معامله گران سابق جی پی مورگان در محاکمه کلاهبرداری فدرال محکوم شدند

هیئت منصفه فدرال در شیکاگو دو تاجر سابق JPMorgan JPM را محکوم کرد 1.48٪

میز فلزات گرانبها Chase & Co که متهم به دستکاری قیمت طلا شده بودند، دریافتند که از دستورات گمراه کننده برای دستکاری قیمت ها استفاده کرده اند.

این محکومیت ها سنگ بنای کمپین هفت ساله وزارت دادگستری برای مجازات سبکی از تجارت فریبنده در بازارهای آتی است که به عنوان جعل شناخته می شود. به گفته دادستان ها، استراتژی آتش سوزی سریع قبل از اینکه کنگره جعل در سال 2010 را غیرقانونی کند، در برخی از بانک های وال استریت رایج بود و حتی پس از ممنوعیت آن نیز ادامه داشت. جی پی مورگان در سال 2020 مبلغ 920 میلیون دلار برای حل و فصل اتهامات قانونی و جنایی علیه بانک به دلیل رفتار معامله گران پرداخت کرد.

هیئت منصفه پس از بیش از هشت روز رایزنی، گرگ اسمیت، زمانی که تاجر اصلی طلای بانک بود، و مایکل نواک، رئیس سابق میز فلزات گرانبها این بانک را به اتهاماتی از جمله جعل و کلاهبرداری با سیم محکوم کرد. یک مدیر فروش که با آنها کار می کرد، جفری روفو، تبرئه شد.

جعل به عنوان ارسال سفارشاتی تعریف می شود که معامله گران قصد لغو آنها را دارند. سفارشات گمراه کننده حقه ای برای فریب بازار به این فکر است که عرضه یا تقاضا تغییر کرده است. این باعث می شود که معامله گران دیگر قیمت های خود را به روز کنند و به نفع کلاهبرداران باشد.

دادستان ها از نمودارهای معاملات و دستورات استفاده کردند تا الگویی را که به گفته آنها جعل است نشان دهند. اثبات این پرونده نسبت به برخی از محاکمات جعلی قبلی سخت‌تر بود، زیرا وزارت دادگستری فاقد چت یا پیام‌های دیگر برای افشای قصد معامله‌گران از دستوراتشان بود. در پرونده های قبلی جعل، دادستان ها پیام های الکترونیکی پیدا کردند که نشان می داد معامله گران در مورد جعل لاف می زنند. پرونده علیه آقای روفو نیز متفاوت بود – او یک تاجر نبود، اما با این وجود متهم به دست داشتن در یک توطئه شد.

هیئت منصفه هر سه متهم را از اتهامات توطئه و هتک حرمت تبرئه کرد. شمارش اخیر نشان داد که دادستان ها معتقد بودند که میز فلزات گرانبها اساساً به عنوان یک شرکت جنایی در داخل جی پی مورگان عمل می کند.

دیوید مایستر، وکیل آقای. نواک گفت: «در حالی که خوشحالیم که هیئت منصفه آقای را تبرئه کرد. به دلیل دسیسه‌بازی و توطئه، ما در کل از رای هیئت منصفه بسیار ناامید شده‌ایم و همچنان به دنبال احقاق حقوق او در دادگاه خواهیم بود.»

گای پتریلو، وکیل آقای. روفو گفت: “ما همیشه به بی گناهی جف اعتقاد داشتیم و از اینکه این اتهامات ناگوار اکنون پشت سر او هستند، سپاسگزاریم.” وکلای آقای اسمیت درخواستی برای اظهار نظر نداد.

علاوه بر نمودارها، دادستان ها از سه شاهد همکار – تاجران سابق جی پی مورگان یا سایر بانک ها – استفاده کردند که در طول سه هفته درباره نحوه جعل و تماشای آقایان شهادت دادند. اسمیت یا نواک همین کار را انجام می دهند تا در معاملات آتی طلا قیمت های بهتری داشته باشند و پول بیشتری برای بانک به دست آورند.

گرگ اسمیت زمانی برترین تاجر طلای جی پی مورگان بود.


عکس:

چنی اور/اخبار بلومبرگ

آقای. اسمیت یک معامله گر سریع آتش بود که با استفاده از موس خود به صورت دستی سفارشات را وارد کرده و آنقدر سریع لغو می کرد که همکارانش به شوخی می گفتند که او باید یخ را روی انگشتانش بگذارد تا آنها را خنک کند، طبق شهادت دادگاه. آقای. به گفته کریستین ترونز، یک تاجر جوان سابق که در سال 2019 به جرم خود اعتراف کرد و شهادت داد که این تاکتیک را با نگاه کردن به آقای دکتر اسمیت «همیشه جعل کرده است. شانه اسمیت

وکلای آقای اسمیت به اعضای هیئت منصفه گفت که دادستان‌ها تعداد انگشت شماری از معاملات را انتخاب کردند تا نظریه‌ای گمراه‌کننده در مورد اینکه چرا او اینقدر سریع و موفقیت‌آمیز معامله می‌کند، بسازند.

آقای. نواک رئیس میز فلزات گرانبها جی پی مورگان در دوره ای بود که توسط دادستان بررسی می شد. او هم جعل کرد، اما کمتر از آقای. اسمیت، به گفته معامله گرانی که شهادت دادند.

دادستان ها ادعا کردند که جعل برای توانایی JPMorgan برای ارائه خدمات به مشتریان صندوق های تامینی مانند Moore Capital Management، Soros Fund Management LLC و Tudor Investment Corporation حیاتی است. آقای. به گفته جان ادموندز، تاجر سابق جی‌پی مورگان که در سال 2018 به جرم خود اعتراف کرد و برای دادستان شهادت داد، روفو، که تبرئه شد، فروشنده بانک بود که با آن معامله‌گران بزرگ معامله می‌کرد و گاهی اوقات جعل را تشویق می‌کرد تا قیمت‌های بهتری برای آنها به دست آورد.

وکلای مدافع در طول محاکمه به دنبال تضعیف اعتبار شهود همکار بودند و اشاره کردند که آنها در گذشته مقامات را در مورد تجارت خود گمراه کرده بودند. آقای. ادموندز اعتراف کرد که به ماموران FBI زمانی که برای اولین بار در مورد تجارتش به او مراجعه کردند، دروغ گفت. آقای. ترونز اعتراف کرد که در سال 2016 به تیم انطباق JPMorgan در مورد جعل دروغ گفته است.

مایکل نواک، رئیس سابق تجارت فلزات گرانبها برای جی پی مورگان، خارج از دادگاه فدرال در شیکاگو در ماه ژوئیه.


عکس:

چنی اور/اخبار بلومبرگ

آقای. وکلای نواک گفتند که اتهامات وی قابل اعتماد نیست. او متفاوت از آقای معامله کرد. اسمیت و آنها گفتند که از معاملات آتی طلا برای جبران ریسک موقعیت های گزینه های خود استفاده کرد. پس از اخراج یک تاجر JPMorgan در لندن به دلیل جعل در سال 2013، آقای. نواک به تاجرانش گفت که اگر یکی از آنها همین کار را می کند، می خواهد بداند.

بخش کلاهبرداری وزارت دادگستری، که این پرونده را محاکمه کرد، در دو محاکمه قبلی جعل در شیکاگو، جایی که صرافی آتی توسط گروه CME اداره می شد، محکوم شد. شرکت

بر اساس. تاجران سابق طلا و نقره در Deutsche Bank AG و Bank of America Corp. به ترتیب در سال‌های 2020 و 2021 به دلیل جرایم مرتبط با جعل محکوم شدند.

در پرونده دویچه بانک، متهمان به تحمل یک سال و یک روز زندان محکوم شدند. معامله گران سابق بانک آمریکا محکوم نشده اند. آقایان اسمیت و نواک در تاریخ آینده محکوم خواهند شد.

بنویسید دیو مایکلز در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما