملکرد در مسابقات PGA Tour یا سایر رشته‌ها یا در آستانه‌های مشخصی در رتبه‌بندی رسمی جهانی گلف بستگی دارد – تهدید می‌کند که دسترسی بازیکنان LIV را تا سال‌های بیشتر محدود می‌کند. پاس، که در نهایت می تواند جذب گلف بازان جدید را برای LIV دشوارتر کند.

ریدلی گفت که آگوستا نشنال “هر سال هر جنبه از مسابقات را ارزیابی می کند و هرگونه تغییر یا تغییر در معیارهای دعوت برای مسابقات آینده در ماه آوریل اعلام خواهد شد.”

LIV از اظهار نظر در روز سه شنبه خودداری کرد.

برگزارکنندگان مسابقات اوپن بریتانیا، مسابقات قهرمانی PGA و یو اس اوپن نگفته‌اند که چگونه و آیا استانداردهای ورود خود را در سال 2023 در پی ظهور گلف LIV در سال جاری تنظیم خواهند کرد یا خیر. با این حال، آگوستا نشنال، اکنون آنچه می تواند الگویی برای روابط کوتاه مدت LIV با تورنمنت های بزرگ باشد، ارائه کرده است.

به عنوان مثال، آگوستا نشنال، سنت خود را برای ورود مادام العمر به برندگان گذشته در مسابقات، مهلتی برای شش بازیکن LIV که قبلاً کت سبز به دست آورده اند، رها نکرد: سرجیو گارسیا، داستین جانسون، فیل میکلسون، پاتریک رید، چارل شوارتزل و بابا واتسون برندگان اخیر سایر رشته‌ها همچنان واجد شرایط مسابقات مسترز ۲۰۲۳ خواهند بود و راه را برای بازیکنانی مانند برایسون دچامبو، بروکس کوپکا و کامرون اسمیت، حداقل برای مدتی طولانی‌تر باز می‌کنند.

و آگوستا که درگیر تحقیقات ضدانحصاری وزارت دادگستری در مورد گلف حرفه ای مردان شده است، همچنان بازیکنانی را که در رده بندی 50 برتر جهان قرار دارند، در زمان های خاص می پذیرد.

سیستم رتبه بندی جهانی سلاحی است که به همان اندازه ظریف و فنی (و بحث برانگیز) است و برای برخی از گلف بازها تعیین کننده است. بازیکنان LIV در حال حاضر امتیاز رتبه‌بندی برای رویدادهای 54 حفره‌ای و بدون کات خود کسب نمی‌کنند، و در رتبه‌بندی سقوط کرده‌اند، زیرا سایر گلف بازان به بازی کردن تورنمنت‌ها در تورهای واجد شرایط ادامه می‌دهند. در ماه جولای، LIV درخواست کرد تا در رتبه بندی قرار گیرد، و اخیراً، با تور MENA، که بخشی از سیستم است، شریک شد تا سعی کند بازیکنان خود را در ترکیب نگه دارد.

اما هیئت مدیره ای که بر این رتبه بندی نظارت می کند، مدیران گلف را شامل می شود که واکنش آنها به سریال جدا شده از شکاک تا خصمانه متغیر بوده است و این گروه درخواست های LIV را قبول نکرده است. اگر تورنمنت‌های بزرگی مانند مسترز به استفاده از امتیازات رتبه‌بندی جهانی به عنوان یک روش مقدماتی ادامه دهند، حداقل برخی از بازیکنان احتمال ورودشان را از بین خواهند برد. اتکای مداوم به رویدادهای تور PGA به عنوان دیگر راه‌های واجد شرایط، دسترسی بازیکنان LIV را قطع می‌کند.

اینکه آیا گلف بازان LIV می توانند در رشته های اصلی بازی کنند، ممکن است برای چشم انداز نوپا در سال های آینده بسیار مهم باشد. فراتر از شکوه گلف، برندگان اصلی مسابقات قهرمانی، نمایه‌های عمومی بیشتری کسب می‌کنند، و احتمال بیشتری دارد که ترتیبات حامی مالی سودآور را جذب کنند. اگر بازیکنان LIV با محدودیت‌های خارق‌العاده‌ای در شانس خود برای رسیدن به یک زمین تورنمنت بزرگ، بسیار کمتر برای برنده شدن در رقابت مواجه شوند، لیگ ممکن است در جذب بازیکنان جدید با مشکل مواجه شود.

امکان کنار گذاشته شدن از مسابقات اصلی کافی بود تا در طول تابستان، زمانی که بازیکنان LIV، Talor Gooch، Matt Jones و Hudson Swafford از یک قاضی فدرال خواستند دستور شرکت در پلی آف FedEx Cup تور PGA را بدهد، درگیری قانونی کوتاهی ایجاد شود. گوچ، جونز و سوافورد همگی نتوانستند از راه‌های دیگر برای مسابقات اصلی 2023 واجد شرایط شوند و وکلای آنها هشدار دادند که دور نگه داشتن آنها از پلی آف احتمالاً شانس آنها را برای انجام این کار پایان می‌دهد. قاضی با توجه به استدلال های تور PGA که می گفت “قوانین ضد انحصار به شاکیان اجازه نمی دهد کیک خود را داشته باشند و آن را نیز بخورند”، قاضی درخواست آنها را پس گرفت.

تصمیم آگوستا نشنال در روز سه‌شنبه، که ممکن است در نهایت ثابت شود زودگذر، هنوز نقطه عطفی برای LIV است، که یک قرارداد تلویزیونی امضا نکرده یا حامیان خیمه شب بازی جذب نکرده است. این نشانه‌های مشکل تنها نگرانی‌ها را در مورد دوام طولانی‌مدت تور جدید عمیق‌تر کرده است، که بسیاری از منتقدان آن را تا حد زیادی وسیله‌ای برای عربستان سعودی برای پاکسازی شهرت خود به عنوان ناقض حقوق بشر می‌دانند. هفته گذشته، مدار اذعان کرد که مدیر عملیاتی آن، که به طور گسترده به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از جاه طلبی های تجاری آن دیده می شد، استعفا داده است.

در ماه‌های اخیر، گرگ نورمن، مدیر اجرایی LIV، از تورنمنت‌های بزرگ خواست که «در سوئیس بمانند» و به بازیکنان پیست خود اجازه شرکت دهند.

نورمن، دو بار برنده اوپن بریتانیا و سه بار نایب قهرمان مسابقات مسترز، ماه گذشته گفت: «رشته‌ها به قدرت میدان نیاز دارند. آنها به بهترین بازیکنان در تجارت نیاز دارند. آنها بهترین رقابت را برای پخش خود، برای حامیان مالی خود، و همه چیزهایی که با آن همراه است می خواهند.»

اما LIV نیز سودمند است. طرفداران LIV گفته‌اند که پیروزی در یک ماژور توسط یکی از بازیکنان آن، مشروعیت بیشتری به مدار می‌دهد.

نورمن می‌گوید: «اگر یک بازیکن LIV است که سال آینده یک مسابقه بزرگ را برنده می‌شود، این به شما نشان می‌دهد که چگونه در اکوسیستم کار می‌کنیم.»

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما