tardebanner

مشاهده جغد برفی «بسیار نادر» حومه کالیفرنیا را به تصویر کشیده است

بیابان یخ زده ممنوعه تاندرای مرتفع قطب شمال، خانه طبیعی جغد برفی است، یک شکارچی بزرگ که کاملاً برای شکار منبع غذایی اصلی خود، لیمینگ ها سازگار است.

اما در چند هفته گذشته، به ویژه یک جغد برفی در زمین‌های خشن‌تر – سقف‌های زونا و دودکش‌های سفید در حومه کالیفرنیای جنوبی، شگفت‌انگیز ظاهر شد.

آنچه جغد را به شهر Cypress، در اورنج کانتی، در حدود 25 مایلی جنوب شرقی لس آنجلس آورده است، همچنان یک راز و موضوع بحث پرشور بین تعداد زیادی از تماشاگران پرنده و همسایگان کنجکاو است که برای تعجب از این پرنده آمده اند.

نانسی کاروسو، همسایه ای که جغد را دیده است، گفت: سفر جغد هر چه که بوده باشد، دیدن چنین شکارچی غیرعادی که در میان خیابان های پوشیده از درختان نخل قرار دارد، “شگفت انگیز” بوده است.

خانم گفت: «مثل دیدن بابا نوئل در ساحل است. کاروسو، زیست شناس دریایی. “مثل آن بیجا، اما باحال.”

همسایه‌ها متوجه الگوی پرنده شده‌اند که به نظر می‌رسد حوالی ساعت 5 بعدازظهر از زمین بلند می‌شود و پس از مدتی دوباره ظاهر می‌شود، مانند یک مسافر، به محل زندگی حومه شهر.

جاشوا لیندسی، پیمانکار عمومی که در همان نزدیکی زندگی می‌کند، می‌گوید: «من روزی چند بار با او رفت و آمد داشته‌ام و به هیچ‌وجه، شکل یا شکل، آدم پرنده‌ای نیستم.

او گفت که جغد “کاملاً بزرگ” “توسط شاهین ها و رابین ها بمباران شده بود” و “به آنها نگاه می کرد، “واقعا؟ لعنتی میخوای چیکار کنی؟”

لوری آرنت، دستیار مرکز رپتور در کالج دامپزشکی در دانشگاه مینه‌سوتا، گفت که جغدهای برفی در طول زمستان از شمال کانادا به غرب و شمال شرق ایالات متحده مهاجرت می‌کنند. او گفت که برخی از آنها تا جنوب تگزاس دیده شده اند. (در ژانویه 2021، یکی از پارک مرکزی بازدید کرد و باعث ایجاد جنون در بین پرندگان شهری شد.)

اما یافتن یکی در جنوب و غرب کالیفرنیای جنوبی “بسیار نادر” بود، خانم. آرنت گفت.

او گفت که ممکن است جغد هزاران مایل به اورنج کانتی پرواز کرده باشد. او گفت، یا ممکن است از جایی در امتداد سواحل کانادا، مانند بندر ونکوور یا آلاسکا، کشتی را «سوار کرده باشد». برخی دیگر حدس می زنند که این پرنده ممکن است به عنوان یک حیوان خانگی عجیب و غریب نگهداری شده و فرار کرده باشد.

خانم “جالب خواهد بود که ببینیم این پرنده چقدر می ماند.” آرنت گفت. سوال این خواهد بود: آیا این پرنده می تواند غذای کافی برای خوردن پیدا کند؟

او گفت جغدهای برفی که به سمت جنوب پرواز می کنند اغلب زمین های مسطح و باز مانند فرودگاه ها را ترجیح می دهند که در آن راحت تر طعمه های کوچک را شکار کنند. این می تواند Cypress را به مقصدی جذاب تبدیل کند: پایگاه آموزشی نیروهای مشترک، لس آلامیتوس، یک مرکز گارد ملی با یک فرودگاه، تنها چند مایل با پرواز جغد فاصله دارد.

وقتی جغد برمی گردد، شادی محله را فرا می گیرد.

ویکتور لایپزیگ، که در کالج Saddleback در Mission Viejo، کالیفرنیا، پرنده‌سازی را تدریس می‌کند، و رئیس سابق بخش محلی انجمن Audubon است، گفت: «هیجان‌انگیزترین چیز برای من این است که مردم واکنش مثبتی نشان می‌دهند.

او گفت: “من روز سه شنبه این هفته آنجا بودم و مردمی از محله های محلی بودند که بسیار هیجان زده بودند و افرادی که از صد مایلی دورتر رانندگی کرده بودند تا پرنده را ببینند.”

اسکات توماس، رئیس تحقیقات شکارچیان در بخش محلی Audubon، گفت که جغد اخیراً در حال سرفه کردن یک گلوله از استخوان و خز دیده شده است، که نشانه آن است که یک حیوان کوچک برای خوردن پیدا کرده است.

اما خطراتی در این منطقه وجود دارد، مانند خودروها، موش کشی ها و فرود هواپیماها در پایگاه نظامی. او گفت که در برخی مواقع، محبوب ترین شکارچی در Cypress ممکن است به سادگی حرکت کند و به سمت شمال به سمت قطب شمال حرکت کند.

“چیزی که می توانم با اطمینان بگویم این است که مردم به تماشای آن ادامه خواهند داد – بسیار.” توماس گفت. “و یک روز ناپدید می شود، فقط پرواز کن.”

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما