tardebanner

نظر | رئیس جمهور از پشت میله ها حکومت می کند؟!

با تماشای سیلی از دشنام و غم انگیزی که از سوی دونالد ترامپ در روز سه‌شنبه پس از محاکمه‌شدن برای بار دوم سرازیر می‌شد، چیزی که مرا تحت تأثیر قرار داد، نه دروغ‌ها بلکه ناامیدی بود.

ترامپ گفت: من تنها کسی هستم که می‌توانم این ملت را نجات دهم. او از “بدترین و فجیع ترین سوء استفاده از قدرت در تاریخ کشور ما” – به معنای “آزار و شکنجه” خودش صحبت کرد. او جک اسمیت، بازپرس ویژه را محکوم کرد و آن را «مجروح» خواند.

با این حال، به نظر نمی‌رسد هذیان ترامپ نه او و نه جمعیت را تحریک کند، و به نظر می‌رسد این کلاهبردار کلاسیک تحت نظارت دادستانی کوچک شده است. اجتناب از فکر کردن به رهبران دیگری که در طول دهه‌ها پوشش داده‌ام، دشوار بود. تحت بررسی، آنها در مقابل چشمان ما تخلیه شدند. اکنون شبکه دور ترامپ در حال سفت شدن است.

یک سوال پوچ مدام آزارم می دهد: آیا یک زندانی در یک زندان فدرال می تواند برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری خود مرخصی بگیرد؟

من در مورد آن متعجبم زیرا به نظر می رسد ترامپ همزمان در دو جهت متضاد و آشتی ناپذیر حرکت می کند. اولاً، به نظر می رسد که او اولین رئیس جمهور سابق شود که به جرم جنایت محکوم می شود، به طور فزاینده ای محتمل به نظر می رسد. دوم، به نظر می رسد که او همچنین به طور فزاینده ای در نامزدی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری برنده شود، با توجه به اینکه بازارهای شرط بندی نیز به او شانس 22 درصدی برای ادامه کار و انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور می دهند.

هر متهمی تا زمانی که مجرمیتش ثابت نشود باید بی گناه فرض شود. اما برخی از وکلای باهوش بر این باورند که همانطور که یکی از دادستان‌های فدرال سابق گفت، برای ترامپ “خطر بسیار زیاد است”. ویلیام بار، دادستان کل خود ترامپ گفت، “اگر حتی نیمی از آن درست باشد، پس او نان تست است.”

ترامپ البته می تواند استراحت کند. شواهد وکیل خودش می تواند در دادگاه غیرقابل قبول اعلام شود، یا شاید قاضی دادگاه اجازه دهد تاکتیک های دفاع را متوقف کند، یا شاید یکی از طرفداران سرسخت هیئت منصفه فلوریدا از محکومیت خودداری کند. اما ترامپ در نهایت ممکن است در چهار پرونده مجرمانه مجزا متهم شود، و با وجود این همه پرونده، احتمال اینکه او حداقل برای برخی جنایات مجرم شناخته شود افزایش می یابد.

او اولین مجرم خواهد بود و مطمئن نیست که دوران زندان را بگذراند. مقامات تاکنون نسبت به ترامپ بسیار محترمانه رفتار کرده اند: او دستبند زده نشده است یا مورد شلیک ماگ قرار نگرفته است.

با این حال، احترام ممکن است پس از محکومیت به پایان برسد، و متهمان در پرونده های کمتر جدی به مجازات های قابل توجهی زندان محکوم شده اند. در همین ماه، یک افسر سابق نیروی هوایی به دلیل نگهداری اسناد طبقه بندی شده به سه سال زندان محکوم شد – و او به گناه خود اعتراف کرده بود و بنابراین احتمالاً با اغماض روبرو شد. و در دوران ریاست جمهوری ترامپ، Reality Winner تنها یک سند را فاش کرد و به بیش از پنج سال زندان محکوم شد.

حتی اگر ترامپ محکوم و زندانی شود، می‌تواند به کاندیداتوری خود ادامه دهد و حتی احتمالاً پست ریاست‌جمهوری را نیز برعهده داشته باشد، اگر در کارخانه زندان پلاک‌سازی مشغول نباشد. یوجین دبز، نامزد سوسیالیست، در سال 1920 از زندان فدرال برای ریاست جمهوری نامزد شد و تقریباً یک میلیون رای دریافت کرد.

من حدس می‌زنم می‌توان شرایطی فراهم کرد که مقامات زندان به مکالمات تلفنی بین زندانی فدرال شماره 2 گوش ندهند. 62953-804 و رهبران چین و روسیه. شاید بتوان اجلاس را در یک سلول بزرگتر برگزار کرد؟ ضیافت دولتی در سالن غذاخوری زندان؟

یک سابقه سطح پایین: جوئل کاستون، در حالی که محکومیت خود را برای قتل گذرانده بود، در سال 2021 به عنوان یک کمیسر محله مشاور در واشنگتن دی سی انتخاب شد، اما این یک موقعیت مشاوره بدون دستمزد دو ساله است که کمی با ریاست جمهوری متفاوت است.

اگر ترامپ هم زندانی شود و هم به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، شاید کابینه او بتواند متمم 25 را استناد کند و او را ناتوان از خدمت اعلام کند. اما ترامپ احتمالاً با دقت اعضای کابینه را انتخاب خواهد کرد که هرگز این کار را انجام ندهند. از سوی دیگر، شاید در صورت انتخاب، آیا او سعی در عفو خود دارد؟

آیا می توان تصور کرد که رای دهندگان واقعاً فردی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند که به جرم جنایات محکوم شده است یا در شرف این بود؟ باورش سخت به نظر می رسد، اما من همچنین فکر می کردم که ترامپ در سال 2016 غیرقابل انتخاب بود. قابل توجه است که با افزایش پرونده های حقوقی علیه ترامپ در سال جاری، او در نظرسنجی جمهوری خواهان نیز افزایش یافته است.

یک حدس قابل قبول، که تا حدی بر اساس آخرین نظرسنجی از زمان صدور کیفرخواست فدرال است، این است که پیگرد قانونی می تواند به او در انتخابات مقدماتی جمهوری خواه کمک کند و در عین حال در انتخابات عمومی به او آسیب برساند. با نگاهی به آینده، سازمان‌های خبری نباید مانند سال 2016 توپ را رها کنند و به ترامپ سکویی بدهند بدون اینکه به اندازه کافی حقایق او را بررسی کنند. ما باید دموکراسی را فعال کنیم، نه به یک عوام فریب ضد دمکراتیک قدرت دهیم.

در مجموع، من فکر می کنم ترامپ در حال سقوط است. اما کابوس من این است که ایالات متحده وارد رکودی می شود که رای دهندگان آن را رئیس جمهور بایدن مقصر می دانند، یک بحران خاورمیانه وجود دارد که قیمت نفت و گاز را افزایش می دهد و اینکه یک نامزد شخص ثالث وجود دارد که آرای بیشتری از بایدن می گیرد تا از ترامپ. یا شاید بایدن یک بحران سلامتی داشته باشد و نامزد دموکرات ها کامالا هریس باشد، که می ترسم نامزد ضعیف تری باشد. به طور خلاصه، انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور بعید به نظر می رسد، اما غیرممکن نیست – و عواقب آن می تواند فاجعه بار باشد.

رئیس جمهور فعلی که از پشت میله ها حکومت می کند؟ این کاملا غیر قابل تصور است – درست است؟ بلاتکلیفی حکایت از یک تراژدی برای ملت ما دارد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما
محتوا در این سایت توسط هوش مصنوعی و بر اساس اطلاعات اینترنتی تولید می‌شود و ما هیچ گارانتی‌ای برای دقت آن نمی‌دهیم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.